Masowe punkty szczepień we Wrocławiu

0

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dostarczanych do Polski,  Wrocław przygotował plan uruchomienia kolejnych, masowych punktów szczepień. 

Planowane jest rozszerzenie możliwości szczepienia na Stadionie Wrocław do 8 tys. osób dziennie i uruchomienie nowego punktu w Porcie Lotniczym Wrocław, który będzie mógł szczepić tysiąc osób dziennie.

Jednocześnie we Wrocławiu działają 123 punkty, gdzie można się zaszczepić.(Szczegółowa mapa na stronie: https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/).

Biorąc pod uwagę możliwości wszystkich punktów we Wrocławiu, będzie się w stanie szczepić kilkanaście tysięcy osób dziennie.

Na Stadionie Wrocław ma zostać uruchomiony także punkt drive-thru, który ma przepustowość wielokrotnie większą niż punkty stacjonarne. Planowanych jest 20 stanowisk szczepień, 12-13 samochodowych, 1-2 piesze/rowerowe, namiot „baza” dla administracji i celów socjalnych. Punkt może zostać uruchomiony 14-15 kwietnia.

Osoby zapisane na szczepienie, powinny zgłaszać się nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną swojego szczepienia. Jeżeli każdy będzie przychodził na „swoją” godzinę to  bardzo usprawni pracę i nie będą powstawały kolejki. Cała procedura od wejścia do wyjścia trwa około 20 – 30 minut, z tego 15 minut to czas oczekiwania po szczepieniu.

Do tej pory we Wrocławiu zaszczepiło się ponad 190 tys. osób (to nie tylko wrocławianie).

We Wrocławiu dla populacji ok. 600 tys. osób (zameldowanych), uprawnionych do szczepienia jest ok. 500 tys. mieszkańców (ok. 100 tys. to osoby do 18 roku życia) w tym szacunkowo  zaszczepionych we Wrocławiu pierwszą dawką jest  ok. 77 tys. osób, a pierwszą i drugą ok. 35 tys.

Do zaszczepiania pozostaje we Wrocławiu ok.380  tys. mieszkańców.

Jeżeli Wrocław trzyma odpowiednią liczbę szczepionek,  to wszyscy chętni we Wrocławiu najpóźniej  do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką ( pamiętajmy, że nie wszyscy chcą się szczepić –  ok.67% chętnych w skali kraju, ale jednocześnie osób  faktycznie szczepiących się we Wrocławiu może być więcej niż to wynika z liczby zameldowań, ze względu na brak rejonizacji szczepień).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPILNE! Obostrzenia w kraju przedłużone
Następny artykułNowa data Gitarowego Rekordu Świata! [SPRAWDŹ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.