Wakacje w mieście mogą być pełne przygód i niezapomnianych wrażeń. Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś swojego weekendu, mamy dla Ciebie doskonałą propozycję! Już 6 lipca [sobota] w Sali Wielofunkcyjnej oraz na malowniczej Pergoli, na terenie kompleksu Hali Stulecia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – (K)idealne wakacje w mieście organizowane przez Kideolo fun&create. To doskonała okazja, aby Twoje Dziecko odkryło nowe zainteresowania i pasje, rozwinęło umiejętności logicznego myślenia i współpracy oraz zbudowało pewność siebie i przeżyło niezapomniane chwile.

To wyjątkowe wydarzenie stworzone z myślą o rodzicach i opiekunach, którzy pragną spędzić czas z dziećmi w wartościowy sposób, pełen radości i nauki. (K)idealne Wakacje w Mieście to jedna z odsłon projektu Lato na Pergoli, czyli cyklu bezpłatnych eventów organizowanych w kompleksie Hali Stulecia.

Dzięki współpracy z Halą Stulecia i Kolejkowo organizatorzy przygotowali dla Was szereg atrakcji, które sprawią, że wakacje w mieście mogą być równie ekscytujące jak te spędzane poza nim.

Kogo zapraszają organizatorzy?

Do udziału organizatorzy zapraszają rodziny z Wrocławia i okolic, a także młodszych i starszych turystów odwiedzających kompleks Hali Stulecia, wrocławskie Zoo, Ogród Japoński oraz wszystkich, którym bliska jest idea jakościowego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Jeśli więc jesteś:

– rodzicem lub opiekunem, babcią lub dziadkiem, ciocią czy wujkiem,

– edukatorem lub pracownikiem fundacji wspierającej rozwój dzieci w zakresie edukacji, rozwoju emocjonalnego i ruchowego,

– przedstawicielem trójki klasowej lub rady rodziców,

– właścicielem lub pracownikiem prywatnej szkoły lub przedszkola poszukującym ciekawych i rozwojowych zajęć oraz warsztatów dla swoich podopiecznych…

…dołącz do (K)idealnych Wakacji w mieście już w ten weekend i spędź kidealny czas wolny z dzieckiem.

Co przygotowano?

Organizatorzy przygotowali niezliczone atrakcje, które czekają na uczestników podczas nadchodzącego wydarzenia. Każda z propozycji została starannie zaplanowana, aby zapewnić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom niezapomnianą dawkę zabawy, nauki oraz wspólnych chwil. Bogactwo programu gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Zapraszamy do odkrywania pełnego radości i edukacyjnych możliwości podczas tego wyjątkowego spotkania!

Darmowe warsztaty i zajęcia próbne

Czy może być coś lepszego, niż nauka przez działanie? Dzieci i młodzież będą miały okazję do uczestnictwa w darmowych zajęciach próbnych – to szansa, aby na własnej skórze doświadczyć, testować i próbować zajęcia z wielu dziedzin i wybrać te najlepsze, dopasowane do preferencji dziecka.

Oprócz darmowych warsztatów i zajęć próbnych w sobotę 6 lipca czeka na Was:

 • Makieta Kolejkowa oraz bezpłatne warsztaty modelarskie

Kolejkowo to prawdziwy zminiaturyzowany świat i największa w Polsce makieta kolejowa. Jeżdżące pociągi, tramwaje i samochody są tłem dla toczącego się na makietach prawdziwego życia. Makiety przepełnione są humorem, ale i realizmem. Wszystkie szczegóły są wiernie oddane. Z misterną szczegółowością odwzorowane zostały znane miejsca Dolnego Śląska, dzięki czemu Kolejkowo to prawdziwy świat w miniaturze. Dzieci i rodzice z łatwością rozpoznają tu wiele znanych budynków. Podczas eventu Kolejkowo zaprezentuje mobilną makietę, a dzieci będą mogły wziąć udział w darmowych warsztatach modelarskich i poznać, jak powstają elementy tego zminiaturyzowanego świata.

