Jazz in the Sky – koncert w chmurach w Sky Tower

0
fot. Daniel Grodziński
a

Wrocław polską stolicą jazzu? W lipcu z pewnością! Przez cały miesiąc w różnych zakątkach miasta, nieoczywistych miejscach do koncertowania, wystąpią muzycy jazzowi. Podczas II edycji festiwalu jedną ze scen „Special Location” będzie Sky Tower.

9 lipca, na tarasie punktu widokowego na 49 piętrze obiektu, będzie można usłyszeć standardy jazzowe wykonane przez Quartet Dominika Gawrońskiego i wokalistę Michała Bobera.

Muzyka jazzowa wyróżnia się charakterystycznym łamaniem schematów, improwizacją i wprowadzaniem unikalnych elementów z najdalszych miejsc świata. To połączenie tradycyjnych, ludowych utworów pochodzących z Afryki z elementami muzyki amerykańsko-europejskiej. Podobnie jak kiedyś, również obecnie słuchanie oraz granie jazzu sprzyja spotkaniom ludzi z różnych kultur, a tym samym tworzeniu międzynarodowej społeczności sympatyków.

Nic dziwnego więc, że celami przyświecającymi Vertigo Summer Jazz Festival jest wychodzenie poza przyjęte konwenanse i aranżowanie spotkań publiczności z „żywą” muzyką. Przez cały lipiec mieszkańcy Wrocławia i turyści będą mieli możliwość poznawania jazzu w różnych, nietypowych przestrzeniach miejskich. Festiwal promuje utalentowanych muzyków, przy okazji pokazując wyjątkowe wrocławskie lokalizacje. Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce, to niewątpliwie jeden z symboli miasta, a jego taras widokowy stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. W tym roku, podczas II edycji Vertigo Summer Jazz Festival, 9 lipca, publiczność wysłucha wyjątkowego koncertu na 49 piętrze obiektu – „Jazz in the Sky”.

Sky Tower to nie tylko symbol miasta, ale i miejsce, w którym mieszkańcy i turyści mogą znaleźć ciekawe propozycje kulturalne. Wieczorny koncert jazzowy na tarasie widokowym, z którego można podziwiać niesamowitą panoramę naszego miasta, to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy – mówi Magdalena Wiewiór, Marketing Manager Sky Tower.

Na scenie Sky Tower wystąpią muzycy z Dominik Gawroński Quartet, w składzie: Dominik Gawroński – trąbka, Sebastian Łobos – pianino, Kuba Lechki – perkusja, Bartek Chojnacki – bass oraz wokalista Michał Bober. W czasie występu artyści związani z Wrocławiem wykonają najpopularniejsze standardy jazzowe. Koncert „Dominik Gawroński Quartet Meets Michał Bober – Jazz in the Sky” odbędzie się 9 lipca – start o godz. 20:00.

Bilety na wydarzenie można kupić w wersji elektronicznej pod adresem https://www.biletin.pl/pl/koncert/vertigo-summer-jazz-festival-dominik-gawronski-quartet-meets-michal-bober-jazz-in-the-sky-wroclaw-2019/7949/bilety.html.

Festiwal organizowany jest we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTrendy na lato 2019. Co będzie modne wśród Wrocławianek? [WYWIAD z właścicielką PasteLove Boutique]
Następny artykułGdzie we Wrocławiu zjesz śniadanie za grosze? Śniadanie + kawa do 8 złotych.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.