Mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego walczą z psią kupą!

0
fot. Centrum na Przedmieściu

Dzielna ekipa do zadań specjalnych pojawiła się wczoraj na Przedmieściu Oławskim. Ich orężem były spreje, a celem… psie kupy zalegające na chodnikach, skwerkach i trawnikach na osiedlu.

Akcji towarzyszyło rozdawanie opiekunom i opiekunkom psów ulotek edukacyjnych i bioworeczków na psie odchody. Inicjatywa ma potrwać cały miesiąc, planowane są dodatkowe działania, które mają zachęcić właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach.

fot. Centrum na Przedmieściu

,,Nasze wczorajsze działania spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem mieszkanek i mieszkańców Przedmieścia Oławskiego, w tym również napotkanych piesków. Dlaczego sprejujemy psie kupy? Chcemy zwrócić uwagę na ilość nieposprzątanych psich kup na naszym osiedlu. A jest tego sporo…” – piszą współorganizatorzy akcji z Centrum na Przedmieściu.

Do malowania używane są nietoksyczne, zmywalne spreje geodezyjne.

Wszystko to dzieje się ramach kampanii „POSPRZĄTAJ PO MNIE!”, w którą angażują się mieszkanki i mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego, a także organizacje i podmioty działające na osiedlu.
fot. Centrum na Przedmieściu
Inicjatorem akcji jest Koalicja Oławska zrzeszająca podmioty działające na wrocławskim Trójkącie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułEkologiczna żywność z dostawą do domu we Wrocławiu [KOD RABATOWY DLA CZYTELNIKÓW]
Następny artykułW Parku Tysiąclecia powstanie oryginalny plac zabaw – Średniowieczny Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.