Dzieci uczą się przez zabawę, rozwijając zdolności manualne i kreatywne podczas tworzenia swoich modeli. Zyskują również wiedzę na temat funkcjonowania transportu kolejowego oraz umiejętności planowania i budowania.

 • Rodzinne zwiedzanie na MAXA po zakamarkach kompleksu Hali Stulecia

Rodzinne zwiedzanie Hali Stulecia na MAXA to unikalna okazja, aby dowiedzieć się, dlaczego Hala Stulecia przypomina tort, ile kilogramów w przeliczeniu na słonie afrykańskie waży kopuła Hali Stulecia, czy to prawda, że we wnętrzu Hali Stulecia padał kiedyś deszcz oraz wiele innych fascynujących faktów. Na stoisku Hali Stulecia odwiedzających czekają także zajęcia i aktywności z wykorzystaniem Google VR, które umożliwią jeszcze bardziej immersyjne doświadczenia.

Podczas zwiedzania dzieci zdobywają wiedzę na temat historii i architektury Hali Stulecia. Mogą lepiej zrozumieć znaczenie historyczne budowli oraz rozwijać umiejętności obserwacyjne i logiczne.

 • Kidealna gra targowa dla rodzin z wartościowymi nagrodami

Lubicie aktywnie spędzać czas wolny, rozwiązywać zagadki i jednocześnie dobrze się bawić? Weźcie udział w kidealnej grze targowej „Letnia przygoda na MAXA”. Dzieci wspólnie z rodzicami rozwiążą zadania i zgarną upominki i nagrody ufundowane przez Organizatora i Partnerów wydarzenia.

Gra zapewnia dzieciom doświadczenie w planowaniu, negocjacjach oraz podejmowaniu decyzji. Zyskują również umiejętności społeczne poprzez współpracę z innymi uczestnikami. 

 • Specjalne oferty półkolonii letnich last minute na sierpień 2024 r.

Jeżeli jeszcze nie zaplanowałeś czasu wolnego swojego dziecka w sierpniu wystawcy przygotowali dla Was specjalne oferty obowiązujące tylko na tym wydarzeniu!

Dzieci uczą się samodzielności i organizacji czasu podczas udziału w półkoloniach. Zyskują także nowe przyjaźnie i rozwijają umiejętności interpersonalne.

 • Rodzinny turniej gier planszowych z nagrodami – turnieje z grami “Akcja Jajo!” i “Dryftozaur” oraz stoisko z grami planszowymi i karcianymi Muduko. Dla zwycięzców czekają wartościowe nagrody od wydawnictwa Muduko i Nasza Księgarnia.

Poprzez udział w turniejach dzieci doskonalą umiejętności strategicznego myślenia, planowania oraz współzawodnictwa. Zabawa w gry planszowe rozwija również umiejętności logicznego myślenia. 

 • Wypożyczalnia gier planszowych i puzzli, z możliwością zagrania i układania puzzli na miejscu

Dzieci uczą się cierpliwości, koncentracji oraz rozwiązywania problemów podczas układania puzzli. Gra w gry planszowe rozwija umiejętności strategicznego planowania i współpracy.

 • Produkty dla dzieci znanych marek – artykuły dziecięce do domu, kreatywne zabawki i akcesoria, które posłużą Tobie i Twoim dzieciom, kiedy wychodzicie z domu

Baby&Travel to nie tylko dystrybutor marki b.box, ale także dynamicznie rozwijający się partner, który dba o jakość i radość w codziennym życiu rodziców i ich dzieci. Firma konsultuje się z ekspertami różnych dziedzin, takimi jak psychologowie, logopedzi czy lekarze, aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów. W ich szerokiej ofercie znajdują się nie tylko bidony i lunchboxy b.box, ale także produkty renomowanych marek jak Zimpli Kids, Rex London, Aqua2ude czy Grimm’s. Baby&Travel kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo oraz estetykę swoich zabawek, które nie tylko bawią, ale także wspierają rozwój dzieci w sposób wyjątkowy i kreatywny. Na wydarzeniu będziecie mogli poznać bliżej takie produkty jak:

SnoBall Play od Zimpli Kids!

