Nowe baseny w Aquaparku Wrocław już otwarte!

0

Wrocławski Aquapark powiększył się o dwa nowe baseny i zewnętrzną Strefę Malucha! Nowy basen rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych, wejście letnie z budynkiem szatniowym oraz powiększona plaża z pirackim placem zabaw zostały oddane do dyspozycji klientów.

W tym roku więcej osób niż zwykle spędzi wakacje w mieście, dlatego ta wiadomość szczególnie ucieszy osoby, które tegoroczne lato spędzają we Wrocławiu. Dwa nowe baseny zewnętrzne w tropikalnym otoczeniu zostały otwarte dla klientów we wrocławskim Aquaparku.

– Wiemy, że wiele osób spędzi tegoroczne wakacje w mieście, dlatego robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby oddać baseny do użytku jeszcze w trakcie wakacji – mówi Grzegorz Kaliszczak, Prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Największa inwestycja od lat

Pomysł powiększenia strefy zewnętrznej pojawił się, gdy we wrocławskim Aquaparku w upalne dni zaczęło brakować miejsca. To w zeszłym roku, dokładnie 11 sierpnia, padł rekord frekwencji. W ciągu jednego dnia wrocławski Aquapark odwiedziło prawie 9 tysięcy gości! Taki wynik motywuje do działania, dlatego budowa nowych basenów zewnętrznych była inwestycyjnym strzałem w dziesiątkę.

W sierpniu 2019 roku Wrocławski Park Wodny podpisał umowę na inwestycję wartą 9,4 mln złotych z firmą PPUH Transcom Sp. z o. o. W jej ramach powstały dwa nowe baseny, osobne wejście do obiektu oraz szatnia z częścią sanitarną. Aquapark we Wrocławiu jest najczęściej odwiedzanym Aquaparkiem w Polsce i już dawno stał się obowiązkowym punktem wycieczek do stolicy Dolnego Śląska, a to wymaga stałego rozbudowywania oferty i zwiększania liczby atrakcji.

Powiększenie strefy letniej

Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. postanowił zagospodarować dodatkowy fragment terenu, który graniczy z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Tam powstały nowe baseny wraz z budynkami – szatniowo-sanitarnym, technicznym i kasowym.

Już od 28 lipca goście Aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wyniesie 425 mkw., a głębokość 1,35 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – będzie przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Woda w obu basenach będzie podgrzewana. Temperatura wody w brodziku dla najmłodszych będzie miała 29 stopni, a w basenie rekreacyjnym od 24 do 26 stopni. Wrocławski Aquapark jako jedyny w mieście podgrzewa wodę w basenach zewnętrznych, dzięki czemu z niecek można korzystać nawet w chłodniejsze i pochmurne dni.

W miejscu nowych basenów do tej pory zagospodarowane było miejsce do opalania i wypoczynku. W okresie letnim klienci bardzo chętnie korzystają z leżaków, dlatego konieczne było znalezienie nowego miejsca do plażowania. W związku z nową inwestycją teren Aquaparku został powiększony o część Wzgórza Andersa i będzie to miejsce przeznaczone na plażowanie. Tym samym teren parku wodnego powiększył się o ok. 2000 metrów kwadratowych. Przy nowopowstałej plaży powstanie też punkt gastronomiczny, który będzie prowadził sprzedaż przekąsek oraz zimnych napoi.

W okresie letnim coraz więcej osób wybiera relaks na terenach zewnętrznych, dlatego już w ubiegłe wakacje na terenach zielonych pojawiła strefa chillout, w której znalazł się namiot, leżaki oraz foodtruck. Również w tym roku teren na górce przy basenach zewnętrznych został zagospodarowany pod strefę wypoczynku.

Zewnętrzna strefa malucha

Wiadomość o zewnętrznym brodziku najbardziej ucieszy rodziców z małymi dziećmi. W brodziku zamontowane zostały jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”, które urozmaicą zabawę w brodziku. Woda w tej niecce będzie podgrzewana.

– Takiego basenu szczególnie brakowało w Aquaparku. Do tej pory nasi najmłodsi klienci mieli do dyspozycji tylko brodzik wewnątrz obiektu, a w słoneczne dni rodzice z dziećmi chcą spędzać czas na dworze. – mówi Kornel Kempiński, Dyrektor Obiektu.

