Ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów rusza już 1 września!

0

W środę (1 września) rozpocznie się trzeci i ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów! Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella przez najbliższe dwa tygodnie zapraszają mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do zgłaszania swoich propozycji na społeczne inicjatywy w całym mieście. 

Czym są Mikrogranty? To ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, w ramach którego można zrealizować swoje pomysły na lokalne działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Czekamy na Wasze propozycje na jesienne działania w całym mieście. Mogą to być zarówno plenerowe happeningi, zajęcia edukacyjne dla seniorów i seniorek, hybrydowe warsztaty dla dzieci, czy też sąsiedzkie wędrówki lub tworzenie niestandardowych przewodników po osiedlach. Pomysłów może być wiele, ważne, by zapraszały do wspólnego działania lokalne społeczności! – tłumaczą organizatorzy. Inicjatywy muszą być zrealizowane w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak swoje propozycje w naborze mogą zgłaszać również osoby bez stałego meldunku w mieście.

Weź miasto w swoje ręce!

Ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Tradycyjnie można wziąć udział w jednej z trzech ścieżek: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 września dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.

Poznaj Mikrogranty

Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z programem, lub chcą odświeżyć swoją wiedzę, organizatorzy przygotowali też ofertę spotkań i warsztatów przygotowujących do startu w Mikrograntach.

Już dziś (31 sierpnia) w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B zaplanowano ostatnie w tym roku spotkanie – od godziny 17:30 posłuchać i porozmawiać będzie można o założeniach i zasadach każdej z trzech mikrograntowych ścieżek. Na facebookowym profilu Mikrograntów dostępne są także nagrania spotkań online, które odbyły się w zeszłym tygodniu. Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella.

Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia, które nie tylko umożliwią bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu. Zajęcia dla ścieżki Mikrograntów NGO zaplanowano 1 i 2 września, warsztaty dla osób fizycznych i grup nieformalnych odbędą się 2 września, a Mikrogranty młodzieżowe zostaną omówione 8 września. Więcej informacji o warsztatach i zapisach znaleźć można na stronach poszczególnych ścieżek.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/mikrogranty
Kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl

Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo

Kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl

Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

Kontakt:mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl

Więcej informacji:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak efektywnie przygotować się do egzaminu TOEFL?
Następny artykułJazzowe klimaty na zielonym patio w OVO Wrocław [BEZPŁATNY KONCERT]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.