Lato we Wrocławiu: Co robić w weekend? 5 wydarzeń, w których warto wziąć udział [18-20.08]

0

Lato we Wrocławiu to czas pełen wrażeń i atrakcji, a każdy weekend w tym pięknym mieście może okazać się niezapomniany. Gdy zbliża się kolejny weekend (18-20.08), warto zastanowić się nad tym, jak spędzić go w sposób wyjątkowy i aktywny. Wrocław słynie z bogatej oferty kulturalnej i rozmaitych wydarzeń, które przybliżają zarówno lokalną kulturę, jak i artystyczną twórczość z całego świata.

Jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia lub planujesz odwiedzić to miasto w najbliższym czasie, przygotowaliśmy dla Ciebie listę 5 niezwykłych wydarzeń, w których warto wziąć udział w weekend od 18 do 20 sierpnia.

Vertigo Summer BLUES Festival Wrocław

Do 20 sierpnia trwa Vertigo Summer Blues Festival Wrocław, który zaczął się 6 sierpnia. W czwartym już roku z rzędu, organizatorzy słynnych Vertigo Summer Vibes Festival oraz Vertigo Summer Jazz Festival postanowili zaserwować miłośnikom bluesowej muzyki kolejną porcję muzycznych emocji. Tym razem, letni wibracje przeniosą się w świat „niebieskich dźwięków”, wypełniających malownicze zakątki Wrocławia.

Podobnie jak wcześniej, format festiwalu pozostaje niezmieniony, a uczestnicy będą mieli okazję odkryć wyjątkowe miejsca we Wrocławiu, towarzysząc „bluesowym dźwiękom” w ich muzycznych wędrówkach. Festiwal zakończy się trzema ciekawymi koncertami. 18 sierpnia w Vertigo Jazz Club & Restaurant zagra Sociogras – szorstki kolektyw Americana z siedzibą w Edynburgu. 19 sierpnia na przystanku Rondo (Powstańców Śląskich) odbędzie się koncert bluesowy z naleciałościami Americana. Festiwal zakończy koncert zespołu Outsider (którego wokalistą i założycielem jest Sebastian Riedel), a który odbędzie się 20 sierpnia na Wyspie Daliowej. 

Letnie Brzmienia 2023

W pełni muzyczne emocje i letnie brzmienia zawitają do Wrocławia podczas dwudniowego festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który odbędzie się 18 i 19 sierpnia na Torze Partynice. Organizatorzy z dumą prezentują zróżnicowany i wyjątkowy line-up artystów, którym towarzyszyć będzie niepowtarzalna atmosfera spotkań w gronie przyjaciół i rodziny.

Na tej wyjątkowej scenie pojawi się sam Mrozu, ceniony weteran polskiej sceny muzycznej i laureat prestiżowej nagrody muzycznej. Nie zabraknie również jednego z najbardziej wszechstronnych artystów, jakim jest człowiek orkiestra – Zalewski, który tym razem zaprezentuje projekt „Zalewski śpiewa Niemena”. Na scenie towarzyszyć mu będą siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Santander Letnie Brzmienia dołączają również wyjątkowi artyści. Warto wymienić Vito Bambino, którego najnowszy album „Poczekalnia” zostanie wydany pod koniec kwietnia oraz niekwestionowaną królową dystansu i mistrzynię słowa – Katarzynę Nosowską. To oczywiście nie wszyscy świetni artyści, którzy zagoszczą na scenie tego festiwalu. 

Giełda staroci na Hali Stulecia

Przez 2 dni, od soboty 19.08 do niedzieli 20.08 na Placu pod Iglicą Hali Stulecia odbędzie się Giełda Staroci. Bliskość Hali Stulecia, która została wpisana na listę UNESCO, sprawia, że to doskonałe miejsce na organizację niezwykłych targów, na których można znaleźć różnorodne i interesujące przedmioty. Ci, którzy odwiedzają tę giełdę, doskonale zdają sobie sprawę, że można tu natrafić na unikalne meble i dzieła sztuki. Na targach, poza kolekcjonerami, pojawiają się również artyści oraz wytwórcy. Wśród oferowanych produktów można znaleźć biżuterię, kunsztowne akcesoria domowe i wiele innych wyjątkowych rękodzielniczych przedmiotów.

Szepty: Jacidorex, Indecorum w Klubie Ciało

W piątek 18 sierpnia w Klubie Ciało rozpocznie się prawdziwe szaleństwo dla miłośników muzyki techno, trance, industrial i neorave. Na trzech różnych scenach wystąpią tacy artyści jak Bravo Grl, INDECORUM, JACIDOREX 🇧🇪, RĀMZĪ czy Yung Lucy. Takie muzyczne doznania czekają na wszystkich miłośników klubowej atmosfery, którzy szukają ekscytujących wrażeń i chcą zanurzyć się w różnorodnym świecie dźwięków, jakich nie usłyszysz nigdzie indziej.

Nocne Abażury – Nocny Targ

Na Nocnym Targu na Tęczowej odbędzie się kolejna, cotygodniowa odsłona imprezy Nocne Abażury. W świeżo otwartej hali lub w urokliwym ogródku odbywać się będą ciekawe koncerty, gdzie najlepsi didżeje będą wprowadzać Was zarówno 18 jak i 19 sierpnia w niezapomniany imprezowy nastrój. Świetna zabawa gwarantowana. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDługi weekend we Wrocławiu. Co robić 15 sierpnia? Co będzie otwarte?
Następny artykułJak uzupełnić niedobór witamin w organizmie?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.