Już nie musicie czekać do zimy, by cieszyć się białym puchem. Żel SnoBall Play ma konsystencję prawdziwego śniegu! Do tego posiada rekomendację British Skin Foundation, jest bezpieczny dla skóry i środowiska, wegański oraz łatwy w czyszczeniu. Jedno pudełko wystarczy wam do ulepienia 60 śnieżek. Biegnijcie więc do parku lub ogrodu i rozpocznijcie wielką bitwę!

Zbijanie puszek jak w starych filmach? Zobaczcie co ma dla was Rex London!
Marzyliście o tym, by niczym bohaterowie filmów retro, zbijać puszki w wesołym miasteczku? Teraz nie musicie zbierać śmieci po pomidorach i fasolce. Mamy dla was fantastyczną grę – zestaw ponumerowanych puszek ze specjalnymi woreczkami do rzucania. Zmierzcie się z klasyczną grą. Kto strąci więcej punktów – rodzice czy dzieci? Przekonajcie się!

SnoBall Play od Zimpli Kids oraz zestaw do zbijania puszek od Rex London. To doskonała okazja do rozwijania zdolności manualnych i wyobraźni Twojego Dziecka.

Podczas (K)idealnych Wakacji w Mieście, na stoisku Baby&Travel Dzieci będą mogły również zanurzyć się w sensorycznych zabawach dla dzieci w wieku 3-7 lat. Będą bawić się galaretkami, slimem oraz wykonają wodne tatuaże własnego projektu.

 • Zabawy ruchowe dla dzieci – tor przeszkód, wyścigi rzędów i wypożyczalnia sprzętu do gier.

W zdrowym ciele zdrowy duch! Za aktywność fizyczną Dzieci na wydarzeniu odpowiedzialność bierze Move4U – dynamiczny wystawca, który kładzie równy nacisk na rozwój fizyczny dzieci, jak na rozwój intelektualny i kreatywny. Ich zaangażowanie w promowanie aktywności fizycznej od najmłodszych lat podkreśla, że ruch jest nieodzownym elementem zdrowego stylu życia i harmonijnego rozwoju każdego dziecka. Poprzez różnorodne zajęcia, takie jak sportowe zabawy, lekcje pływania oraz półkolonie, Move4U nie tylko rozwija motorykę i sprawność fizyczną, ale także uczy dzieci współpracy, rywalizacji w zdrowy sposób oraz radzenia sobie z wyzwaniami.

A dla Dzieci i młodzieży, które wezmą udział w zajęciach próbnych Wystawca Move4U przygotował vouchery ze zniżkami:

 1. Półkolonie: – 100 zł zniżki na półkolonie w wybranym terminie.
 2. Indywidualne lekcje pływania: -50% na pierwszą lekcje.
 3. Grupowe lekcje pływania: – 10% na cały kurs.
 4. Zajęcia sportowe w przedszkolu nr. 147: -10% na cały kurs.

 • Strefa relaksu i zabaw

Moico, jako partner wydarzenia przygotowało strefę pełną atrakcji, gdzie dzieci i rodzice mogą wziąć udział w zabawach takich jak koło fortuny z gadżetami, zwierzęce kolorowanki, odlotowe tatuaże oraz strefa relaksu z wygodnymi leżakami. A na Pergoli będziecie mogli ochłodzić się pyszną lemoniadą. Takie aktywności zapewniają nie tylko rozrywkę, ale również sprzyjają kreatywności oraz integracji rodzinnej.

 • Eksperymenty i doświadczenia

Fundacja Uniwersytet Dzieci od 2007 roku pokazuje, że nauka może odkrywać pasje i rozbudzać ciekawość. Organizowane sobotnie spotkania z naukowcami oraz eksperymenty na stoisku fundacji zainspirują dzieci do odkrywania świata nauki w ciekawy i angażujący sposób, rozwijając ich intelektualnie oraz emocjonalnie.

