6 powodów dlaczego warto odwiedzić Ogród Japoński we Wrocławiu

0

We Wrocławiu nie brakuje miejsc, które przyciągają swoim urokiem turystów z całego świata. Jednym z nich jest z pewnością magiczny Ogród Japoński.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go odwiedzić, to podajemy Wam 6 powodów dlaczego koniecznie warto to zrobić. Wrocławski Ogród Japoński jest naprawdę niezwykły!

Ogród Japoński stworzony został pod okiem japońskich specjalistów

Dzięki obecności japońskich specjalistów każdy projekt oraz wszystkie prace związane z upiększaniem ogrodu każdy nawet najmniejszy szczegół odpowiada oryginalnej, japońskie sztuce projektowania ogrodów. Wszystkie elementy ogrodu mają swoje miejsce oraz znaczenie.

W ogrodzie znajdują się niezwykłe kaskady wodne

W Ogrodzie Japońskim przebudowana została dawna kaskada wodna. Stworzona została tak zwana kaskada męska o szybko spadającej kurtynie wody. Wybudowano również drugą kaskadę, zwaną żeńską o wolno płynącej, dwustopniowej kaskadzie wodnej. Woda obu z nich płynie i zatapia się w przepięknym stawie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Spraixx (@s.p.r.a.i.x.x_69)

Tylko tutaj zobaczysz olbrzymie kolorowe karpie Koi

Staw obfituje w różnokolorowe, wiekowe karpie Koi, które zachwycają zwiedzających swoimi rozmiarami oraz kolorami, leniwie przepływając z jednego końca na drugi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Camilo Aponte (@mavic_cockpit)

Ogród Japoński jest idealnym miejscem na randkę

Klimatyczny mostek wieńczący brzegi stawu, barwne kwiaty, romantyczne latarnie – wszystko to sprawia, że w Ogrodzie Japońskim spotkać można przechadzające się zakochane pary. To idealne miejsce na spędzenie czasu we dwoje i odetchnięcie od zgiełku miasta.

W pobliżu znajduje się piękna Pergola i Park Szczytnicki

Jeśli masz ochotę na dłuższy spacer, to po wyjściu z Ogrodu Japońskiego koniecznie odwiedź pobliski Park Szczytnicki oraz Pergolę. To jedne z piękniejszych miejsc we Wrocławiu, które urzekają o każdej porze roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Teresa Radek (@teresa_radek)

Koszt biletu do Ogrodu Japońskiego nie przekracza 8 zł

To jedno z miejsc, w których nie musisz wydawać fortuny, żeby spędzić przyjemnie czas. Koszt biletu normalnego wynosi 8 zł, za bilet ulgowy zapłacisz jedynie 4 zł.

Adres: Ogród Japoński, Park Szczytnicki
Godziny otwarcia: Od 1 kwietnia do 31 października w godzinach 9.00 – 19.00
Od 1 listopada do 31 marca – Ogród nieczynny
Więcej informacji: tutaj

Czytaj również: Gdzie na randkę we Wrocławiu?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane