Od poniedziałku 28.03 zniesienie większości obostrzeń covidowych. Koniec z maseczkami i kwarantanną

0
fot. Ministerstwo Zdrowia

Podczas dzisiejszej (27.03) konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu większości obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Od poniedziałku możemy spodziewać się poluzowania praktycznie wszystkich nałożonych na Polaków obowiązków.

,,Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.” – powiedział Adam Niedzielski.

Zniesiona zostaje także izolacja i kwarantanna. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia informuje, że będzie stale prowadzić wywiady epidemiologiczne i identyfikować zagrożenia. W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa będą wprowadzane narzędzie w postaci kwarantanny.

mat. Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStreetbeat uruchamia rekrutację i rozbudowuje biuro we Wrocławiu
Następny artykułNa Placu Grunwaldzkim ruszyła otwarta przestrzeń do pracy dla nowych mieszkańców z Ukrainy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.