W kolejnej odsłonie przeglądu jarmarków wielkanocnych w miastach i miasteczkach Dolnego Śląska kontynuujemy naszą wędrówkę przez wiosenne obrazy pełne tradycji, które rozkwitają z nadejściem Wielkanocy.

Organizatorzy wszystkich jarmarków Dolnego Śląska, zarówno większych i tych mniejszych, przez długi czas przygotowywali się do zbliżającego się weekendu. Kolorowe stoiska z rękodziełem, aromatyczne smakołyki pełne tradycji, lokalnych wystawców i ogrom atrakcji dla dzieci oraz dorosłych dodadzą magicznej aury do tego przedświątecznego okresu przygotowań do Wielkanocy. Sprawdźcie poniżej, gdzie jeszcze czekają na Was świąteczne wydarzenia w ten weekend.

Jelcz-Laskowice – Zakończenie sezonu morsowego i kiermasz Wielkanocny [24 marca]

Razem z nadchodzącą wiosną, społeczność miłośników zimnych kąpieli – morsy, przygotowuje się do ostatniego zanurzenia sezonu, celebrując jednocześnie świąteczne zwyczaje. Kiermasz wielkanocny będzie pięknym dodatkiem, który pozwoli nam poczuć atmosferę nadchodzących Świąt.

To unikatowa okazja, aby doświadczyć energii podczas zimnych kąpieli i tworzyć wspólne wspomnienia podczas ogniska. W tym roku podczas morsowego Kiermaszu Wielkanocnego w Jelczu zbierane będą fundusze dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

Ciekawe atrakcje: morsowanie, grill, ognisko, kiermasz, saunowanie i balia z gorącą wodą, loteria fantowa, malowanie twarzy

Harmonogram jarmarku sprawdzisz: kliknij tutaj

Środa Śląska – Eko bazar Jarmark Wielkanocny [22 – 24 marca]

W sercu malowniczej Środy Śląskiej, gdzie historia spotyka się z urokiem współczesności, zbliża się wydarzenie łączące tradycję ze świadomym podejściem do środowiska. Jarmark Wielkanocny Eko Bazar to nie tylko okazja do świętowania nadchodzących Świąt, ale również do poznania lokalnych, ekologicznych produktów i rzemiosła.

Na Eko Jarmarku Wielkanocnym znajdziecie wiele przysmaków z lokalnych upraw. Wiele rodzajów sera koziego, naturalne miody, wędliny i przetwory domowe świetnie sprawdzą się na wielkanocnych stołach. Oprócz eko zakupów na Święta możecie również skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Ciekawe atrakcje: eko produkty, warsztaty lukrowania ciasteczek, dekoracje świąteczne do domu

Harmonogram jarmarku sprawdzisz: kliknij tutaj

Świdnica – tygodniowy Jarmark Wielkanocny [21 – 29 marca]

W najbliższy czwartek 21 marca rynek w Świdnicy ponownie ożyje barwami i zapachami nadchodzącej wiosny, rozpoczynając trzecią edycję tygodniowego Jarmarku Wielkanocnego. Zgodnie z tradycją, mieszkańcy i goście będą mieli okazję skompletować świąteczny koszyczek, delektując się regionalnymi przysmakami.

Jarmark będzie też miejscem spotkań kultur: od tureckich po ukraińskie, gdzie każdy smakosz znajdzie coś dla siebie – od lokalnych win po międzynarodowe trunki i kraftowe piwa. Nie zabraknie również street foodu dla fanów współczesnych smaków. Kołacze, gofry, wata cukrowa i balony sprawią radość nie tylko najmłodszym. Dodatkowe emocje dostarczą dmuchane zamki i wiele innych atrakcji.

Ciekawe atrakcje: małe dmuchańce, kino 9D, kolejka Cartoon Network, kołacze, wata cukrowa, balony, regionalne przysmaki i trunki

Harmonogram jarmarku sprawdzisz: kliknij tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRzemieślniczy catering – nowość dla firm i nie tylko
Następny artykułŚwiatowy Dzień Wody we Wrocławiu: 22 marca wymień plastikowe butelki na ekologiczną