Gdzie na randkę we Wrocławiu?

0

Każde miasto posiada swoistą atmosferę, tajemnice i magiczne zakamarki. Dziś sprawdzamy, czy randka we Wrocławiu brzmi kusząco. Nieraz pragniemy trochę się wtopić, zboczyć z kursu i przeżyć przygodę w najmniej oczekiwanej uliczce, podwórku, czy na nieznanej dróżce w lesie. 

Lubimy, kiedy los nas zaskakuje, ukazując coś pięknego, o czym przez długi czas nie będziemy już mogli zapomnieć. Dzisiaj wybieramy się w podróż do najbardziej emocjonujących miejsc, jakie ma do zaoferowania Wrocław, a kurs ustawiamy na jego żywe, tętniące serce.  Jeżeli chodzicie z głową w chmurach, zaczytani niedocenionym romansem, wyrwanym z półki w dawno zapomnianym antykwariacie, a pełnię księżyca podziwiacie ze szklanymi oczami, zaciskając splecione dłonie z waszą drugą połówką, dzięki temu małemu poradnikowi wasza randka powinna pozostawić niezatarte wrażenia.

Jeżeli nie macie pomysłu, gdzie pójść  na randkę, może warto skierować się w stronę centrum Wrocławia. Najlepiej pieszo, bo już to zapewni wam wiele estetycznych wrażeń.

fot. Janusz Krzeszowski https://www.instagram.com/jkrzeszovskiphotos/

Randka nocą

Ostrów Tumski, park Juliusza Słowackiego z widokiem na zjawiskowe Muzeum Narodowe, Park Tołpy,  Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich, Hala Targowa, Most Grunwaldzki – miejsc, w których nocą mienią się wszystkie światła jest naprawdę wiele. Romantyczny spacer to na pewno dobry wstęp dla rozpoczęcia spotkania z wybranką lub ukochanym. Potem można udać się właściwie wszędzie – do kina, kawiarni, escape roomu, restauracji, albo na improwizowany spektakl. Szczególnie ta ostatnia propozycja cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Bilet na takie wydarzenie kosztuje przeważnie do 20zł, a nie raz wejście jest nawet darmowe.

fot. Jarek Ciuruś

Randka w parku

Na pewno warto wybrać się też do Labiryntu na Brochowie i razem pobłądzić w parku.  Jeżeli chodzi o miejsca, w których możemy poczuć jedność z przyrodą, to Wrocław zdecydowanie spełnia tę potrzebę na piątkę z plusem. Do wyboru na randkę mamy wiele pięknych pięknych przestrzeni. Np. Park Strachowicki, Leśnicki, Tołpy, Zachodni, Ogród Botaniczny, Japoński i przy Pałacu Królewskim.

Randka dla aktywnych

Jeżeli jednak wolicie spędzać czas w jeszcze bardziej aktywny sposób, to może zabierzcie swoją drugą połówkę na kajaki do Zatoki Gondoli, albo Przystani Zwierzynieckiej. Już niedługo pogoda umożliwi nam korzystanie z takich atrakcji. Jeżeli jednak martwicie się, że pogoda może pokrzyżować wam plany to udanie się na ściankę wspinaczkową może też nie być złym pomysłem. Do wyboru jest wiele lokalizacji, np. Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj, Eiger, albo Ścianka wspinaczkowa FPINKA.  Jeżeli poszukujecie jednak bardziej spokojnych miejsc, które zapewnią wam nie tylko niezapomniane wrażenia, ale też mogą być punktem zapalnym do wielu interesujących dyskusji wstąpcie od czasu do czasu do jednej z małych galerii, takich jak Ślimak, Platon, Socato, FOTO-GEN, albo Vivid Gallery.

W blasku świec

Jeżeli będziecie mieli ochotę coś zjeść, albo się napić, warto wstąpić do Restauracji Marina, La Maddalena, Dinette, lub Le Bistrot Parisien znajdujących się w samym centrum miasta. Randka w sercu Wrocławia. Cokolwiek wybierzecie, dajcie sobie czas i nie zapomnijcie, że w tym mieście, aby je naprawdę odkryć, najlepiej jest czasem się zgubić. Jeżeli interesuje was architektura i historia miasta, każde odbicie w małą krętą uliczkę może zakończyć się owocnym odkryciem.  Kto wie, może romantyczny nastrój, którego tak poszukujecie,  kryje się tuż za rogiem.

Jeżeli chodzicie z głową w chmurach, zaczytani niedocenionym romansem, wyrwanym z półki w dawno zapomnianym antykwariacie, a pełnię księżyca podziwiacie ze szklanymi oczami, zaciskając splecione dłonie z waszą drugą połówką, dzięki temu małemu poradnikowi wasza randka powinna pozostawić niezatarte wrażenia. Jeśli z kolei nie wiecie jeszcze z kim wybrać się na randkę, z pomocą przyjdzie Lowli.pl oferujące recenzje ciekawych polskich portali randkowych, które ułatwiają odnalezienie drugiej połówki.

Opisy wielu innych atrakcji również godnych polecenia znajdziecie  w zakładce ciekawe miejsca.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJazz na Odrą 2019 we Wrocławiu [ZNAMY PROGRAM]
Następny artykułZOO Wrocław w czołówce największych atrakcji turystycznych w Polsce!