Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza na jesienną edycję Wampiriady – największej akcji honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim. Odbędzie się ona w budynku biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w terminie od 8 do 10 listopada.

Jednym ze sztandarowych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów jest Wampiriada. Projekt ma na celu promowanie krwiodawstwa oraz zdrowego trybu życia w środowisku lokalnym Wrocławia, a przede wszystkim pośród studentów. Organizatorom zależy na uświadomieniu ludziom, że krew jest bezcenna – oddając ją można uratować czyjeś życie.

Szerząc ideę krwiodawstwa, zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymagania, a także wstrzymać się od np. intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Proces oddania krwi jest łatwy i trwa stosunkowo krótko. Zajmuję to co najwyżej godzinę, dając przy tym ogromną satysfakcję dokonania dobrego uczynku. Dla każdego uczestnika czekają nie tylko czekolady i zwolnienia lekarskie, ale również wyjątkowe nagrody, ufundowane przez naszych partnerów. Są to m.in. wyjątkowe koszulki projektowe, vouchery oraz inne gadżety. Jest to jeden z głównych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów – pierwsza edycja odbyła się już w 1999 roku w Krakowie.

Wampiriada jest obecnie organizowana przez większość oddziałów tej studenckiej organizacji przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do zobaczenia już niedługo na Uniwersytecie Ekonomicznym! Więcej informacji na: https://www.facebook.com/Wampiriada.NZS/?fref=ts

Termin: 8-10 listopada
Miejsce: budynek biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
ul. Komandorska 118-120

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKto widział..modernizm? Mieszkańcy przedwojennego osiedla WuWa i powojennych ,,Sedesowców” poszukiwani!
Następny artykułJarmark Bożonarodzeniowy 2017 na wrocławskim Rynku – nowe atrakcje!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.