Niezwykła wystawa w Hydropolis – H2OLAS [BEZPŁATNE WARSZTATY]

0
fot: hydropolis

Powietrze i woda to dwa składniki niezbędne do życia. Dzięki obecności lasów możemy między innymi oddychać oczyszczonym powietrzem, a także magazynować zasoby wody pitnej. Nic więc dziwnego, że w centrum wiedzy o wodzie Hydropolis zostanie zaprezentowana wystawa Lasów Państwowych. Jej otwarcie zaplanowano na pierwszy weekend 2019 roku (5-6 stycznia).

Na odwiedzających wystawę „H2OLAS” czeka makieta przedstawiająca gospodarkę węglową lasów, kolekcja roślin leśnych, a także prezentacja gospodarki wodnej lasów. Oficjalne otwarcie ekspozycji nastąpi w sobotę, 5 stycznia 2019 r., o godzinie 10.00.  Tego dnia gości powitają animatorzy. W holu znajdą się stoiska edukacyjne z gadżetami promocyjnymi oraz konkursami. Można będzie również wziąć udział w doświadczeniach, m.in. mech i woda czy podciąganie kapilarne. Sobotnie atrakcje potrwają do godziny 20.00.

W weekend otwarcia (5-6 stycznia) i zamknięcia (30-31 marca) dolnośląskie nadleśnictwa wspólnie przeprowadzą doświadczenia i pokazy. Natomiast co dwa tygodnie w sobotę i niedzielę leśnicy, po kolei z Milicza, Miękini, Obornik Śląskich, Oleśnicy i Żmigrodu, będą prowadzić odrębne warsztaty ekologiczne. Ich uczestnicy porozmawiają m.in. o roli drzew w przyrodzie, o tym w jaki sposób rośliny transportują wodę, a w części warsztatowej wezmą udział w ciekawych doświadczeniach. Bezpłatne zajęcia weekendowe zaplanowano na: 19-20.01, 2-3.02, 16-17.02, 2-3.03 i 16-17.03.2019 w godzinach: 11.00, 13.00 i 15.00. Każde z nich potrwają do 60 min, a grupy mogą liczyć ok. 25 osób. Podczas zajęć edukatorzy zapewnią materiały promocyjne dla uczestników. Aby zapisać się na warsztaty, należy wysłać e-mail na adres: rezerwacje@hydropolis.pl, a w treści wpisać: imię i nazwisko uczestnika, datę, godzinę i liczbę osób. Otrzymanie potwierdzenia rezerwacji gwarantuje miejsce na warsztatach.

Na wystawie zaprezentowany zostanie także film „Po co leśnik w lesie?”:https://www.youtube.com/watch?v=AmC09I2IOC8

Ekspozycja będzie dostępna przez 3 miesiące, do 31 marca 2019 r., w godzinach otwarcia Hydropolis (pon.-pt.: 9.00-18.00, weekend: 10.00-20.00). Koszt wstępu zawarty jest w cenie biletu do centrum wiedzy o wodzie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Budżet Obywatelski – nowe zasady [WAŻNE]
Następny artykułWrocław Koncerty Styczeń 2019 – co jest grane?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.