Noc Muzeów 2022 we Wrocławiu. 5 super miejsc, które odwiedzisz za darmo!

0

Od kilku lat wiele wrocławskich instytucji i miejsc związanych z kulturą zaprasza wrocławian i turystów do udziału w Nocy Muzeów. W tym roku bezpłatnie będzie można we Wrocławiu zwiedzać w sobotę, 14 maja. 

Na nocne zwiedzanie, warsztaty i atrakcje dla dzieci oraz dorosłych zazwyczaj zapraszają muzea, galerie sztuki, uczelnie, centra kultury i sportu, pracownie, kościoły. Niektóre placówki otwarte są już od rana, pozostałe zamykają się grubo po północy.

Można skorzystać z bogatej oferty, a jest w nią wliczone nie tylko zwiedzanie, specjalne oprowadzanie z przewodnikiem, także liczne warsztaty, performance, pokazy, wykłady, czy po prostu zabawy.

O Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w roku 1997, w 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy. Organizowana jest zawsze w trzeci weekend maja i powiązana jest z obchodami Święta Muzealnika. Głównym celem tej imprezy jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności.

5. Noc Muzeów 2022 w Hali Stulecia

Hala Stulecia zaprasza do Visitor Centre na interaktywną wystawę o historii kompleksu, na którą składają się dotykowe ekrany i mapy, a także dwie wirtualne wycieczki.

W ich trakcie można poznać samego architekta – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad Halę, aby móc z wysokości poznać kompleks i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia.

W związku z odbywającym się we wnętrzu wydarzeniem wejście bezpośrednio pod kopułę Hali Stulecia będzie niemożliwe.

Program Nocy Muzeów 2022

  • 16.00-18.00 – zwiedzanie Visitor Centre (ze względu na odbywające się w tym dniu wydarzenie wejście pod kopułę Hali Stulecia będzie niemożliwe).

Dobranocka Noc Muzeów dla dzieci

Warsztaty architektoniczne „Budujemy Halę Stulecia”.

W jaki sposób zbudowano Halę Stulecia? Jakie technologie i materiały stosowano? Czym wyróżnia się ten obiekt? Z jakich powodów został wpisany na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO? Zespołowe budowanie makiety Hali Stulecia i wybranych obiektów Terenów Wystawowych.

Zgłoszenia od 20.04 do 12.05 na tel. +48 511 146 221 | 713475055 lub mail: turystyka@halastulecia.pl

  • 14.00-15.30 dzieci 6-10 lat
  • 16.00-17.30 młodzież 11-15 lat.

Więcej informacji i szczegółowy program znajdziecie: tutaj

Poprzedni artykułPo półrocznej przewie wracają wyścigi konne na Partynicach!
Następny artykułNowe rozwiązania technologiczne dla ukraińskich pracowników MPK Wrocław
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.