Kacper Ruciński i Łukasz Lotek Lodkowski podczas Wroclavia Summer Festival! [BEZPŁATNE WYDARZENIA NA TARASIE]

0

Wroclavia zaprasza wszystkich chętnych na cykl wyjątkowych wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, jakie rozegrają się na jej letnim tarasie na poziomie +2. W każdy wakacyjny piątek od 12 lipca do 30 sierpnia na odwiedzających Wroclavię czekać będą wyjątkowi goście: osobowości polskiego stand-upu, wrocławscy muzycy, czy profesjonalni tancerze.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre z nich obowiązują zapisy. 12 lipca o godz. 19.00 sezon rozpocznie pionier i niewątpliwa gwiazda polskiej sceny stand-upowej – Kacper Ruciński.

Wroclavia Summer Festival to unikalna rozrywka w miejskim wydaniu. Festiwal łączy unikalne wydarzenia artystyczno-rozrywkowe z wypoczynkiem w letniej strefie relaksu stworzonej na zielonym tarasie Wroclavii. W każdy wakacyjny piątek we Wroclavii będzie można obejrzeć najlepszych polskich stand-uperów, pokazy tańca i przedstawienia teatralne oraz wziąć udział w klimatycznych koncertach. Na stałych klientów czeka poczęstunek i upominki.

Skrócony program Wroclavia Summer Festival

 • 12 lipca, godz. 19:00 – stand-up: Kacper Ruciński
 • 19 lipca, godz. 19:00 – koncert Karpeta Jazz Brothers
 • 26 lipca, godz. 19:00 – Salsa Night – pokaz i warsztaty salsy w wykonaniu Just Move
 • 2 sierpnia, godz. 19:00 – spektakl Ad Spectatores, „Obcy z Mons”
 • 9 sierpnia, godz. 19:00 – stand-up: Łukasz „Lotek” Lodkowski
 • 16 sierpnia, godz. 19:00 – Lindy Szau – pokaz i warsztaty swingu
 • 23 sierpnia, godz. 19:00 – koncert Natalii Lubrano
 • 30 sierpnia, godz.19:00 – stand-up: Katarzyna Piasecka

Szczegółowy program Wroclavia Summer Festival

Podczas letniego festiwalu na scenie Wroclavii zagości stand-up, teatr, muzyka i taniec.

Stand-up

Show we Wroclavii poprowadzą osobowości polskiej sceny stand-upowej – twórcy, którzy całą Polskę rozśmieszają do łez, osiągając miliony wyświetleń na youtubie:

 • Kacper Ruciński (12 lipca, godz. 19:00) – pionier polskiej sceny stand-upowej, zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Jego występy to mieszanka abstrakcji, błyskotliwych dygresji i nierzadko kontrowersyjnych komentarzy rzeczywistości.

 • Łukasz „Lotek” Lodkowski (9 sierpnia, godz. 19:00) – jeden z najbardziej energetycznych polskich stand-uperów. Naturalnie śmieszny. Rozbawia tłumy, wykorzystując wszystkie dostępne środki: głos, mimikę, gestykulację i oczywiście tekst.
 • Katarzyna Piasecka (30 sierpnia, godz.19:00) – błyskotliwa mistrzyni stand-upu, określana jako „żywy ogień na scenie”. Jest gospodarzem sceny stand-upowej w Warszawie, współtwórcą Siedem Razy Jeden i projektu Stand-up Bez Cenzury.

Teatr

Na Wroclavia Summer Festival reprezentuje go wrocławska trupa Ad Spectatores – tym razem będzie można ich zobaczyć w klimatycznym, plenerowym wydaniu, z nagradzanym spektaklem „Obcy z Mons” (2 sierpnia, godz. 19:00). To Niezwykle zabawna historia oraz inscenizacyjna perła – kino w teatrze. Podczas zagadkowej bitwy pod Mons Anglicy pokonali przeważające siły wroga. Czy pomogła im boska interwencja? A może kosmici? Podczas spektaklu aktorzy leżą na podłodze, a widzowie obserwują obraz z filmującej ich kamery, niczym w niemym kinie.

