Kawa, wino i sztuka, czyli Sztuka na miejscu. Otwarto nową przestrzeń na mapie Wrocławia!

0

Na początku lutego we Wrocławiu miało miejsce otwarcie nowej galerii – Sztuka na miejscu. To przestrzeń, w której sztuka jest na wyciągnięcie ręki – jej nienachlana obecność pozwala na oswojenie się ze światem artystycznym w nieformalnym otoczeniu.

Warto tu pozostać na dłużej, rozgościć się wygodnie na kanapie, napić kawy lub wina, a wszystko to w inspirującym otoczeniu Sztuki.

Sztuka na Miejscu to przestrzeń tworzona przy wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Vertigo Jazz Club & Restaurant oraz Save The World Real Estates.

Miejsce powstało przede wszystkim dla osób, dla których kontakt ze sztuką jest ważnym elementem życia, jak również wszystkich chcących w swobodnej atmosferze obcować ze Sztuką.

W przestrzeni została zlokalizowana kawiarnia i cocktailbar.

Opiekę artystyczną nad wystawami w Sztuce na Miejscu objął Rektor ASP we Wrocławiu prof. Wojciech Pukocz.

Więcej o miejscu:  kliknij

Już teraz można obejrzeć wystawę inauguracyjną: Obrazy Zdzisław Nitka – data wystawy od: 2.02.2021 do 28.02.2021

 „…być artystą, który inauguruje powstanie nowego centrum kultury we Wrocławiu „Sztuka na Miejscu” jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Dziękuję! Prace, które przedstawię – w zdecydowanej większości są efektem pracy ostatnich miesięcy: obrazy na płótnach, kartonach oraz obiekty przestrzenne. Tematyka niezmiennie inspirowana ludzką egzystencją.”  prof. Zdzisław Nitka

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie basenu Orbita i kortów tenisowych [NOWE ZASADY]
Następny artykułTramwaj zwany ogrzewaniem. Pomoże osobom w kryzysie bezdomności
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.