Jutro bijemy Zielony Rekord Polski. Weź udział!

0
fot. Dotlenieni.org

Już 27 kwietnia 2018 roku (w godz. 00:01-23:59) bijemy Zielony Rekord Polski! Chcemy razem z Wami zasadzić w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i pobić rekord Polski. Każdy może być częścią tego wydarzenia i otrzymać certyfikat potwierdzający udział w biciu rekordu. 

IDEA BICIA REKORDU

Bijemy rekord w nowych nasadzeniach roślin! Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu! Dzięki Zielonemu Rekordowi Polski chcemy pokazać, że to ważne działanie i popularyzować sadzenie roślin i drzew.

Rekord to także wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi. Oprócz satysfakcji wzięcia udziału w ważnym wydarzeniu, to także świetna zabawa.

CZAS

Na pobicie rekordu mamy tylko jeden, pełny dzień! Zaczynamy w piątek 27.04.2018 o godz. 00:01 i kończymy w piątek 27.04.2018 o godz. 23:59.

MIEJSCE

Wydarzenie dotyczy całej Polski – małych miejscowości i dużych miast 🙂 W tym roku nasadzenia grupowe będą w tj. miastach jak: Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa, Poznań. Ale tak naprawdę, to od Was zależy, czy Rekord się powiedzie. Możecie posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie mieszkacie i rezultat przesłać nam internetowo.

REALIZACJA

Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Szczególnie zachęcamy Was do udziału w nasadzeniach indywidualnych, które można zrobić we własnym ogródku, domu czy mieszkaniu!

UDZIAŁ INDYWIDUALNY

To bardzo proste! Wystarczy kilka ruchów, aby stać się częścią tego niesamowitego wydarzenia.

Kup roślinę -> Posadź ją w mieszkaniu czy ogrodzie -> Wyślij zdjęcie -> Otrzymaj certyfikat

Ważne, żeby wysłać do nas zdjęcie 27 kwietnia 2018 roku. Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie „przed, i roślina w tej doniczce „po”! Zdjęcia można wysyłać przez formularz: http://dotlenieni.org/dotlen-siebie/

fot. Dotlenieni.org
fot. Dotlenieni.org

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat to potwierdzający! To powód do dumy! Komisja, która będzie akceptowała rekord dokładnie to sprawdzi.

W tym roku dla uczestników wydarzenia czekają konkursy i zniżki na produkty do pielęgnacji roślin 🙂 Wiemy, że nie robicie tego dla nagród, ale to taki gest i forma podziękowania z naszej strony ?

Sklep internetowy PodarujDrzewko.pl przygotował specjalny rabat -25% na wszystkie zestawy prezentowe, a także 1 dedykowany zestaw na Zielony Rekord Polski z aż 50% rabatem! Szczegóły na stronie: https://podarujdrzewko.pl/zielony-rekord-polski.

fot. Dotlenieni.org
fot. Dotlenieni.org

Więcej o Zielonym Rekordzie Polski:

Szczegóły i informacje: www.dotlenieni.org

Dołącz do zielonej społeczności: https://www.facebook.com/dotlenieni.org/

Wydarzenie na Facebooku: https://facebook.com/events/726680994388048/

PARTNERZY

To już drugie bicie Zielonego Rekordu Polski. Podczas poprzedniego w 2017 roku udało się zasadzić prawie 3,3 tys. nowych roślin. Musimy pobić nowy rekord! Nad rekordem czuwa Biuro Rekordów.

W tym roku jest z nami jeszcze więcej miast oraz jeszcze więcej firm i instytucji, które wiedzą, że to co robimy jest ważne społecznie. I ciągle dochodzą nowy partnerzy!

Nad rekordem czuwa: Biuro Rekordów

W tym roku są z nami:

Ambasadorzy: SARSA, Adam Bielecki, Barbara Kurdej-Szatan, L.U.C, Monika Pyrek, Robert Cichy, Rafał Gębura, Maciej Janowski, Anna Błaut, Panthers Wrocław, Kosynierzy Wrocław, Kosynierki Wrocław i Hrabiny Softball Wrocław

Dzięki firmom zaangażowanym społecznie możemy organizować Zielony Rekord Polski: LG Electronics Wrocław, DataWalk, Merck Business Solutions Europe, Luxoft Poland, Volvo Polska Wrocław, EY Global Services (Poland), Credit Suisse, AmRest, NewVoiceMedia, Intive, Mercure Wrocław Centrum, Zaczytani, UNIT4 Polska, Hewlett Packard Enterprise Polska, UBS Business Solutions Poland, IKEA Wrocław, State Street Bank Polska, Lopper, Gigaset Communications Polska, Sky Tower, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego

Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ZOO Wrocław, Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., WARP Spółka z o.o.,, Zarząd Zieleni Miejskiej w Warszawie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, Referat Przyrody i Utrzymania Zieleni UM w Częstochowie, Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Wydarzenie zostało również objęte Patronem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego, Prezydenta m. St. Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydenta Miasta Wrocław – Rafała Dutkiewicza, Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Katowice – Krzysztofa Matyjaszczyka, Prezydenta Miasta Słupsk – Roberta Biedronia.

Patronaty medialne: Biznes Ogrodniczy, Brand24

Liczmy na Was! Bądźcie z nami 27 kwietnia 2018 roku. za co serdecznie dziękujemy!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajlepsze pizzerie nocne we Wrocławiu!
Następny artykułWrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [27-29 kwietnia 2018]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.