W piątek, 1 października 2021 r. na Stadionie Olimpijskim drużyna Panthers Wrocław świętowała swoje 8. urodziny. Z tej okazji przedstawiciele klubu wspólnie z zawodnikami, władzami Miasta oraz głównym sponsorem – firmą Tarczyński – odsłonili statuetkę nowego wrocławskiego krasnala w charakterystycznej pozycji futbolisty.

Nie zabrakło także podsumowań dotychczasowej działalności oraz przedstawienia planów rozwoju klubu na kolejne lata.

Od zera do europejskiego lidera

Panthers Wrocław to klub, który powstał w 2013 roku po połączeniu zespołów Devils Wrocław i Giants Wrocław. Choć 8 lat temu moda na futbol amerykański nad Odrą dopiero kiełkowała, władze klubu już od początku jego istnienia postawiły sobie za cel budowę profesjonalnej, najsilniejszej drużyny w kraju oraz jednego z najmocniejszych zespołów futbolowych w Europie.

W ciągu ośmiu minionych lat nasz klub niesamowicie się rozwinął. Dziś Panthers Wrocław to nie tylko profesjonalna drużyna futbolu amerykańskiego, ale też prężnie działające sekcje softballu i lacrosse oraz drużyny młodzieżowe – Panthers Juniors i Panthers Minis. W tym momencie w klubie trenuje ponad 200 zawodniczek i zawodników. Od samego początku budujemy wokół klubu społeczność, tworząc programy szkoleniowe, organizując otwarte treningi i dbając o wyjątkową atmosferę na trybunach – mówił Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

W ciągu 8 lat klub przeszedł spektakularną drogę – od pierwszych występów na ligowych boiskach, przez dołączenie do składu czołowych trenerów i graczy m.in. z Niemiec, Francji, Irlandii czy USA, aż po zdobycie najcenniejszych trofeów w kraju i za granicą – wielokrotne Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski oraz zwycięstwo w Europejskiej Lidze Mistrzów. W tym roku futboliści Panthers Wrocław jako jedyny zespół z Polski otrzymali zaproszenie do udziału w zmaganiach European League of Football, które są najwyższym europejskim poziomem rozgrywkowym i stanowią odpowiednik amerykańskiego NFL. Zawodnicy z Dolnego Śląska dotarli do półfinału rozgrywek, stając się tym samym jedną z 4 najlepszych drużyn na Starym Kontynencie.

Wrocław świątynią futbolu amerykańskiego

W piątkowej konferencji wzięli udział nie tylko pracownicy i zawodnicy Panthers Wrocław, ale też przedstawiciele Stadionu Olimpijskiego i Miasta Wrocław. Podczas wydarzenia prezes klubu Michał Latoś podziękował im za dotychczasową współpracę i wsparcie drużyny:

Dziś świętujemy nie tylko 8. urodziny Panthers Wrocław, ale również wieloletnią, dobrą współpracę klubu ze Stadionem Olimpijskim oraz magistratem. Osiem lat temu Wrocławianie marzyli o tym, by tutaj, w stolicy Dolnego Śląska, zbudować najsilniejszą drużynę futbolu amerykańskiego w Polsce. Dziś bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że zbudowaliśmy jeden z najsilniejszych klubów w Europie. To marzenie ziściło się także dzięki wsparciu Partnerów – Stadion Olimpijski stał się domem dla całego klubu, a władze miasta stworzyły świetne warunki do rozwoju naszej dyscypliny  – mówił.

Stadion Olimpijski jest siedzibą Panthers Wrocław od 2017 roku. Na jego murawie rozegrano dziesiątki meczów futbolowych, zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim. Oprócz zawodników z kilkunastu krajów trenują tutaj także zawodniczki softballu i lacrosse – sekcji innych sportów amerykańskich, które działają w ramach klubu. Największą dumą Panthers Wrocław są jednak bez wątpienia sekcje młodzieżowe – Panthers Juniors oraz Panthers Minis. Władze klubu deklarują, że tworzenie własnego programu szkoleniowego i wychowanie nowych zawodników to dla nich obecnie najważniejszy priorytet.

Zespoły Panthers prezentują obecnie bardzo wysoki poziom, zajmując czołowe miejsca w krajowych i międzynarodowych ligach. W tym sezonie mieliśmy też świetną frekwencję kibiców na meczach. Cały czas inwestujemy w rozwój i – jak widać – przynosi to wymierne efekty. W najbliższym czasie rozpoczynamy też rekrutację nowych zawodników – zachęcamy wszystkich, młodszych i starszych, by przyjść na stadion, spróbować swoich sił i stać się częścią prężnie działającej rodziny Panthers Wrocław – dodał Michał Latoś.

Z ramienia głównego sponsora klubu – firmy Tarczyński S.A. – w piątkowej konferencji wziął także udział Dawid Tarczyński, który jeszcze kilka lat temu sam był czynnym zawodnikiem Panthers Wrocław na pozycji skrzydłowego. Obecnie Członek Zarządu sponsora strategicznego klubu wciąż jest silnie związany z klubem, pełniąc funkcję jego Wiceprezesa.

Nasza przygoda z futbolem amerykańskim zaczęła się ponad dekadę temu. Początkowe zaciekawienie i zaintrygowanie, które z biegiem czasu urosło do rangi rodzinnej pasji, przerodziło się w sponsoring drużyny Panthers Wrocław, którą od lat konsekwentnie wspieramy w rozwoju i działaniach promocyjnych. Razem z rodzicami i braćmi z dumą patrzymy, jak klub stał się czołową europejską marką i cieszymy się, że możemy być częścią jego sukcesu – mówił Dawid Tarczyński, Tarczyński S.A.

Podczas wydarzenia odsłonięto pamiątkowego krasnala, który został wystylizowany na futbolistę Panthers Wrocław. Najnowszy członek rodziny wrocławskich krasnali mierzy ok. 40 cm wzrostu, ma na sobie kask i strój zawodnika Panthers Wrocław oraz – jak informują przedstawiciele klubu – gra na pozycji running backa (biegacza). Statuetkę można spotkać przy jednej z głównych bram Stadionu Olimpijskiego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSENSACJA: Drugie na świecie i pierwsze w Europie narodziny płaszczki w ZOO Wrocław!
Następny artykułTak będzie wyglądać wizytówka Nowych Żernik! [NOWOŚĆ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.