W strefie malucha oprócz brodzika znajdzie się plaża z pirackim placem zabaw. Na statku będzie można zjechać z jednej ze zjeżdżalni, powspinać się po drabinkach oraz postrzelać z armatek.

Nowe wejście, szatnie koedukacyjne

Razem z otwarciem nowej inwestycji nastąpi również otwarcie wejścia letniego od ulicy Petrusewicza. W sezonie letnim będziemy mogli wejść do parku wodnego wejściem głównym od ulicy Borowskiej lub wejściem letnim od ulicy Petrusewicza.

– Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli na sprawniejszą obsługę i zmniejszy kolejki do kas w okresie wakacyjnym – dodaje Paweł Rańda, Wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

W nowym budynku szatniowo-sanitarnym zaprojektowano szatnię koedukacyjną z ponad 700 szafkami ubraniowymi i kabinami do przebierania, pomieszczeniem dla matki z dzieckiem oraz natryski i toalety, oddzielnie damskie i męskie. W budynku technicznym znajdzie się m.in. hala filtrów, zbiorniki przelewowe. Budynek kasowy składać się będzie z jednego pomieszczenia kasowego wyposażonego w dwa stanowiska robocze i okna kasowe.

Nowy basen rekreacyjny i jeszcze więcej zieleni!

Aby nadać tropikalnego klimatu, wokół nowych basenów pojawiły się prawdziwe palmy. Nowy projekt przewidział też więcej zielni na terenach zewnętrznych. Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się dodatkowo 22 drzewa, 2,5 tysiąca krzewów i traw ozdobnych oraz ponad 3000 m2 trawnika.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Woda w nowych nieckach podlega czterostopniowemu systemowi filtracji. Jest chlorowana, ozonowana i naświetlana lampami UV, które skutecznie zabijają wirusy i bakterie w niej żyjące. Należy pamiętać, że w Aquaparku wprowadzono specjalne procedury, dzięki którym relaks w parku wodnym jest bezpieczny. Przed wejściem kamera termowizyjna zmierzy nam temperaturę, a osoby  z gorączką nie będą wpuszczone na teren obiektu. Dodatkowo, wszystkie powierzchnie są na bieżąco sprzątane i dezynfekowane. We wszystkich strefach dostępne są również pojemniki z płynem do dezynfekcji. Sztab ludzi pracuje nad tym, aby relaks w Aquaparku był bezpieczny, a woda spełniała wszystkie standardy sanitarne.

Nowe atrakcje, te same ceny biletów

Ceny biletów pozostaną bez zmian. Każdy kto zakupi bilet na wszystkie strefy lub na Strefę Basenów Rekreacyjnych będzie mógł skorzystać z nowych atrakcji. Również osoby z karnetami Aquacard mogą bez dodatkowych opłat korzystać z basenów zewnętrznych.

________________________________________________________________________

Środki na inwestycję pochodzą z budżetu Wrocławskiego Parku Wodnego. Wrocławski Aquapark jest placówką do której gmina nie tylko nie musi dokładać, ale która od lat wychodzi na plus. Celem spółki jest nie tylko zarabianie, ale też realizowanie misji dla mieszkańców Wrocławia. A Ci chcą coraz więcej czasu spędzać na sporcie i rekreacji, co bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju. Wrocławski Aquapark powstał 12 lat temu i jest jednym najchętniej odwiedzanych Aquaparków w Europie. Od początku istnienia z jego usług skorzystało już 16 milionów Gości. Spółka WPW S.A. jest również inwestorem budowy nowego wrocławskiego kompleksu basenowego na wrocławskim Brochowie.

Cennik biletów:

Bilet rodzinny 2+2 (cały dzień) – 135 zł

Bilet normalny (cały dzień) – 54 zł

Bilet ulgowy (cały dzień) – 34 zł

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak wyglądają dane na temat firm na Dolnym Śląsku i woj. opolskim?
Następny artykułTop 10 wakacyjnych kierunków. Tanie loty z Wrocławia [OD 188zł W DWIE STRONY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.