Nowe defibrylatory będą ratowały życie wrocławian!

0
Fot: mat. prasowe

Firma UPS przekazała 6 defibrylatorów dla Wrocławia w ramach projektu „Przesyłka dla serca” realizowanego wspólnie z Fundacją Ratuj Życie. Inicjatywa finansowana jest z grantu w wysokości 30 000 dolarów przekazanego przez Fundację UPS. Pierwsze urządzenie pojawiło się w Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickim. Pozostałe zostaną rozlokowane w kluczowych miejscach i obiektach we Wrocławiu takich jak Ogród Zoologiczny, Port Lotniczy, Stadion Olimpijski, Fundacja Czasoprzestrzeń oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. 

Kolejne defibrylatory pojawią się w naszym mieście. To urządzenia, które mogą uratować życie wrocławian. Chcę przypomnieć, że w niemal każdym budynku urzędu miejskiego takie urządzenie się zndajduje. W ten sposób podnosimy bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję darczyńcom oraz fundacji Ratuj Życie za ten gest w stronę Wrocławia. Cieszymy się, że nowe defibrylatory pojawią się w naszym mieście, choć mam nadzieję, że nigdy nie będą używane.– mówił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych podczas uroczystego przekazania urządzeń.

Fot: mat. prasowe
Fot: mat. prasowe

Defibrylator AED (ang. Automated External Defibrillator) to w 100% bezpieczne urządzenie medyczne, które wyraźnymi komendami głosowymi instruuje osobę udzielającą pomocy o koniecznych do podjęcia krokach, kontroluje rytm serca poszkodowanego i jeśli zachodzi potrzeba, generuje impuls ratujący życie. Defibrylacja „resetuje” chaotycznie pracujące serce, a dzięki uciskom klatki piersiowej ma ono szanse wrócić do normalnej pracy. Stan zagrożenia życia mija.

Fot: mat. prasowe
Fot: mat. prasowe

Fundacja Ratuj Życie powstała w 2014 roku jako kontynuacja kampanii społecznej Ratuj Życie zapoczątkowanej 3 lata wcześniej w Krakowie. Głównymi celami Fundacji są: podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej ratowania życia w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia wykorzystując Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED, propagowanie powszechnego dostępu do AED oraz zwiększenia liczby dostępnych AED. Fundacja zaangażowana jest także w tworzenie mapy lokalizacji defibrylatorów AED dostępnych w Polsce i w innych krajach Europy.

źródło: mat. prasowe UM Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż w ten weekend rodzinny piknik Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu!
Następny artykułDni Otwarte w PRZED•POKOJU H13 [PROGRAM]
Odkryj Wrocław na nowo