Od soboty nowe obostrzenia dla komunikacji miejskiej [WAŻNE]

0

Rząd ogłosił, że w związku z większą liczbą zachorowań zaostrzone zostaną obostrzenia dotyczące komunikacji miejskiej. Wejdą w życie 17 października. MPK Wrocław reaguje na nowe zalecenia i wprowadza błyskawiczną akcję informacyjną dla pasażerów.

Mimo, że Wrocław pozostał w strefie żółtej, pojazdy komunikacji miejskiej w tym mieście będą mogły przewozić jedynie 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym zachowaniu w pojeździe co najmniej 50 proc. wolnych miejsc siedzących.

– Miało już miejsce spotkanie sztabu kryzysowego MPK Wrocław w tej sprawie. Reagujemy niezwłocznie na nowe regulacje, choć z żalem przyjmuję fakt, że dowiadujemy się o nich z mediów 24 godziny przed wejściem ich w życie – mówi prezes spółki, Krzysztof Balawejder. – Dostosowujemy nasz tabor i przygotowujemy pracowników do funkcjonowania w nowej dla Wrocławia rzeczywistości. Niezwłocznie uruchomiliśmy kampanię informacyjną dla naszych pasażerów. Na ekranach w pojazdach i na naszych profilach w mediach społecznościowych już teraz informujemy o nowych limitach – dodaje.

Najnowsze komunikaty dot. zmian w MPK będą pojawiać się także na stronie www przewoźnika, na elektronicznych tablicach przystankowych i na drzwiach każdego pojazdu.

Każdy kierowca i motorniczy MPK będzie miał prawo zatrzymać prowadzony przez siebie pojazd, aby wyprosić pasażera, który będzie chciał podróżować MPK bez zakrytego nosa i ust. W przypadku, gdy dojdzie do przepełnienia, kierujący będzie mógł odmówić kolejnym chętnym osobom wejścia do pojazdu. Ponadto, funkcjonująca w MPK Wrocław Centrala Ruchu będzie w stałym kontakcie z kierującymi. W przypadku ewentualnego przepełnienia, służby MPK w miarę możliwości będą uruchamiać dodatkowy autobus, który mógłby przejąć część pasażerów.

Działania MPK Wrocław w reakcji na nowe obostrzenia:

– kampania informacyjna dla pasażerów: komunikaty na ekranach LCD w pojazdach, w mediach społecznościowych i na drzwiach pojazdów,

– bieżące monitorowanie napełnienia pojazdów,

– wzmożenie wspólnych kontroli z policją oraz strażą miejską w tramwajach i autobusach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł[PILNE] Nowe rządowe obostrzenia w związku z pandemią
Następny artykułJak niedrogo promować lokalny biznes? Odkryj sposoby agencji social media z Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.