Od kilku lat wiele wrocławskich instytucji i miejsc związanych z kulturą zaprasza wrocławian i turystów do udziału w Nocy Muzeów. W tym roku bezpłatnie będzie można we Wrocławiu zwiedzać w sobotę, 14 maja.
Na nocne zwiedzanie, warsztaty i atrakcje dla dzieci oraz dorosłych zazwyczaj zapraszają muzea, galerie sztuki, uczelnie, centra kultury i sportu, pracownie, kościoły. Niektóre placówki otwarte są już od rana, pozostałe zamykają się grubo po północy.
Można skorzystać z bogatej oferty, a jest w nią wliczone nie tylko zwiedzanie, specjalne oprowadzanie z przewodnikiem, także liczne warsztaty, performance, pokazy, wykłady, czy po prostu zabawy.
O Nocy Muzeów
Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, w 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy. Organizowana jest zawsze w trzeci weekend maja i powiązana jest z obchodami Święta Muzealnika. Głównym celem tej imprezy jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności.
5. Noc Muzeów 2022 w Hali Stulecia
Hala Stulecia zaprasza do Visitor Centre na interaktywną wystawę o historii kompleksu, na którą składają się dotykowe ekrany i mapy, a także dwie wirtualne wycieczki.
W ich trakcie można poznać samego architekta – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad Halę, aby móc z wysokości poznać kompleks i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia.
W związku z odbywającym się we wnętrzu wydarzeniem wejście bezpośrednio pod kopułę Hali Stulecia będzie niemożliwe.
Program Nocy Muzeów 2022
- 16.00-18.00 – zwiedzanie Visitor Centre (ze względu na odbywające się w tym dniu wydarzenie wejście pod kopułę Hali Stulecia będzie niemożliwe).
Dobranocka Noc Muzeów dla dzieci
Warsztaty architektoniczne „Budujemy Halę Stulecia”.
W jaki sposób zbudowano Halę Stulecia? Jakie technologie i materiały stosowano? Czym wyróżnia się ten obiekt? Z jakich powodów został wpisany na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO? Zespołowe budowanie makiety Hali Stulecia i wybranych obiektów Terenów Wystawowych.
Zgłoszenia od 20.04 do 12.05 na tel. +48 511 146 221 | 713475055 lub mail: turystyka@halastulecia.pl
- 14.00-15.30 dzieci 6-10 lat
- 16.00-17.30 młodzież 11-15 lat.