Ostatni weekend z pokazami Fontanny Multimedialnej!

0

W niedzielę 17 października o 20.00 odbędzie się ostatni w tym roku pokaz Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. W przerwie zimowej Fontanna przejdzie remont i modernizację, w kolejnym sezonie pojawi się zupełnie nowy pokaz specjalny.

Tegoroczny sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej rozpoczął się 1 maja, ale z powodu dużej awarii nie odbywały się pokazy specjalne, czyli te z efektami multimedialnymi.

­– Mimo uprzedniego przejścia wszystkich testów technicznych, oświetlenie uległo awarii. Jej usunięcie wymaga wyłączenia Fontanny w całości na co najmniej kilka tygodni, dlatego zaplanowaliśmy naprawę na miesiące zimowe, aby w sezonie letnim mogły odbywać się pokazy dzienne bez projekcji multimedialnych – mówi Anna Worsztynowicz, Dyrektor Działu PR i Marketingu Hali Stulecia.

W przerwie zimowej Fontannę czeka duży remont i modernizacja. Naprawie będą podlegać m.in. oświetlenie, okablowanie, system wodno-pompowy, filtry płukania wody oraz sama niecka fontanny. – Rozpoczęliśmy już intensywne prace, które przeprowadza zespół specjalistów od techniki, dźwięku, elektroniki i pozostałych, bardzo delikatnych, urządzeń ukrytych w podziemnej maszynowni – dodaje Anna Worsztynowicz.

Oprócz remontu obiekt czekają standardowe prace konserwatorskie, które fontanna przechodzi co roku zimą. Sam proces mycia dziesięciu tysięcy metrów kwadratowych – bo taką powierzchnię zajmuje basen fontanny – rozpoczyna się zaraz po spuszczeniu wody i trwa blisko miesiąc.

Sympatycy tej tak uwielbianej przez wrocławian i turystów atrakcji mają jeszcze szansę obejrzenia pokazu po raz ostatni w niedzielę 17 października o godz. 20:00. Ponowne uruchomienie Fontanny Multimedialnej planowane jest na wiosnę 2022 r.

Wrocławska Fontanna Multimedialna jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 4 czerwca 2009 roku z okazji dwudziestej rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce. Dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji Wrocławia i nieustannie przyciąga turystów z kraju i zagranicy. Konstrukcja zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono punkty świetlne, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wodnym widowiskom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop oraz ambient.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajdłuższa gonitwa przeszkodowa na Partynicach!
Następny artykułDźwigozaury ze Szczecina stanęły przy Moście Grunwaldzkim!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.