Kiermasz Ogrodniczy Wrocław

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław? Tylko na Partynicach!

Drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, cebule kwiatowe, rośliny rabatowe, wodne, pnącza, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, sukulenty, a nawet rośliny owadożerne – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich – zaoferują producenci, którzy przyjadą specjalnie na Kiermasz Ogrodniczy Wrocław z innych regionów kraju.  Ponadto narzędzia do prac ogrodowych, a także rękodzieło do domu i ogrodu. To dla ducha, zaś dla ciała – wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur w bogatym wyborze, miody z najlepszych pasiek, piwa z minibrowarów, sery z Podhala i z Podlasia, greckie oliwki, przyprawy, obwarzanki i inne smakołyki.

To wszystko w jednym miejscu i czasie – za sprawą Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który 27 i 28 kwietnia po raz drugi zagości na Torze Wyścigów Konnych Partynice, gromadząc kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, a w efekcie ogromny wybór roślin, niedostępny nawet w największych centrach ogrodniczych.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 27 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę – 28 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 17.00

Wstęp wolny

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław

W tegorocznej edycji imprezy swój udział potwierdziło ponad dwa razy więcej ogrodników i przedsiębiorców branży ogrodniczej niż w roku ubiegłym.  Zwiększy się więc nie tylko powierzchnia kiermaszowej ekspozycji, ale także jej różnorodność! Większość oferowanych sadzonek, krzewów i drzewek pojawi się w bardziej okazałym wyborze, zadowalając coraz bardziej wymagających miłośników działek, ogródków, balkonów czy  domowych kolekcji.

Różnorodność gatunków, odmian, pokrojów, kolorów, zapachów. Kolekcje odmian poszczególnych gatunków. Unikatowe egzemplarze roślin, satysfakcjonujące doświadczonych,  najbardziej wymagających domowych ogrodników. Odmiany wydobyte z pamięci, przeżywające drugą młodość. Do ogrodu, ogródka, na działkę, taras, balkon, a nawet tylko parapet. 

Nie sposób przedstawić wszystkiego, co pojawi się podczas imprezy na Partynicach – Kiermasz Ogrodniczy Wrocław to dziesiątki stoisk, setki gatunków, tysiące odmian, kolorów, form…

Wśród kiermaszowych stoisk z pewnością napotkamy między innymi: drzewka i krzewy ozdobne iglaste i liściaste (na przykład magnolie, rododendrony, azalie japońskie i wielkokwiatowe, pigwowce, czy takie unikaty, jak enkiant dzwonkowaty, indygowiec Kiryłowa lub itea wirginijska), drzewka owocowe w ogromnym wyborze odmian (również te najstarsze, bardzo poszukiwane – na przykład jabłonie ‘Smalcówka’, ‘Ananas Bierżeniecki’, koksy, renety, papierówki), krzewy owocowe (wśród nich agresty i porzeczki pienne i krzaczaste,  porzeczkoagrest, borówka amerykańska, żurawina, świdośliwa), 

Będą zioła w doniczkach – w sumie kilkadziesiąt rodzajów – np. kilkanaście odmian mięt, bazylie i szałwie w wielu wariantach, cząber, estragon, kolendra, oregano, tymianek, lubczyk, majeranek, itd.

Ogromny wybór cebul kwiatowych i kłączy (np. lilii azjatyckich, orientalnych, trąbkowych, a także odmiany roślin egzotycznych – trytomy, ismeny, eucomisy, agapanty itd.).

Byliny: piwonie z grupy ITOH – wiele odmian mało jeszcze znanych, wspaniałych  mieszańców piwonii drzewiastych i zielnych, np. ‘Unique’, ‘Bartzella’, ‘Cannary Brilliants’. 

Jedna z najnowszych piwonii zielnych, rzadko dostępna odmiana ‘Green Hallo’. 

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław

Propozycje do ogrodów o charakterze naturalistycznym: szałwia omszona, ożanka,  macierzanka, ciekawy zestaw dzwonków, gipsówka wiechowata, floks wiechowaty, krwiściąg,  rutewka , łubin trwały, mak wschodni, rdest himalajski, dalie zwane również georginiami.

Na skalniaki: lewizja długopłatkowa czy słonecznice.

Bylinowe rarytasy: rzadko spotykana mukdenia rossi ‘Karasuba’ czy unikatowy pięknokwiat błękitny.

Okazałe byliny do dużych ogrodów: rabarbar dłoniasty, odmiana tangucka, rodgersja, rudbekia błyskotliwa.

Bardzo ciekawie zapowiada się również  kolekcja sukulentów, kaktusów i roślin owadożernych.

Nie zabraknie roślin wodnych – lilii, roślin pływających i nadbrzeżnych.

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław

To wszystko to tylko niewielka część propozycji przygotowanej przez wystawców kiermaszu – żeby poznać ją nieco bardziej dokładnie, obowiązkowo należy pojawić na torze wyścigów konnych Partynice – zapraszamy!

Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” (Kiermasz Ogrodniczy Wrocław)
27 – 28 kwietnia
Tor Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu
www.kiermaszogrodniczy.info

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFinalistki Miss Dolnego Śląska 2019 wybrane! [ZDJĘCIA]
Następny artykułWielkanoc we Wrocławiu – jakie atrakcje będą otwarte w święta?
Odkryj Wrocław na nowo