Najpiękniejsze miejsca w okolicach Dolnego Śląska, w których poczujesz klimat prawdziwej, polskiej jesieni.

Jesień, ach to ty! Na terenie Dolnego Śląska nie brakuje miejsc, które właśnie o tej porze roku zachwycają magiczną aurą. Mieniące się złotymi kolorami liście, spadające z drzew kasztany i niepowtarzalny zapach to nieodłączne atrybuty polskiej jesieni. Zamiast spaceru uliczkami Paryża czy wyjazdu do ciepłych krajów warto odkryć urokliwe miejsca, które kryją się tuż za rogiem.

Jesień to najbardziej niedoceniona z pór roku. Gdy się rozpoczyna, najchętniej wyjeżdżamy do ciepłych krajów w poszukiwaniu upragnionych promieni słońca. Tymczasem to najlepszy moment na odkrywanie malowniczych zakątków naszego regionu, które właśnie w tym okresie uwodzą niezwykłą feerią barw. Nie ma lepszego sposobu na weekendowy relaks niż spacer alejkami zabytkowych, przywodzących na myśl Hrabstwa Yorkshire parków. Zdradzamy najpiękniejsze miejsca na terenie Dolnego Śląska i okolic, w których poczujesz klimat prawdziwej, polskiej jesieni.

Park przyzamkowy w Mosznej

Park w Mosznej znajduje się nieopodal zamku przywodzącego na myśl mury Hogwartu, rodem z Harrego Pottera. Nie tylko budowla zdaje się mieć czarodziejskie moce – park przyzamkowy prezentuje się bowiem równie magicznie. Można udać się na spacer wzdłuż alei dębowej, liczącej ponad trzysta lat lub odwiedzić Wyspę Wielkanocną, obsadzoną kanadyjskimi choinami. Zaskakuje tu niemal każdy szczegół, dlatego kawy nie napijemy się w tradycyjnej kawiarnii, a oranżerii, wyróżniającej się kolekcją bananowców i palm. Miejsce, które łączy tylko na pozór odległe sobie światy.

Park przy Hotelu Dębowym w Bielawie

Istnieją miejsca, które zdają się być zatrzymane w czasie. Jednym z nich jest park przy historycznym Hotelu Dębowym w Bielawie, u podnóża Gór Sowich. Liczący kilka hektarów park został wpisany do rejestru zabytków, ale to nie jedyny powód, by go odwiedzić. Spacer wzdłuż jego alei przywodzi na myśl kompleksy ogrodowe przy angielskich hrabstwach. Znajdująca się na terenie Parku pergola z grabów mieni się tysiącem złotych kolorów. A to tylko jeden jeden z wielu pomników przyrody, które warto odkryć, szczególnie jesienią.

Pergola we Wrocławiu

Wybudowana na początku XX wieku Pergola to miejsce unikalne w skali kraju. Na jej terenie znajduje się bowiem Multimedialna Fontanna, jedna z największych w Europie. Pokazy w sezonie wiosenno-jesiennym organizowane są codziennie. Po zmroku rozpoczyna się niezwykły spektakl gry świateł i muzyki. Pergola położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie

fot. Kamil Chorągwicki

Parku Szczytnickiego i historycznego Ogrodu Japońskiego, który przenosi nas do Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki obecności japońskich mistrzów aranżacji, każdy detal odpowiada oryginalnej sztuce projektowania ogrodów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Budżet Obywatelski 2018. Wrocławianie wybrali 63 projekty!
Następny artykułMade in Wrocław. Przyjdź i zobacz, co powstaje we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.