Za pasem Mikołajki, a tuż po nich Boże Narodzenie, czas, który najmłodszym nierozerwalnie kojarzy się z prezentami, które Mikołaj ukrywa w wigilijny wieczór pod choinką. Mikołaja jak co roku wyręczyć muszą jednak rodzice, a Ci często zadają sobie pytanie – co kupić na prezenty świąteczne, co z pewnością ucieszy dzieciaki? Nie ma wątpliwości, że klocki LEGO to prezent ponadczasowy, a każda kolejna seria spod szyldu kultowej duńskiej marki rozbudza wyobraźnię dzieciaków do konstruowania wspaniałych modeli i kreowania z klocków świata ulubionych superbohaterów czy postaci z bajek. To znakomity upominek niezależnie od wieku naszych pociech, który zapewni im wiele godzin niezapomnianej zabawy. Przez dekady klocki LEGO wydawały się raczej rozrywką skierowaną do chłopców. W takim razie – co kupić na mikołajki dla dziewczynki? W tej chwili LEGO sukcesywnie rozwija swoje serie Friends czy Flowers. Ta druga z pewnością przypadnie do gustu przyszłym florystkom.

Klocki LEGO idealne na prezenty świąteczne

Wszystkie dzieciaki kochają zabawki, które wyzwalają ich kreatywność, pozwalając zatopić się w świecie ulubionych bohaterów bajek. Przy wyborze prezentu na mikołajki warto więc wziąć pod uwagę klocki LEGO, które w ostatnich latach przeżywają renesans popularności, nie tylko wśród najmłodszych konstruktorów, ale również nieco starszych kolekcjonerów kultowych zestawów z epoki. To idealny prezent niezależnie od wieku naszych milusińskich. Jak wybrać LEGO dla 11-latka? Z pewnością świetnym pomysłem będą serie CITY oraz – nieco bardziej zaawansowane – LEGO Technic.

Co kupić na mikołajki dla dziewczynki? – serie LEGO Friends i  LEGO Flowers

Zwykło się utożsamiać konstruowanie wielkich budowli z klocków LEGO z pasją typowo chłopięcą. Tymczasem od kilku lat serca dziewczynek na całym świecie podbija seria LEGO Friends, w której głównymi bohaterkami pozostaje pięć wiernych przyjaciółek. Świetnym pomysłem na prezent na mikołajki dla dziewczynki mogą być także modele z serii LEGO Kwiaty, pozwalające rozbudzić pasję florystyczną.

Wyjątkowe serie LEGO w uniwersum bohaterów ulubionych bajek

LEGO dba również o to, by podążać za trendami świata komiksów, seriali czy filmów. Najlepsze prezenty dla każdego fana uniwersum George’a Lucasa to klocki z serii LEGO Star Wars, dzięki którym możemy odtworzyć sceny z ulubionych części gwiezdnej sagi. Wyśmienite LEGO dla 12-latka to np. różne odsłony serii LEGO Marvel, które pozwalają małym budowniczym przenieść się do świata ukochanych superbohaterów. Zarazem to także oryginalny prezent niezależnie od wieku dziecka.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHala Stulecia areną Igrzysk śmierci, czyli operacja specjalna Motyl
Następny artykułFundusz Sprawiedliwości: Sprawne wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.