Masaże relaksacyjne w ciąży – dlaczego warto?

0
Young beautiful pregnant woman having massage in spa salon

Ciąża niesie za sobą wiele zmian w życiu każdej kobiety. Podczas tego wyjątkowego czasu zmienia się nie tylko ciało, ale również postrzeganie świata. Co więcej, każda mama musi przygotować się na nowe wyzwania związane z pojawieniem się dziecka. Nowe obowiązki, burze hormonów i zmiany w organizmie sprawiają, że kobiety ciężarne często są zmęczone, zestresowane i przebodźcowane. Ulgę dla ciała i ducha z pewnością przyniesie odpowiednio wykonany masaż relaksacyjny.

Czy w ciąży można iść na masaż relaksacyjny? 

Tak, odpowiednio wykonany klasyczny masaż relaksacyjny jest bezpieczny zarówno dla mamy, jak i maluszka. Przed zapisaniem się na zabieg należy jednak skonsultować się ze swoim lekarzem, a w salonie masażu poinformować o tym terapeutę. Niektórzy specjaliści odradzają masaże w pierwszym i ostatnim trymestrze ciąży. Wszystko zależy jednak od samopoczucia ciężarnej i decyzji jej lekarza. Aby masaż przyniósł jak najwięcej korzyści, najlepiej udać się na zabieg przygotowany specjalnie dla kobiet ciężarnych. Sprawdź ofertę w swojej okolicy, wpisując do wyszukiwarki na przykład masaż relaksacyjny Wrocław, Gdańsk, Katowice, Kraków czy Warszawa.

Zalety masażu prenatalnego 

Masaż dla kobiet w ciąży, zwany masażem prenatalnym, przynosi szereg korzyści zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Zabieg powinien być wykonywany przez certyfikowanego terapeutę, który dopasuje technikę i intensywność masażu do potrzeb ciężarnej. Podczas masażu prenatalnego ciężarna siedzi, leży na plecach lub boku. Masażysta do zabiegu wykorzystuje często olejki i inne kosmetyki z naturalnymi składnikami zapobiegającymi rozstępom. Wybierając profesjonalny salon, zyskujesz pewność, że masaż odbędzie się w kameralnej atmosferze, w komfortowym wnętrzu i przy dźwiękach spokojnej muzyki.

Jakie są największe zalety odpowiednio wykonanego masażu prenatalnego?

  • zabieg skutecznie niweluje ból oraz zapobiega dolegliwościom bólowym szczególnie ze strony kręgosłupa, mięśni i stawów,
  • masaż usprawnia krążenie krwi i limfy, zapobiegając tym samym obrzękom stóp i nóg,
  • wykorzystanie odpowiednich kosmetyków stanowi profilaktykę przeciw rozstępom,
  • masaż rozwija świadomość swojego ciała, co może być bardzo pomocne podczas porodu,
  • zabieg redukuje stres, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia samopoczucie i wprawia ciężarną w dobry nastrój,
  • masaż pozwala oderwać się od problemów i błogo zrelaksować w kameralnej, komfortowej atmosferze.

Masaż dla ciężarnej – świetny pomysł na prezent 

Poszukujesz prezentu na baby shower przyjaciółki? A może nie wiesz, co kupić siostrze z okazji pojawienia się na świecie nowego członka rodziny? Voucher na masaż relaksacyjny to świetny pomysł na prezent, o ile wiesz, że bliska Twemu sercu kobieta lubi takie formy odpoczynku i pielęgnacji. Kupując bon podarunkowy, zadbaj także o długi termin realizacji. Dzięki temu zyskasz pewność, że obdarowana skorzysta z niego w dogodnym dla niej czasie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł8 pomysłów na majówkę we Wrocławiu
Następny artykułGdzie wyskoczyć na majówkę? 5 pomysłów na wycieczki nieopodal Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.