Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu: 15 miejsc, które warto odwiedzić

0
GALERIA ARCHIGLASS „SZOPA JAZOWA”

Noc Muzeów to coroczne wydarzenie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Wrocławia i turystów. Tego dnia wrocławskie muzea i galerie sztuki otwierają swoje drzwi dla zwiedzających bezpłatnie, a także przygotowują specjalne atrakcje, wystawy i wydarzenia kulturalne.

W tym roku Noc Muzeów odbędzie się 20 maja, pełną listę wydarzeń i miejsc, które warto odwiedzić tego dnia znajdziecie tutaj: kliknij

Poniżej przedstawiamy 15 najciekawszych naszym zdaniem miejsc

 1. Muzeum Architektury we Wrocławiu – tego wieczoru program Muzeum Architektury skupi się na relacjach człowieka i przyrody.
 2. Noc Muzeów 2023 w Centrum Sztuki WRO – można będzie wziąć udział w warsztatach z sitodruku oraz wyjątkowej wędrówce z Pawłem Janickim po ekspozycjach nie poddających się zwykłym grupowym oprowadzaniom – wymagających izolacji, skupienia, przeznaczonych dla pojedynczych widzów.
 3. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – w tym roku Muzeum Narodowe, obok wszystkich dostępnych wystaw, szczególnie zaprasza na oprowadzania kuratorskie po ekspozycji „Moda stanu wojennego”.
 4. Noc Muzeów 2023 w Odra Centrum – w kawiarni będzie można posłuchać pełnych ciekawostek wykładów o Odrze, które poprowadzą: Kamil Zaremba, założyciel Odra Centrum oraz Małgorzata Ulrich-Kornacka, wrocławska przewodniczka. Przygotowana zostanie również ekspozycja dotycząca warsztatów odbywających się w Odra Centrum (19:00–23:00), a wypożyczalnia łodzi o każdej pełnej godzinie organizować będzie rejsy po Odrze.
 5. Muzeum Etnograficzne – to jedno z najważniejszych muzeów etnograficznych w Polsce. Na odwiedzających Muzeum Etnograficzne czeka wernisaż nowej wystawy „Nie zapomnisz. Pamięć, pamiątka, pamiętnik”. Ekspozycja poświęcona będzie rzeczom, zapisom i znakom o charakterze pamiątkowym.
 6. Muzeum Pana Tadeusza – w tym roku muzeum zaprasza na specjalne zwiedzanie ekspozycji poświęconej Adamowi Mickiewiczowi oraz warsztaty kaligrafii.
 7. Klub Sympatyków Kolei – na peronie 6. Dworca Wrocław Główny zaprezentowane zostaną wybrane eksponaty Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.
 8. Muzeum Mineralogiczne – to jedno z najważniejszych muzeów mineralogicznych w Polsce. Muzeum wraz z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk o Ziemi zaprasza do zwiedzania wystaw stałych – „Minerały świata” oraz „Minerały Polski”. Tego dnia między godziną 12:00 a 20:00 odbędzie się także mini-giełda minerałów oraz pokaz cięcia agatów i innych kamieni ozdobnych.
 9. Panorama Racławicka – to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia, którą warto odwiedzić nie tylko w czasie Nocy Muzeów. W ramach wydarzenia będzie można poznać historię i technikę powstania tej imponującej panoramy.
 10. Muzeum Farmacji – to muzeum poświęcone historii farmacji. W programie Nocy Muzeów znajdziemy m.in. warsztaty z tworzenia kosmetyków naturalnych oraz zwiedzanie stałych ekspozycji.
 11. Muzeum Poczty i Telekomunikacji – to muzeum poświęcone historii poczty i telekomunikacji. W programie Nocy Muzeów znajdziemy m.in. warsztaty z tworzenia kartek pocztowych.
 12. Noc Muzeów w Hydropolis – w trakcie Nocy Muzeów odbędą się tutaj zwiedzania wystawy z przewodnikiem. Podczas wycieczek poruszane będą tematy dotyczące m.in. zanieczyszczeń mórz i oceanów, degradacji lasów Puszczy Amazońskiej, roli rzek w rozwoju cywilizacyjnym człowieka oraz Powodzi Tysiąclecia w 1997 roku.
 13. Muzeum Medycyny Sądowej – po raz pierwszy w ramach Nocy Muzeów umożliwione zostanie zwiedzanie głównej ekspozycji muzeum na co dzień niedostępnego dla szerszej publiczności. Wystawa obejmuje różne działy medycyny sądowej – prezentowane będą m.in obrażenia ciała, zatrucia, zmiany pośmiertne czy narzędzia zbrodni.
 14. Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym – podczas nocnego spaceru z pochodniami i latarniami uczestnicy będą mieli unikatową możliwość poznania roślin, które wpłynęły na bieg historii świata.
 15. GALERIA ARCHIGLASS „SZOPA JAZOWA” – dla wszystkich miłośników i miłośniczek szklanej twórczości otwarta zostanie autorska Galeria „Szopa Jazowa” studia Archiglass.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHistoria ELWRO – Wrocławskie Zakłady Elektroniki, które zapoczątkowały cyfrową rewolucję w Polsce!
Następny artykułSetki kilogramów zebranych odpadów. Wielki sukces Dnia Przyjaznego Planecie w Magnolia Park [LICZBY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.