 • Liczne konkursy z nagrodami i dużo dobrej zabawy!

Rozwój Kompetencji Przyszłości z STEP IT Academy

Organizatorzy wydarzenia (K)idealne Wakacje w Mieście przygotowali wiele atrakcji, które nie tylko bawią, ale także uczą i rozwijają kluczowe umiejętności potrzebne w przyszłości. Jednym z wyróżniających się wystawców jest STEP IT Academy, która z pasją przygotowuje młode umysły do wyzwań nadchodzącej ery technologii.

STEP IT Academy od lat oferuje innowacyjne kursy z zakresu IT, które rozwijają pasję do technologii, kreatywność i praktyczne umiejętności, niezbędne w dynamicznie zmieniającym się świecie. Akademia przygotowała dwa wyjątkowe programy: IT Start oraz Mała Akademia Komputerowa.

IT Start to program dla dzieci w wieku 7-9 lat, który wprowadza najmłodszych w fascynujący świat technologii. Dzieci uczą się podstaw programowania, tworzenia prostych gier i grafiki komputerowej. Zajęcia są interaktywne i dostosowane do wieku uczestników, dzięki czemu nauka staje się zabawą. Program ten rozwija logiczne myślenie, kreatywność oraz umiejętności techniczne, które stanowią fundament przyszłej edukacji informatycznej.

Mała Akademia Komputerowa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 10-14 lat i przenosi edukację technologiczną na wyższy poziom. Kursy oferują wszechstronną naukę programowania, tworzenia gier oraz projektowania 3D. Uczniowie zdobywają zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności poprzez realizację własnych projektów. Każda lekcja to przygoda, podczas której dzieci uczą się pracy zespołowej, rozwijają kompetencje miękkie oraz kreatywne rozwiązywanie problemów.

Dzięki zaufaniu rodziców i sukcesom swoich uczniów, STEP IT Academy ciągle doskonali swoją ofertę edukacyjną, motywując młode talenty do rozwoju i osiągania przyszłych sukcesów zawodowych. Na stoisku STEP IT Academy podczas (K)idealnych Wakacji w Mieście czekają fascynujące pokazy i interaktywne sesje, które pokażą, ile radości i satysfakcji może dawać nauka technologii.

Dołącz i spędź (K)idealne Wakacje w Mieście!

Nie traćcie czasu na planowanie wakacji! Wszystko znajdziecie w jednym miejscu na Kideolo Fun&Create Event. Dołączcie do nas 6 lipca i odkryjcie przestrzeń dla rodziców i dzieci, gdzie znajdziecie inspiracje, pomysły na organizację czasu dla całej rodziny oraz szeroki wybór aktywności dopasowanych do preferencji dziecka.

Kideolo Fun&Create Event to miejsce, gdzie zarówno rodzice, jak i dzieci mogą się czuć swobodnie i czerpać radość z twórczej zabawy i rozwoju!

Do zobaczenia i pamiętaj … bądź kidealny!

Wystawcy i Partnerzy wydarzenia:

Wystawcy:

Step it Academy Wrocław | Puzzlomat | Go4Robot Wrocław | Leader School Wrocław | Marta Bartkowiak | Uniwersytet Dzieci | Move4U | Sala Zabaw AUTOMANIA RC I Muduko | Grupa Ratuj

Partnerzy wydarzenia:

Kolejkowo | Aquapark Wrocław | Moico | Planszowa Rodzina | Baby & Travel Sp. z o.o.

Gdzie? Sala Wielofunkcyjna oraz Pergola [Hala Stulecia]

Kiedy? 6 lipca | 12:00-18:00

Wstęp BEZPŁATNY.

Śledźcie media społecznościowe, aby być na bieżąco!

Instagram

Facebook

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd dziś tylko nowe licencje taksówkarskie – poprawa bezpieczeństwa pasażerów
Następny artykułWypożycz łódź motorową bez uprawnień w samym sercu Wrocławia! [+ KOD ZNIŻKOWY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.