Koncerty Wrocław – co jest grane? [30 września – 6 października 2019]

0

Koncerty Wrocław  

Chcąc nie chcąc kolejny rok akademicki właśnie się rozpoczyna, ale choć lato w teorii już za nami, wciąż daje o sobie znać. Nic więc dziwnego, że Wrocław nieustannie oferuje imprezy i koncerty plenerowe. My po dłuższej letniej przerwie wracamy do Was z cotygodniowym przeglądem Koncerty Wrocław. Stolica Dolnego Śląska prezentuje całą paletę dźwięków, a my chcemy pomóc Wam namalować muzyczny pejzaż.

Chodź wymasuj się dźwiękiem na tę jesień

Terapia masażem jest czymś, co praktykowane jest już coraz częściej, rozluźnia, pozwala pozbyć się stresu i odciąć od natłoku wydarzeń. Jednak masaż dźwiękiem działa jeszcze intensywniej, gdyż pobudza kolejny jakże istotny zmysł, jakim jest słuch. Koncerty gongów i mis tybetańskich pozwalają przenieść się do innej rzeczywistości i uwolnić się od blokad kłębiących się głęboko w nas.

Kiedy: 30/09 godz. 20:30

Gdzie: Joga Kolektyw

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/457510288178369/

Tribute to Joe Cocker

Oh, I get by with a little help from my friends
Mm, I get high with a little help from my friends
Mm, gonna try with a little help from my friends

Chyba każdy nuci sobie tę melodię w głowie? Zabierzcie przyjaciół, partnera/partnerkę, mamę/tatę/brata/siostrę albo po prostu sami przyjdźcie posłuchać najbardziej znanych (i nie tylko) utworów z życia brytyjskiego laureata Oscara i Grammy w interpretacji Michała Bobera z zespołem.

Kiedy: 01/10 godz. 20

Gdzie: Stary Klasztor

Więcej informacji: http://staryklasztor.com.pl/bilety/

Stand-Up w Vertigo: Arkadiusz Pan Pawłowski i Tomasz Nowaczyk

Bardzo szybko urosła popularność stand-upów w Polsce, ale teraz to już raczej trend poboczny, który utrzymuje się wśród najchętniej wybieranych wydarzeń, zarówno wśród młodszej jak i starszej widowni. Niby sezon plażowy już za nami, ale taki trening brzucha to czysta przyjemność. Można by odwrócić sentencję i powiedzieć: w zdrowym duchu, zdrowe ciało. Same korzyści ze środowego koncertu śmiechu, który poprowadzą Arek Pan Pawłowski oraz Tomasz Nowaczyk.

Kiedy: 02/10 godz. 20:30

Gdzie: Vertigo

Więcej informacji: https://www.biletin.pl/pl/kabaret/stand-up-w-vertigo

The Beatles Night

Ringo Starr już dawno zdradził, że po 50 latach od wydania Abbey Road możemy spodziewać się reedycji kultowego albumu. I tak oto płyta jest już w sprzedaży! Przypominamy, iż był to ostatni album nagrany w oryginalnym składzie, dlatego jest to wielki powrót ukochanych Brytyjczyków. John, Paul, Ringo i George w 1969 roku wybrali się na spacer po najsłynniejszym obecnie przejściu dla pieszych w Londynie, a Wy możecie wybrać się razem z Aleksandrą Turoń i jej zespołem na spacer po dźwiękach nie tylko z Abbey Road, ale po całej twórczości znakomitych chłopaków z Liverpoolu.

Kiedy: 03/10 godz. 21

Gdzie: Nietota

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2385539128336298/

Inauguracja sezonu symfonicznego 2019/2020 

Piątek piątkiem, ale jeśli nie macie ochoty na imprezowe/klubowe klimaty, polecamy wybrać się do wrocławskiej przestrzeni dla piękna. Zgodnie z tradycją, NFM kolejny sezon artystyczny rozpoczyna muzyką W.Lutosławskiego. W programie usłyszymy również fortepianowe dzieła Roberta Schumanna oraz Karola Szymanowskiego. Zagra dla Państwa Barry Douglas w towarzystwie NFM Filharmonii Wrocławskiej.

Kiedy: 04/10 godz. 19

Gdzie: Narodowe Forum Muzyki

Więcej informacji: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/7202

Hooverphonic

Belgijska ikona o początkowej nazwie „Hoover” zawita do Wrocławia już w najbliższą sobotę. Utwór „Mad About You” uznawany jest za masterpiece dla gatunku trip hop. Nowa wokalistka, która dołączyła w 2018 roku, dodaje mistyczności i magii do całego projektu, a starym brzmieniom nadaje nowego młodzieńczego wymiaru.

Kiedy: 05/10 godz. 19

Gdzie: A2 Centrum Koncertowe

Więcej informacji: https://www.biletomat.pl/pop-rock/hooverphonic-wroclaw-wroclaw

Winyl za 5

To już stałe wydarzenie w repertuarze Vertigo! Ponad 5000 płyt winylowych w korzystnych cenach a do tego możliwość poznania bratniej duszy muzycznej.

Kiedy: 06/10 godz. 12

Gdzie: Vertigo

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/625093151350973/

Za tydzień zapraszamy na kolejny przegląd Koncerty Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCharytatywny Maraton Szycia w Przylądku Nadziei
Następny artykułW Przylądku Nadziei wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!