Odwiedź Recepcję – nową przestrzeń w podwórku pełnym neonów – otwarcie już wkrótce!

0
fot, Recepcja.facebook

Najjaśniejsze podwórko we Wrocławiu – rozjarzony zabytkowymi neonami dziedziniec przy Ruskiej 46 – jest domem dla wielu organizacji kulturalnych, galerii i artystów. Strefa Kultury Wrocław jest pod tym adresem gospodarzem dwóch przestrzeni: od 2015 roku w tutejszych biurach tworzony jest program instytucji, a w roku 2018 dołącza do nich Recepcja – klubokawiarnia i punkt informacyjny.

W podwórku Ruska 46 sąsiadują ze sobą artyści, instytucje kultury, galerie. W 2015 roku wprowadzili się tu także pracownicy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – dziś Strefy Kultury Wrocław. Biura zajmują sporą część segmentu B na I piętrze, a ich okna wychodzą na podwórko pomiędzy neonami „Hanka” i „Kino Ognisko”. Podczas roku Europejskiej Stolicy Kultury to głównie w tej przestrzeni rodziły się kreatywne pomysły projektowe: biuro przyjmowało pod swój dach około 70 pracowników działu programowego ESK Wrocław 2016, którzy niemal całodobowo przygotowywali miejskie realizacje kulturalne. Od 2017 roku przestrzeń biurowa Strefy Kultury Wrocław przy Ruskiej 46 to miejsce pracy działów: programowego, produkcji, księgowego i administracji.

32105173_1780564465369521_3864812667604566016_o
fot. Recepcja/facebook

W 2018 roku w podwórku działalność rozpoczyna kolejna lokalizacja Strefy Kultury Wrocław – Recepcja zajmująca otwartą na dziedziniec klubową przestrzeń. To miejsce swobodnych spotkań, wymiany myśli i informacji, działań twórczych i relaksu. W ciągu dnia można popracować tu przy wspólnym stole, napić się aromatycznej kawy, skoncentrować wśród ciszy i roślin, a wieczorem spotkać znajomych i znaleźć wytchnienie po całym dniu. O każdej porze można dowiedzieć się tutaj też wszystkiego o działaniach kulturalnej społeczności skupionej wokół podwórka Ruska 46. Zlokalizowana w samym sercu artystycznej enklawy Recepcja stanowi miejsce reprezentujące wspólnotę sąsiedzkich interesów podwórka Ruska 46, a jednocześnie punkt alternatywnej informacji kulturalnej i działań artystycznych.

fot. Recepcja/facebook
fot. Recepcja/facebook

Otwarcie Recepcji w Noc Muzeów

19 maja w Noc Muzeów we Wrocławiu nastąpi oficjalne otwarcie Recepcji. Będzie to miejsce swobodnych spotkań, wymiany myśli i informacji, działań twórczych i relaksu. W ciągu dnia będzie można popracować tu przy wspólnym stole, napić się aromatycznej kawy, skoncentrować wśród ciszy i roślin, a wieczorem spotkać znajomych i znaleźć wytchnienie po całym dniu. Recepcja to jedno z miejsc prowadzonych przez Strefa Kultury Wrocław, infopunkt połączony z klubokawiarnią, położony w sercu podwórka artystycznego Ruska 46 – będzie to ważny przystanek na turystycznej mapie Wrocławia.
32073893_1780545345371433_713886868118175744_n
PROGRAM * 12:00–14:00
Neonowo – warsztaty dla dzieciPodczas spotkania warsztatowego spróbujemy rozbudować sąsiadujące z Recepcją podwórko oraz neonową galerię. Namalujemy wielopiętrowe kamienice, zaprojektujemy podwórko dla mieszkańców, wymyślimy kolejne neony, a wszystko będzie miało wielkoformatowe wymiary 3D. Zapraszamy do działań z rozmachem! Warsztaty poprowadzi Katarzyna Bury –Tekturowo.

* 14:30–17:30
CMYK-nij – warsztaty dla dorosłych

Wydrukuj sobie pocztówkę z neonowym podwórkiem na Ruskiej! Wraz z „SitoOgrodnikami” z MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczeniaweź udział w plenerowym warsztacie sitodruku. Czy cztery nałożone na siebie w odpowiedni sposób kolory mogą dać efekt „full-color”? Przekonaj się o tym na własne oczy! Efekt „WOW”, czary i magia gwarantowane.

* 18:00
Wernisaż 26. Wystawa Wrocławskiej Grafiki Użytkowej

Na wystawie będzie można zobaczyć logotypy, plakaty, ulotki, ilustracje, opracowania graficzne, identyfikacje wizualne, a nawet deskorolki czy instalacje. Cel nadrzędny wystawy Wrocławska Grafika Użytkowa to zainspirowanie obecnych jak i przyszłych decydentów do świadomego uwzględnienia grafiki użytkowej w swoich planach i inwestycjach.

* 20:00–22:00
Rozmowy z twórcami wrocławskich neonów o ich historii i procesie powstawania.

fot. Recepcja/facebook
fot. Recepcja/facebook
Projekt „Ruska 46abc – przestrzeń dla kultury” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, VIII oś priorytetowa Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, Działanie 8.1.
Za projekt aranżacji wnętrza Recepcji odpowiada biuro architektoniczne Znamy się: https://znamysie.com

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDzień Odry już 12 maja. [PROGRAM WYDARZEŃ]
Następny artykułSmolasty zagra we wrocławskim klubie Black [WSTĘP WOLNY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.