Ranking Inwestycji to coroczne zestawienie, które od 2016 roku pełni niezwykle istotną rolę w świecie nieruchomości we Wrocławiu. W ciągu ostatnich lat stał się swoistym wyznacznikiem, pomagającym osobom poszukującym mieszkań w wyborze najatrakcyjniejszych inwestycji.

Najnowsza edycja Rankingu zawiera nie tylko preferencje klientów, którzy poprzez różnorodne działania, takie jak wysyłanie zapytań czy dzwonienie do biur sprzedaży, naturalnie wskazywali liderów popularności; ale także ocenę przez eksperta standardu wykończenia poszczególnych projektów.

Ocena jakości wykończenia inwestycji uwzględnia detale istotne dla potencjalnych mieszkańców, takie jak: części wspólne, elewacje budynków, balkony i otoczenie inwestycji. Do tego celu wykorzystano metodologię Uniwersalnego Standardu Inwestycji (USI), wyróżniającą się pięciopunktową skalą. Portal zwrócił uwagę na najbardziej istotne cechy budynków we współczesnych inwestycjach deweloperskich. Ta nowa perspektywa pozwoliła wyłonić nie tylko liderów popularności, ale właśnie wskazać projekty wyróżniające się wysokim standardem wykończenia.

Gdzie znajdują się najciekawsze inwestycje we Wrocławiu? Popularność zyskują zwłaszcza osiedla na Klecinie, Maślicach i Starym Mieście, gdzie powstaje najwięcej nowych projektów. Jednak dla potencjalnych klientów to nie tylko lokalizacja ma istotne znaczenie. Zwracają także uwagę na jakość wykonania czy wielorakie udogodnienia dla mieszkańców. Zainteresowaniem cieszą się niskie budynki otoczone zielenią, wyposażone w przeszklone tarasy lub loggie, a ich elewacje wyróżniają się od otoczenia kolorystyką. Jak mają się te trendy do wyników tegorocznego Rankingu? Sprawdźmy!

Pierwsze miejsce i maksymalną ocenę (5 punktów) zdobył projekt „River Point KM6” od Archicom S.A. Inwestycja znajduje się na Śródmieściu, przy ulicy Mieszczańskiej, tuż nad brzegiem Odry. Jak ocenia ją Wojciech Sosnowski, specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej? „River Point” to przede wszystkim synonim różnorodności zastosowanych rozwiązań architektonicznych. Wyraźnie dominują duże, przeszklone balkony, które dodają uroku budynkom, a bogactwo zieleni otaczającej inwestycję tworzy przyjazne i harmonijne otoczenie dla mieszkańców.

Apartamenty „Central Park Wrocław” to propozycja od Gradi Invest, która zajęła drugie miejsce wśród wrocławskich osiedli, uzyskując przy tym 4,26 punktu. Co ciekawe, znajduje się w tej samej lokalizacji, co zwycięzca Rankingu – przy ulicy Mieszczańskiej. Dominantą apartamentów „Central Park Wrocław” jest urozmaicona bryła, wykończona eleganckimi balkonami. We wnętrzach z kolei pobrzmiewa prestiż podkreślany wzorami kamienia oraz ciemnym drewnem. Projekt dodatkowo wzbogacono nowoczesnym oświetleniem, tworząc niepowtarzalną atmosferę luksusu i wyrafinowania – wskazuje Wojciech Sosnowski. Nieruchomość, poza niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi, oferuje także mniej standardowe udogodnienia, jak saunę czy salę fitness.

Kolejny – i ostatni na podium – projekt to Midori House. Ta inwestycja od Spravii zdobyła 4,14 punktu i trzecie miejsce w Rankingu. Osiedle znajduje się na Krzykach, przy ulicy Szybkiej. Jak ocenia ją ekspert? Inwestycja „Midori” przyciąga uwagę przestrzenną koncepcją architektoniczną, która kryje w sobie kaskadowe tarasy. Realizacja tego efektu wymagała nie tylko kreatywności projektantów, ale również zaangażowania i dbałości o szczegóły. Wnętrza części wspólnych doskonale współgrają z atmosferą zewnętrzną, co nadaje całości niepowtarzalny charakter – zauważa.

W Rankingu Inwestycji we Wrocławiu znalazło się także miejsce na dodatkowe wyróżnienia. Powędrowały do projektu ATAL S.A., czyli „ATAL City Square etap IV” na Krzykach oraz do „Bernardyńska 4” na Starym Mieście od Toscom Development.

Wyniki Rankingu Inwestycji we Wrocławiu jasno wskazują na preferencje klientów oraz oczekiwania względem nowych mieszkań. Otoczenie zielone oraz nowoczesny design budynków stanowią istotne czynniki przy wyborze najlepszych inwestycji. Dodatkowo klienci poszukują projektów, które oferują nie tylko mieszkanie, lecz także dostęp do klubów fitness, placów zabaw, rowerowni i innych udogodnień.

Szczegóły Rankingu Inwestycji oraz nagrodzonych projektów są dostępne na stronie najlepszych projektów deweloperskich we Wrocławiu serwisu RynekPierwotny.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwal Azjatycki, Festiwal Japoński Sakura, Festiwal Smaków Świata, Festiwal Piwa i Trunków Rzemieślniczych we Wrocławiu [24-26.05.2024r.]
Następny artykułDzień Otwarty Rekreacji Jeździeckiej na Partynicach
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.