Najlepsze lokale na gry planszowe jakie oferuje Wrocław [LISTA]

0

Nastało lato, jednak nie każdy lubi spędzać czas nad wodą, czy na jednej z miejskich plaż. Niektórzy wolą zrelaksować się grając na konsoli, czy w wersji bardziej towarzyskiej, pograć w gry planszowe.

A tych nie brakuje: Scrabble, Monopoly, 5 Sekund, Wsiąść do pociągu, Taboo, Dixit… Na szczęście, nie musimy ograniczać się do grania w domowym zaciszu. We Wrocławiu nie brakuje miejsc w których można spędzić czas grając na konsoli, w planszówkę, lub w grę zręcznościową, jednocześnie racząc się dobrym piwem, czy jedząc przekąski. Jakie lokale na gry planszowe oferuje Wrocław? Sprawdźcie nasze propozycje:

Padbar   

To znane i lubiane przez Wrocławian miejsce łączy w sobie pub z salonem gier. Dostępnych jest aż 87 rodzajów gier planszowych i 23 różne gry na konsole. Tak piszą o sobie: Wyobraź sobie, że przekraczasz progi koktajl baru i witasz się ze znajomymi. Zaglądasz do karty i wybierasz jeden z ponad dwudziestu różnych drinków – Peach on the Beach, American Pie, Zombii, Angry Mango. Następnie dosiadasz się do grających już osób, łapiesz za pada i dołączasz do gry. Nagle zupełnie nie znane Ci osoby stają się „kumplami od Blura, Guitar Hero, Pro Evo czy Tekkena”. Drink się kończy więc sięgasz po jedno z dostępnych piw i siadacie przy grach tradycyjnych. Rozdygotane ze zdenerwowania ręce nie pozwalają wyciągnąć wszystkich klocków w grze Jenga, natomiast zmysł ekonomiczny pozwala wybudować hotele w Monopolu. Nagle w drzwiach pojawiają się dziewczyny, z którymi wczoraj mieliśmy okazję pograć w Mortal Kombat i  Mario Bros. Podchodzą do baru, zamawiają pyszne drinki, witają się z nami i pytają – „to jak, zagrasz ze mną?”. (źródło: www.wroclaw.padbar.pl)

Adres: budynek Times, Kazimierza Wielkiego 1

Godziny otwarcia: od poniedziałku do środy od 18:00 do 24:00, czwartek od 18:00 do 2:00, piątek i sobota od 18:00 do 3:00, niedziela od 17:00 do 24:00.

Więcej informacji TUTAJ 

fot. Padbar
fot. Padbar

Cybermachina

To miejsce położone na wrocławskim Grunwaldzie obrosło już legendą. Mają swoje lokale w Krakowie, Katowicach, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu. Organizują cykliczne wydarzenia dla graczy. Na ich fanpage’u można przeczytać: Cybermachina – pub inny niż wszystkie! Doskonałe piwo, fantazyjne mikstury alkoholowe, przekąski, konsole, gry planszowe, komiksy. Od graczy dla graczy!

Adres: Szczytnicka 52

Godziny otwarcia: od poniedziałku do środy od 14:00 do 1:00, od czwartku do soboty od 14:00 do 2:00, niedziela od 14:00 do 1:00.

Więcej informacji TUTAJ

fot. Cybermachina
fot. Cybermachina

Hex

Hex to “board game caffe” – kawiarnia z grami planszowymi. Można tam zagrać w takie gry jak Lords of Hellas, Ice Cool, Wsiąść do pociągu, Montana, Win!Cha i wiele, wiele innych. Co tydzień wybierana jest gra tygodnia, a na facebooku losowana jest osoba, która ją wygrywa. Sami o sobie piszą: Kawiarnia z grami planszowymi. Stworzona z miłości do gier planszowych.

Adres: Stanisława Dubois 33/35

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 15:00 do 24:00, od soboty do niedzieli od 12:00 do 24:00.

Więcej informacji TUTAJ

fot. Hex
fot. Hex

Kocia Kołyska

Kocia Kołyska istnieje od 1 listopada 2003 roku i ma w zanadrzu wiele ciekawych gier planszowych. Można tam również spróbować autorskich drinków oraz interesujących piw.

Adres: Rynek 5, podziemia Dworu Polskiego

Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku od 16:00 do 23:00, od piątku do soboty od 16:00 do 1:00, niedziela nieczynne.

Więcej informacji TUTAJ

PRZED•POKÓJ H13

Nowe miejsce na mapie Przedmieścia Oławskiego. PRZED•POKÓJ H13 powstał, by zainicjować pozarządowy coworking na Przedmieściu Oławskim i tym samym połączyć siły organizacji, które wspólnie będą chciały tworzyć ciekawe inicjatywy na rzecz mieszkańców. Oprócz możliwości codziennego użytkowania dużych i dobrze wyposażonych pomieszczeń w lokalu przy ul. Hercena 13, organizacje będą mogły także korzystać z porad i konsultacji dotyczących planowanych i realizowanych działań na Przedmieściu Oławskim oraz z pomocy przy aplikowaniu o środki na finansowanie projektów, a także wsparcia w zakresie promocji działań organizacji.

W trakcie wakacji rozpoczął się cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów dla mieszkańców. Jedną z inicjatyw są Wieczorki z Grami Planszowymi prowadzone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Druga Runda. Podczas wieczorków będzie można skorzystać z pomocy instruktorów, którzy wyjaśnią zasady gier.

Adres: u. Hercena 13

Terminy wieczorów:
26.07.2018, godz. 17:00-20:00
31.07.2018, godz. 17:00-20:00

Więcej informacji: TUTAJ

33038966_1647670548687495_4129441537039794176_o

Gry planszowe Wrocław: sprawdź jeszcze
Tanie gry we Wrocławiu – najlepsze sklepy i komisy

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 8 najciekawszych wydarzeń [13-15 lipca]
Następny artykułOtwarta Przestrzeń Kultury w zrewitalizowanym kościółku pw. św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim [Zobacz więcej]
Odkryj Wrocław na nowo