fot. creoproject

Na terenie dawnej centrali RUCH-u powstanie nowoczesny eko-urząd. Budynek ma stać się wizytówką, która będzie wytyczać kierunek działań proekologicznych w budownictwie we Wrocławiu.

58aeb866d82eb_p
fot. creoproject

Na dachu urzędu będą rosły drzewa, obiekt wyposażony będzie też w dwa rodzaje instalacji solarnej (z kolektorami termicznymi i fotowoltaicznymi), a także system ograniczenia zużycia wody poprzez zastosowanie nisko-przepływowej i oszczędnej armatury.
W niektórych miejscach powstaną zielone ściany, z kolei system gromadzenia wody opadowej, pozwoli na jej powtórne wykorzystanie.

fot. creoproject
fot. creoproject
Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca maja 2018r. Projekt modernizacji budynku przy ul. Hubskiej 8, którego koszt wyniesie ok. 15 mln zł, przygotowała wrocławska pracownia Creoproject.
mat. inwestora

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułIKEA Wrocław najlepszym sklepem na świecie!
Następny artykułPierwszy etap ATAL Towers czeka na mieszkańców [GALERIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.