a

W tym roku robimy trzeci i ostatni już przegląd przed niedzielą palmową. Dla wielu mieszkańców Dolnego Śląska będzie to bardzo pracowity i pełen wrażeń weekend. Na każdym mniejszym lub większym jarmarku wielkanocnym będzie czuć atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Pogoda na najbliższy weekend we Wrocławiu może płatać figle. Szczególnie nie będzie to korzystne ani dla tych co zaplanowali mycie okien, ani dla podróżujących. Dlatego przychodzimy z ciekawym rozwiązaniem, gdzie możecie zacząć świąteczne przygotowania nie zważając na aurę. Tym razem skupimy się na naszej stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. Zobaczcie jakie wielkanocne kiermasze znajdziecie w swojej okolicy.

Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Etnograficznym [23 marca]

W ramach dorocznej wystawy wielkanocnej zobaczycie zróżnicowany zbiór eksponatów odzwierciedlających tradycje świąteczne. Podziwiać będzie można zarówno klasyczne elementy takie jak pisanki, palmy wielkanocne, kartki świąteczne, baranki wykonane z ciasta i gliny, jak i dekoracje z drewna, ceramiki czy papierowe kwiaty.

Ponad 40 artystów, głównie z Dolnego Śląska, przedstawi swoje dzieła tworzone tradycyjnymi i współczesnymi technikami. Wśród nich znajdą się unikatowe pisanki zdobione metodą batikową, ratowniczą, aplikacyjną, a także jajka dekorowane miniaturowymi wycinkami czy rdzeniem sitowia. Dodatkowo będą prezentowane „kroszonki” opolskie, a także prace inspirowane motywami z różnych regionów Polski, w tym huculskimi, suwalskimi czy rzeszowskimi. Wystawa stanowi niepowtarzalną okazję do odkrycia współczesnych sposobów tworzenia wielkanocnych dekoracji i rekwizytów.

Adres: ul. Romualda Traugutta 111/113

Wstęp wolny

Więcej szczegółów: kliknij tutaj

Kiermasz Wielkanocny na Wojszycach [24 marca]

W niedzielę palmową 23 marca na Wojszycach odbędzie się również długo wyczekiwany przez mieszkańców kiermasz wielkanocny. To wyjątkowa okazja, by wesprzeć lokalnych sprzedawców i rzemieślników, zakupując świąteczne specjały. Wiele świątecznych specjałów jak: pierogi, żurek, krokiety i domowe ciasta, znajdziecie przygotowanych przez Śliwiczanki Koło Gospodyń Wiejskich.

Na miejscu znajdziecie także produkty lokalnych wytwórców, jak np. sery, wędliny, miód i inne świąteczne produkty, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali też warsztaty, grę terenową z nagrodami, malowanie twarzy, warkoczyki i różne niespodzianki.

Pamiętajcie, że do udziału w grze terenowej obowiązują zapisy do dnia 23 marca do godziny 12:00.

Więcej szczegółów: kliknij tutaj

Kiermasz Wielkanocny na Psim Polu [22 – 23 marca]

Coroczny kiermasz wielkanocny w otoczeniu kolorowych palm na psim polu zaskoczy mieszkańców swoją różnorodnością. Przez dwa dni w sali widowiskowej mieszczącej się w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym FAMA będzie można wybierać pośród wielu propozycji świąteczne ozdoby, dekoracje ścienne, wielkanocne koszyczki, biżuterię ręcznie robioną, makramy i wiele innych.

Dzięki wszystkim wspaniałościom wykonanym przez lokalnych rękodzielników będziecie mogli zadbać o wystrój Waszych domów na Święta. Od lat na psim polu podczas jarmarku lokalne grupy społeczne i organizacje również prezentują swoje prace plastyczne czy nawet wypieki domowych ciast, a wszystkie uzbierane pieniądze przeznaczone są na realizację ich działań codziennych. Niesamowity czas zadumy i potrzeby wspierania innych jest wspaniałym dowodem na moc jaką przynosi Wielkanoc!

Adres: Bolesława Krzywoustego 286

Więcej szczegółów: kliknij tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław wyremontuje 100 kamienic i zrewitalizuje 70 podwórek
Następny artykułCircus ON ICE po raz pierwszy we Wrocławiu!