Masz problem ze stopami? Wybierz klapki, które przyniosą ulgę w bólu!

0

Stopy to wyjątkowa część naszego ciała, która pełni funkcje podporowe oraz lokomocyjne. Podczas chodzenia stopy umożliwiają właściwe przenoszenie ciężaru ciała do przodu oraz zachowanie stabilnej postawy.

Stopa zbudowana jest z tyłostopia, czyli kości skokowej i piętowej, stępu, czyli kości łódkowej, sześciennej i trzech kości klinowatych, oraz przodostopia, czyli kości śródstopia i palców składających się z paliczków. Stopa składa się w sumie z 26 kości, 33 stawów oraz wielu mięśni.

Skomplikowana struktura sprawia, iż stopy umożliwiają nam wielogodzinne poruszanie się – chodzenie, bieganie, wchodzenie po schodach. Niestety, często bagatelizujemy ich zdrowie. To może prowadzić do różnych schorzeń ortopedycznych wywołujących ból oraz nieprawidłową postawę ciała.

Co w takiej sytuacji zrobić? Warto pomyśleć o odpowiednim obuwiu leczniczym, które pozwoli przywrócić stopom prawidłowe ułożenie oraz zahamować dalszy rozwój deformacji.

Indywidualnie dopasowane buty zdrowotne: https://footlab.pl/buty-ortopedyczne/buty-komfortowe/

Buty zdrowotne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Każdego dnia chodzimy w obuwiu, które ma wpływ na zdrowie naszych stóp – dobry lub zły. Niewygodne, źle dobrane buty powodują nie tylko odciski czy spuchnięte stopy, ale przede wszystkim pogłębiające się stany zapalne, deformacje i w efekcie poważne choroby, które mogą wymagać zabiegów operacyjnych. Należą do nich chociażby haluksy czy ostrogi piętowe.

Z pewnością niepokojącym objawem powinien być dla nas ból stóp, pojawiający się podczas chodzenia lub występujący przewlekle. Jego przyczyn może być kilka:

 • urazy, takie jak stłuczenie, skręcenie, zwichnięcie czy złamanie stopy;
 • nieodpowiednia biomechanika stóp;
 • osłabienie mięśni i zmniejszenie ich elastyczności;
 • płaskostopie;
 • zwyrodnienia stawów;
 • zapalenie ścięgien (np. Achillesa).

Do najczęstszych schorzeń i deformacji stóp, wynikających z uwarunkowań genetycznych lub noszenia niedopasowanego obuwia, zaliczamy:

 • paluchy koślawe, czyli haluksy;
 • stopa końsko-szpotawa;
 • stopa płasko-koślawa;
 • stopa wydrążona;
 • zrost kości stępu;

Cierpiąc na którąś z tych wad, wrodzonych lub nabytych, możemy czuć dyskomfort nosząc zwykłe obuwie dostępne w sklepach. Często takie buty nie są odpowiednio wyprofilowane, przez co stopa nie jest właściwie amortyzowana oraz traci stabilność i przyczepność do podłoża. Dotyczy to zwłaszcza obuwia na obcasie, którego częste noszenie sprzyja rozwojowi deformacji.

Nigdy więc nie powinniśmy lekceważyć dolegliwości bólowych stóp, zwłaszcza gdy nasza praca lub tryb życia wymagają od nas długotrwałego chodzenia czy stania. W takim przypadku wygodne klapki zdrowotne do pracy to podstawa, która pomoże nam zadbać o nasze stopy.

Klapki zdrowotne / ortopedyczne indywidualnie dopasowane do Twojej stopy: https://footlab.pl/buty-ortopedyczne/klapki-ortopedyczne/

Czym są buty i klapki ortopedyczne?

Buty zdrowotne medyczne to rodzaj obuwia dopasowanego do stóp w taki sposób, by zapewnić im idealne podparcie i umożliwić prawidłowe chodzenie. Ich właściwe wyprofilowanie oraz użycie oddychających materiałów i stabilnej podeszwy daje właściwości ortopedyczne.

Chodzenie w wygodnych klapkach zdrowotnych nie tylko zapewni nam komfort poruszania się, ale przede wszystkim uniemożliwi dalszy rozwój deformacji, a nawet, w niektórych przypadkach, może cofnąć istniejące już nieprawidłowości.

Gdzie kupić najlepsze klapki profilowane?

Ortopedyczne klapki powinny być wykonane na indywidualne zamówienie, aby mogły idealnie pasować do stóp użytkownika oraz rzeczywiście mieć właściwości terapeutyczne. Właśnie taką możliwość zamówienia leczniczego obuwia damskiego i męskiego udostępnia FOOTLAB – laboratorium diagnostyki stóp.

Nowoczesna technologia pozwala na uzyskanie klapek i kapci ortopedycznych dla dorosłych, idealnych do użytku domowego, do pracy oraz na co dzień w okresie letnich upałów. Na czym to polega?

Do zamówienia obuwia zdrowotnego niezbędna jest osobista wizyta w jednym z laboratoriów FOOTLAB we Wrocławiu albo Lubinie. Wykonywane są wtedy szczegółowe badania i pomiary stóp, pozwalające określić ich budowę oraz ewentualne schorzenia.

Następnie, przy pomocy oprogramowania do badania stóp, wykonuje się projekt klapek ortopedycznych i realizuje go poprzez komputerowo sterowaną frezarkę 3D.

Laboratorium diagnostyki stóp FOOTLAB dostarcza komfortowe i zdrowe rozwiązania dla każdego, kto pragnie zadbać o swoje stopy. Klapki zdrowotne dostępne są w wersji damskiej oraz męskiej oraz w wielu rozmiarach, począwszy od rozmiaru 35. Z tego względu mogą być stosowane także jako zdrowotne obuwie dziecięce.

Dzięki badaniu stóp uzyskasz indywidualnie dobrane klapki na halluksy, płaskostopie, ale też klapki stabilizujące postawę czy sportowe sandały do trekkingu. To najlepsza inwestycja w zdrowie stóp i komfort podczas chodzenia!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKredka i Ołówek – poznaj historię najbardziej rozpoznawalnych akademików na Dolnym Śląsku
Następny artykułJesienna nowość w rozkładzie lotów z Wrocławia: Porto już za 99 zł w jedną stronę!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.