Otwarcie Operowego Jarmarku Świątecznego we Wrocławiu!

0

Uroczyste otwarcie świątecznego jarmarku z udziałem Dyrektor Opery Wrocławskiej Haliny Ołdakowskiej oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego już w tę sobotę – 3 grudnia o godz. 16.00 z udziałem chóru dziecięcego Opery Wrocławskiej.

Adres Świdnicka 35 to nowe i wyjątkowe miejsce na mapie świątecznych atrakcji Wrocławia. Tylko tam na świątecznej scenie Opery Wrocławskiej będzie można posłuchać bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu operowych gwiazd, obejrzeć występy chórów oraz kolędników, pogłaskać alpakę lub kucyka, zrobić sobie świąteczne zdjęcie na ściance, lub sprawić sobie i bliskim niebanalny prezent gwiazdkowy – zaproszenie do opery.

Opera Wrocławska przygotowała kolejną w tym roku niespodziankę dla wrocławian i gości stolicy Dolnego Śląska.

Kameralne miasteczko przy Operze

Na parkingu pod Operą Wrocławską pojawi się niezwykłe, kameralne miasteczko. Wśród drewnianych domków ze smakołykami i niepowtarzalnymi prezentami, przechadzać się będą alpaki i kucyk. Będzie też można posłuchać świątecznych utworów nagranych przez operowe gwiazdy, a na scenie obejrzeć występy chórów i kolędników. 

Nie zabraknie rozgrzewających napojów i ciepłych potraw. To wszystko, wydarzy się w tym samym miejscu, w którym w czasie wakacji działało tak lubiane przez wrocławian i turystów Letnie Kino Opery Wrocławskiej. Popularyzujący operę projekt op.era4u powrócił w zimowej odsłonie.

#OperaNaŚwięta

#OperaNaŚwięta – w domku pod tym szyldem będzie można znaleźć kultowe plakaty operowe m.in. autorstwa Rafała Olbińskiego, wydawnictwa Opery Wrocławskiej, a także niebanalny prezent – kartę podarunkową na zakup biletu na dowolny spektakl do końca sezonu 2022/2023. W mobilnej kasie biletowej będzie można nabyć bilety na takie spektakle jak: Carmen, Don Juan, Żywioły – Wieczór Choreografów czy Skrzypek na dachu.

Na tle operowej ścianki będzie można zrobić sobie zdjęcie i wykreować własną pocztówkę świąteczną do wykorzystania w mediach społecznościowych.

Nie zabraknie rarytasów pochodzących od lokalnych producentów z różnych zakątków województwa – bogactwo dolnośląskich smaków i aromatów jest w końcu nie mniej ważnym dziedzictwem niż regionalny repertuar muzyczny! Swoje dzieła wystawią również artyści rzemieślnicy i rękodzielnicy.

Miejsce: parking przy Operze Wrocławskiej od strony fosy

Daty:  3 – 23 grudnia 2022

Godziny: codziennie od godz. 12.00 do godz. 20.00

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzysta 4 – miastotwórcza inwestycja w samym centrum Wrocławia!
Następny artykułDobry Widok we Wrocławiu: Rusza 4 edycja konkursu na najlepszą świąteczną aranżację witryny
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.