fot. Inwestycje we Wrocławiu

Dla tych, którzy pamiętają dawne czasy Bastionu Sakwowego, otwarcie po gruntownej renowacji będzie prawdziwym szokiem. Pozostali po prostu się zachwycą! Już w sobotę 8 czerwca od godziny 10 Bastion Sakwowy na wzgórzu Partyzantów zostanie ponownie udostępniony publiczności. Atrakcje związane z otwarciem potrwają do godziny 15. Co czeka na odwiedzających? Sprawdźcie sami!

Najważniejsze informacje:

  • Data otwarcia: sobota, 8 czerwca, godz. 10:00
  • Lokalizacja: Bastion Sakwowy na wzgórzu Partyzantów
  • Darmowy wstęp przez cały czas po otwarciu
  • Dodatkowe atrakcje podczas inauguracji
  • Pamiątkowe monety dla pierwszego tysiąca osób
  • Historyczne stroje i koncerty na żywo
  • Ogłoszenie nazwy nowej kawiarni
  • Profesjonalne opowieści przewodnika
  • Specjalne atrakcje dla dzieci
fot. Inwestycje we Wrocławiu

Powrót Bastionu Sakwowego

Od soboty 8 czerwca Bastion Sakwowy ponownie stanie się miejscem otwartym, dostępnym dla wszystkich. Możemy odwiedzać go bezpłatnie, kiedy tylko chcemy, począwszy od godziny 10 w dniu otwarcia. Dla wielu będzie to powrót do miejsca pełnego wspomnień, ale teraz odnowionego i przystosowanego do współczesnych standardów.

Bicie monet i saksofonowe melodie

Nie warto zwlekać z odwiedzinami, bo miasto przygotowało dodatkowe atrakcje na dzień inauguracji. Wśród nich znajduje się wyjątkowa możliwość wybicia pamiątkowej monety. Pierwszy tysiąc osób, które zjawią się na otwarciu, będzie miał okazję zabrać ze sobą tę unikatową pamiątkę.

Atmosferę tego wydarzenia wzbogacą postacie z epoki – panie i panowie w XIX-wiecznych strojach chętnie pozujący do zdjęć. Przechadzając się po historycznym obiekcie, usłyszymy także koncerty zespołu „Echo Wrocławia”. Pięciu muzyków grających na czterech różnych saksofonach i cajonie będą występować kilkukrotnie w 15-20-minutowych setach, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Kawiarnia i restauracja na wzgórzu Partyzantów

Podczas otwarcia Bastionu, miasto zadbało również o nasze podniebienia. Kawa i słodycze będą serwowane przez najemców lokali gastronomicznych. Choć kawiarnia oraz restauracja będą działały na stałe, podczas otwarcia możemy jedynie zasmakować w specjalnych przekąskach.

Firma Freeride, znana we Wrocławiu z prowadzenia Piwnicy Świdnickiej i pubu Pinta w budynku Ovo, przejęła już pomieszczenia w Bastionie i rozpoczęła urządzanie lokali. Kawiarnia przywita pierwszych gości w lipcu, a na konkretny posiłek w restauracji zaproszą nas jesienią.

Konkurs na nazwę kawiarni

W dniu otwarcia, poznamy również zwycięzcę konkursu na nazwę nowej kawiarni, który odbył się 23 marca. To dodatkowy smaczek dla tych, którzy brali udział w konkursie i z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników.

Historyczna podróż z przewodnikiem

Dla miłośników historii przygotowano coś specjalnego. Profesjonalny przewodnik opowie o bogatej przeszłości Bastionu Sakwowego. Ci, którzy wolą bardziej interaktywne doświadczenia, mogą samodzielnie poznać historię miejsca, skanując kody QR za pomocą smartfonu. Wyświetlą one filmiki z opowieściami o dawnych czasach.

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Otwarcie Bastionu to także świetna okazja dla rodzin z dziećmi. Na najmłodszych czekają liczne atrakcje, takie jak rysowanie, quizy i inne zabawy. Każdy będzie mógł gasić pragnienie chłodną wodą serwowaną przez MPWiK. Na pamiątkę, że byliśmy na otwarciu Bastionu Sakwowego, zrobimy sobie zdjęcie w specjalnej, okolicznościowej ramce.

Wieczorne zwiedzanie

Na koniec dnia warto zajrzeć na Bastion Sakwowy po zmierzchu. Oświetlony historyczny obiekt z pewnością zrobi niesamowite wrażenie i będzie idealnym miejscem na romantyczny spacer czy spokojne zakończenie dnia pełnego wrażeń.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Sobota 8 czerwca, Bastion Sakwowy we Wrocławiu – bądźcie tam!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstał Girls Concept: wyjątkowa przestrzeń dla kobiet [SPOTKANIA, INSPIRACJE, WARSZTATY]
Następny artykułŚwięto Wrocławia 2024: Wrocławskie CudaWianki – atrakcje, koncerty i niezapomniane chwile!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.