fot. Jarosław Sosiński
a

 

Już po raz szósty  na terenie Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia odbędzie się święto pasjonatów motoryzacji, czyli Zlot Pojazdów Zabytkowych MotoClassic Wrocław 2016. Podczas dwudniowej imprezy, która odbędzie się w dniach 13 i 14 sierpnia 2016 roku będzie można zobaczyć pojazdy z lat 1886 – 1980, a także najciekawsze modele proponowane przez współczesnych producentów. Wydarzenie poprzedzi parada zabytkowych pojazdów ulicami Wrocławia.

Podczas imprezy będzie można podziwiać wyjątkowe pojazdy zabytkowe z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje w ramach konkursu elegancji najciekawszych modeli na scenie oraz próby sportowe, podczas których właściciele oldtimerów testują sprawność swoich automobili na profesjonalnym torze wyścigowym.

fot. Jarosław Sosiński
fot. Jarosław Sosiński

W sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne premiery. Z kolei w eleganckim wnętrzu budynku Muzeum Motoryzacji Topacz będzie można podziwiać luksusowe pojazdy sportowe, które na co dzień ścigają się na najbardziej prestiżowych torach wyścigowych. Wystawa jest efektem tegorocznej współpracy z imprezą Gran Turismo Expo w Poznaniu, której znakiem firmowym są wspaniałe sportowe auta.

fot. organizator
fot. organizator

Renomowany brytyjski Jensen Onwers Club wybrał Zamek Topacz oraz imprezę MotoClassic Wrocław jako idealne miejsce do zorganizowania obchodów okrągłej 50-tej rocznicy kultowego modelu Jensen Interceptor w Polsce. Klub miłośników marki Jensen zarówno z kraju, jak i zza granicy będzie eksponował niezwykle rzadkie pojazdy z rodziny tej marki.

fot. Jarosław Sosiński
fot. Jarosław Sosiński

Poza klubem Jensen na terenie Zamku Topacz swoje oficjalne spotkanie zapowiedziała polska sekcja Rolls-Royce Enthusiasts’ Club. Powrotem do przeszłości będzie specjalnie zaaranżowany Retro Kamping PRL. Ciekawe kolekcje zaprezentuje również sektor militarny.

fot. Jarosław Sosiński
fot. Jarosław Sosiński

Ekspozycji oldtimerów i youngtimerów towarzyszyć będą atrakcje dopełniające jej motoryzacyjny klimat. Do udziału zaproszeni zostali wystawcy prezentujący produkty i usługi związane z branżą. Powstanie również kącik MotoMalucha z atrakcjami dla najmłodszych, motoryzacyjny ‘Food Court’, do którego zaproszone zostały wrocławskie food trucki, a na dwóch plenerowych scenach wystąpią zespoły muzyczne Adam Bławicki Sekstet i Mr. Clemens.

Fot   Jaros?aw Sosi?ski

Tegoroczną imprezę poprowadzi po raz pierwszy Joanna Zientarska (dziennikarka motoryzacyjna, córka Włodzimierza Zientarskiego), a także Krzysztof Ibisz, który jest związany z imprezą już od pięciu lat.

Godziny otwarcia imprezy:
13 sierpnia, sobota,  godz. 10:00-20:00
14 sierpnia, niedziela, godz. 10:00-19:00

Miejsce:
Zamek Topacz
ul. Główna 12, Ślęza

Ceny biletów
normalny – 30 zł
ulgowy (przysługuje młodzieży do lat 18, emerytom i rencistom oraz opiekunowi z osobą niepełnosprawną) – 15 zł
dzieci do lat 6 – wejście bezpłatne

Dojazd
Autobus: 612 (przystanek Ślęza – ul. Przystankowa)
Rower: trasa z Al. Karkonoskiej przez Partynice oraz Wysoką (Al. Zwycięska -> ul. Ołtaszyńska -> ul. Radosna -> ul. Przystankowa -> ul. Błękitna).
Parkingi samochodowe:  dla widzów zorganizowane będą specjalne bezpłatne miejsca parkingowe przy ul. Radosnej (na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego MATCHPOINT) – dojazd od strony Wysokiej oraz przy ul. Przystankowej – dojazd od str. Bielan Wrocławskich. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy proszę o nieparkowanie wzdłuż ul. Głównej w miejscowości Ślęza.

Plakat 220x295mm.Więcej informacji
www.motoclassicwroclaw.pl
www.facebook.com/MotoClassicWroclaw

mat. prasowe organizatora

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułChcą otworzyć OKNA, nową kulturalno – artystyczną przestrzeń na mapie Wrocławia
Następny artykułKoniec budowy ścieżki rowerowej pod Mostami Warszawskimi
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.