Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności [POTRZEBNA KREW!]

0

Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona.

Zgłaszajcie się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bo krew jest teraz bardzo potrzebna.

To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”.

Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia. Podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

Przypominamy, że po powrocie z zagranicy nie można oddawać krwi przez 14 dni

1. Przed przyjściem do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zmierz temperaturę ciała w domu. Jeśli temperatura wynosi 37,4 ° C lub więcej nie możesz oddać krwi.
2. Nie mogą oddać krwi osoby:
– mające objawy infekcji (podwyższona temperatura, katar, duszność, kaszel, ból gardła). Do oddania krwi można zgłosić się 14 dni po ustąpieniu objawów infekcji lub 14 dni po zakończeniu leczenia.
– które miały kontakt z osobami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
– które przebywały poza granicami Polski w przeciągu ostatnich 14 dni.

Uwaga: Jeśli po oddaniu krwi źle się poczujesz, będziesz miał podwyższoną temperaturę, ból gardła, kaszel, duszności, katar zgłoś to niezwłocznie lekarzowi w RCKiK we Wrocławiu pod nr telefonu – 71 3715847 lub pod adresem e-mail: lekarz@rckik.wroclaw.pl
lub jeśli oddawałeś w TO:
TO Głogów – tel. 76 831 49 23, 76 831 45 48 lub e-mail: glogow@rckik.wroclaw.pl
TO Legnica – tel. 76 721 16 87, 76 721 16 88 lub e-mail: legnica@rckik.wroclaw.pl
TO Lubin – tel. 76 746 88 70 lub e-mail: lubin@rckik.wroclaw.pl
Jest to tzw. procedura samodyskwalifikacji.
Niezwłocznie należy także przekazać informację, jeżeli dawca po oddaniu krwi będzie miał podejrzenie zakażenia koronawirusem lub wykryte zakażenie.

Prosimy o rozważne decyzje w sprawie samodyskwalifikacji z ww. powodów i nie rezygnowanie z oddawania krwi przy braku przeciwwskazań zdrowotnych ze względu na potrzeby pacjentów wymagających leczenia krwią i jej składnikami.


Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza, ul. Czerwonego Krzyża 5/9,  50-345 Wrocław

Krew pełną można oddać od poniedziałku do piątku od 7.00 do 17.30 lub w soboty od 7.30 do 12.00

Płytki krwi pobierane są od poniedziałku do piątku od 7.00 do 12.00

Osocze pobierane jest od poniedziałku do piątku od 7.00 do 16.00 lub w soboty od 7.30 do 11.00

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNie pozwolę ci się zamknąć – wspieramy wrocławskich mikroprzedsiębiorców!
Następny artykułRekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu 2020 [TYLKO DO JUTRA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.