Taniec

Uczestnicy letniego festiwalu we Wroclavii będą mogli wybrać między żywiołowym swingiem a gorącą salsą. Pokaz i warsztaty to doskonały pomysł na rozpoczęcie weekendu:

 • Lindy Szau (16 sierpnia, godz. 19:00) – pozwoli przenieś się do Złotej Ery Swingu. Widzowie zobaczą, jak kiedyś tańczyło się Lindy Hopa, Collegiate Shaga czy Balboę, a chętni wezmą udział w krótkiej lekcji.
 • Salsa Night (26 lipca, godz. 19:00) – to pokaz i warsztaty salsy z Just Move. Mistrzowie poderwą widzów do tańca i udzielą niezbędnych wskazówek. To niezwykła okazja, by spróbować swych umiejętności pod okiem profesjonalistów.

Muzyka

W jazzowo-chilloutowe klimaty gości Wroclavii wprowadzą najlepsi przedstawiciele wrocławskiej sceny:

 • Karpeta Jazz Brothers (19 lipca, godz. 19:00) – 7 osobowy skład stworzony przez 4 braci, grających ze sobą od najmłodszych lat: Marcina, Jakuba, Krzysztofa i Pawła. Ich znakiem rozpoznawczym jest bogate instrumentarium, które daje duże pole manewru w zakresie brzmienia.

 • Natalia Lubrano (23 sierpnia, godz. 19:00) – unikalny koncert wrocławskiej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Znana z utworów jazzowych i elektronicznych, współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz The Voice of Poland. We Wroclavii wystąpi na żywo z zespołem.

Uczestnictwo

Wstęp na wszystkie piątkowe wydarzenia w ramach Wroclavia Summer Festival jest bezpłatny, z tym że stand-upy przeznaczone są wyłącznie dla widzów pełnoletnich i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy na stronie www.wroclavia.pl. Do rezerwacji niezbędna jest Karta Stałego Klienta Wroclavii. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje zasada pierwszeństwa. Dla posiadaczy Kart Stałego Klienta Wroclavia przygotowała także mały poczęstunek.

Letni taras na poziomie + 2

Wszystkie wydarzenia w ramach Wroclavia Summer Festival odbędą się na klimatycznym, letnim tarasie Wroclavii, na poziomie +2, w pobliżu restauracji Blue Frog. Do strefy będzie można wejść w piątki już od 17:30.

Zielony taras to wyjątkowe miejsce i wyróżnik Wroclavii. Na co dzień można tam odpocząć od miejskiego gwaru na ławkach, w cieniu drzew, wśród zieleni traw i kolorowych kwiatów. W każdy piątek wakacji taras przemieni się w jeszcze bardziej klimatyczną i chilloutową przestrzeń miejskiego relaksu. Do dyspozycji gości, oprócz dostępnych na stałe ławek, będą leżaki i siedziska oraz pergole. Sielski klimat stworzy specjalne oświetlenie. Tuż obok tarasów znajduje się strefa Grand Kitchen z ofertą 20 restauracji i kawiarni, więc na letnim tarasie można się raczyć własną przekąską czy napojem (z wyjątkiem momentów, gdy trwania stand-up).

Wroclavia jest eko

Przestrzeń Wroclavii, w tym zielone tarasy, otrzymała certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM, który potwierdza wyjątkową przyjazność budynku dla odwiedzających. Wroclavia podczas certyfikacji uzyskała najwyższy dotychczas w Polsce wynik w swej kategorii – dla nowej nieruchomości handlowej.

Co istotne, restauracje i kawiarnie, które przed występami będą serwować poczęstunek, użyją materiałów biodegradowalnych, a wszystkie odpady – jak zawsze we Wroclavii – będą podlegać starannej segregacji.

Ciekawostką jest, że rośliny, wśród  których będzie odpoczywać festiwalowa publiczność są podlewane tzw. wodą szarą, czyli pochodzącą z deszczówki.

Zapraszamy na stronę: https://www.wroclavia.pl/wroclavia-summer-festival

Oraz do dołączenia do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/888234511540201/

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak wygląda życie we wrocławskim akademiku?
Następny artykuł10 rzeczy, które można zrobić we dwójkę we Wrocławiu do 60 złotych
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.