MPK Wrocław podziękowało pasażerce. Pomogła kierowcy autobusu, który stracił przytomność

0

MPK Wrocław podziękowało pani Ilonie – bohaterskiej położnej z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu. To właśnie ona 31 października uratowała życie panu Mirosławowi – kierowcy, który zasłabł podczas prowadzenia autobusu linii 350.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w przeddzień Wszystkich Świętych. Pan Mirosław, obsługując jedną z linii dowożących mieszkańców miasta do Cmentarza Kiełczowskiego, zasłabł za kierownicą i stracił przytomność.

Na szczęście natychmiast interweniowali pasażerowie oraz świadkowie zdarzenia. W tym właśnie pani Ilona, która udzielała pracownikowi MPK fachowej pomocy medycznej do czasu przyjazdu służb. Dzięki przeprowadzonej wówczas resuscytacji, pan Mirosław odzyskał funkcje życiowe.

Bukiet kwiatów , choćby największy, nie jest w stanie wyrazić naszej wdzięczności – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Jestem dumny, że Pani Ilona i Jej rodzina należą do grona pasażerów MPK Wrocław. Dlatego do podziękowań i kwiatów dołączyliśmy pakiet bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej.

Pan Mirosław wciąż dochodzi do zdrowia pod fachową opieką lekarzy.

mat. MPK Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZnamy program 12. American Film Festival online. Dostępy do filmów już w sprzedaży
Następny artykułNie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.