Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

0

Będzie nowe Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. To miejsce przeznaczone dla osób pełnoletnich, będących w kryzysie zdrowia psychicznego i z doświadczeniem choroby psychicznej.

Nowy obiekt Centrum Zdrowia Psychicznego powstaje przy ulicy Stalowej. Inwestorem jest Wrocławskie Centrum Zdrowia, miejski podmiot , który prowadzi  w sumie dziesięć placówek medycznych na terenie Wrocławia.

– Miasto Wrocław jest organem założycielskim i prowadzącym dla Wrocławskiego Centrum Zdrowia, które ma pod swoją opieką ponad 30 tys. mieszkańców. To nie tylko podstawowa opieka medyczna, ale także specjalistka i  kilka przychodni na terenie miasta. Rozbudowa placówki przy ul. Stalowej zwiększy dostępność do opieki psychiatrycznej i komfort pacjentów – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.


W nowo powstałym obiekcie znajdą się dzienny oddział psychiatryczny, gabinety lekarskie oraz zabiegowe, sale terapeutyczne, świetlice, pracownia kulinoterapii oraz część administracyjna.

– Już w 2019 roku pilotażowo rozpoczęliśmy projekt Wrocławskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, czyli kompleksowego wsparcia i leczenia naszych pacjentów. Był to pierwszy tego typu projekt na Dolnym Śląsku  i jeden z niewielu w Polsce. W naszym zespole są terapeuci, psychoterapeuci i psychiatrzy, ale u nas można znaleźć nie tylko pomoc medyczną, ale także prawną i socjalną – podkreślał Maciej Skiba, dyrektor Wrocławskiego Centrum Zdrowia.

Budowa nowego Centrum Zdrowia Psychicznego potrwa 15 miesięcy i pochłonie 8 mln zł. z budżetu Wrocławskiego Centrum Zdrowia.

– Dążymy do tego, by mapa Dolnego Śląska pokryła się Centrami Zdrowia Psychicznego.  Środki na psychiatrię powinny być większe i mam nadzieję, że będą większe – mówił Zbigniew Terek, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do nowego budynku przy ul. Stalowej przeniesiona zostanie główna siedziba Centrum Zdrowia Psychicznego, mieszcząca się obecnie w wynajmowanym budynku przy ul. Ostrowskiego 13c. Nowa placówka ma pomóc jeszcze większej liczbie pacjentów, a powstaje na terenie istniejącej przychodni „Grabiszyn”, gdzie rozebrano część budynku i rozpoczęto rozbudowę. Dzięki temu utworzone zostaną dwa odrębne obiekty służby zdrowia.

mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDolny Śląsk szkłem stoi! To stąd pochodzą najpiękniejsze wyroby szklane
Następny artykułHollywood przenosi się do Wrocławia. „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” z prapremierą we Wrocławiu i z Wrocławiem w tle!