Ogrody Zoologiczne i Mini ZOO we Wrocławiu i okolicach [5 MIEJSC, KTÓRE POLECAMY]

0

Wycieczka do Zoo jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi lub bliską osobą. Jeśli zastanawiasz się, jakie są opcje we Wrocławiu i okolicach, jeśli chodzi o tego typu miejsca, sprawdź naszą listę ogrodów zoologicznych i mini ZOO. Jesteśmy pewni, że nieco Cię ona zaskoczy. 

Wrocławskie Zoo i Afrykarium

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jakie Zoo jest największe w Polsce, to odpowiedź jest prosta — jest to Zoo we Wrocławiu.

Jest to dom dla około 10,5 tysiąca zwierząt. Na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się także jedne z najlepszych na świecie Afrykarium z oceanarium, w którym zobaczyć można wiele ciekawych gatunków ryb i zwierząt (na przykład manaty, hipopotamy, żółwie, rekiny, krokodyle, pingwiny, foki afrykańskie). Będąc we Wrocławiu, koniecznie wybierz się do Zoo i Afrykarium, w przeciwnym razie ominie Cię jedna z najlepszych atrakcji dostępnych w mieście. 

Adres: Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław
WIĘCEJ INFORMACJI: ZOO Wrocław – nowe godziny otwarcia, bilety

Zoo Łączna 

Niegdyś ZOO Farma, a dziś (od 2013 roku) pełnoprawny Ogród Zoologiczny — Zoo Łączna to drugie co do wielkości Zoo na Dolnym Śląsku, które poza możliwością podziwiania wielu gatunków zwierząt zapewnia także niezapomniane widoki górskie.

Miejsce to znajduje się niedaleko Wałbrzycha i polsko-czeskiej granicy i jest to świetna alternatywa dla wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Zobaczyć tu można ponad 100 gatunków zwierząt z różnych krajów. Odwiedzając Zoo Łączna, należy przygotować się na zupełnie inną atmosferę i doznania niż w dużych miastach. Jest to wiejski i swojski ogród w bajkowym otoczeniu pasma Sudetów, co nie znaczy, że jest gorszy. Dla niektórych osób charakterystyka tego miejsca będzie wyłącznie obfitować w zalety. W Zoo Łączna znajdziesz zwierzęta, takie, jak: lemury, surykatki, antylopy, kangury, tygrysy, papugi.

Adres: Łączna 25, 58-350 Łączna
WIĘCEJ INFORMACJI: kliknij

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zoo Łączna (@zoo_laczna)

Zoo w Parku Wrocławskim w Lubinie

Jeśli szukasz całorocznego, darmowego ogrodu zoologicznego, który będzie odpowiedni na wycieczkę z dzieckiem, wybierz się do Parku Wrocławskiego w Lubinie.

Zoo zarządzane jest przez Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lublinie, otwarte jest cały rok i oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Dostępne jest mini zoo pełne zwierząt gospodarskich, szlak z figurami dinozaurów oraz woliery z ptakami. Łącznie w zoo w Parku Wrocławskim obejrzeć można kilkadziesiąt gatunków zwierząt.

Adres: Ignacego Paderewskiego 99, 59-300 Lubin
WIĘCEJ INFORMACJI: kliknij

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ZOO Lubin (@zoolubin)

Ranczo Grapa

Ranczo Grapa to piękne leśne mini zoo a zarazem doskonała opcja na wyrwanie się z miasta.

Poza zwierzętami (a są tam, między innymi, kozy, daniele, baranki, pawie, lamy, kucyki itp.) goście mogą skorzystać z domków, miejsca na grilla, lub też wybrać się na klimatyczny spacer po lesie.

Adres: Nowe Łąki, 59-524 Pielgrzymka
WIĘCEJ INFORMACJI: kliknij

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ranczo Grapa (@ranczo_grapa)

Osada Danieli

Dolnośląskie lasy i bory, sielankowa atmosfera i bardzo gościnni właściciele – to zastaniesz, odwiedzając Osadę Danieli znajdującą się w Zamienicach.

Jest to doskonała opcja dla miłośników agroturystyki i ekologicznych gospodarstw. Piękne daniele na wybiegu to widok, który każdy powinien zobaczyć chociaż raz w życiu, dlatego jeśli mieszkasz we Wrocławiu i szukasz leśnego mini zoo, nie zastanawiaj się i koniecznie odwiedź to miejsce

Adres: 59-225 Zamienice
WIĘCEJ INFORMACJI: kliknij

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Osada Danieli (@osada.danieli)

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWielkanoc 2024 Last Minute w górach: Hotel Gołębiewski w Karpaczu zaprasza
Następny artykułMecz Ukraina vs Islandia we wtorek we Wrocławiu. Komunikacja na Stadion Tarczyński Arena
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.