fot. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Zbliżają się święta, a wraz z nimi jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń wrocławskiego kalendarza – Jarmark Bożonarodzeniowy. To magiczne miejsce, gdzie tradycja splata się z nowoczesnością, a atmosfera pełna jest radości i magii świąt.

W tym roku Jarmark rozpocznie się już 24 listopada, dokładnie miesiąc przed Wigilią, kiedy to wrocławski rynek oraz trzy inne urokliwe miejsca zamienią się w raj dla miłośników świątecznych zakupów.

Rozmaite skarby w drewnianych domkach

W sercu Wrocławia, na Rynku oraz ulicach Świdnickiej, Oławskiej i Solnej, rozstawią się drewniane domki pełne świątecznych cudów. Aż 180 kramów z rozmaitościami oczekuje na odwiedzających, oferując wszystko, czego dusza może zapragnąć w okresie przedświątecznym.

Warto przygotować się na prawdziwą ucztę zmysłów. Wrocławski zwyczaj stanowi, że nie może zabraknąć grzanego wina w ceramicznych bucikach, gorących napojów, tradycyjnych łakoci, smakołyków na zimno, i pysznych potraw na ciepło. Ponadto, na straganach znajdziemy piękne ozdoby świąteczne, rękodzieło w najróżniejszych formach, pamiątki z Wrocławia oraz regionalne produkty z Dolnego Śląska.

Nie zapomniano także o wyjątkowym domku z tarasem na Placu Solnym, który zapewne stanie się punktem obowiązkowym dla miłośników atmosferycznych ujęć.

Magiczne kramy dla każdego

Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko miejsce zakupów, ale również centrum rozrywki. W tym roku na odwiedzających czekać będą 180 kramów, w tym niektóre największe, idealne do świętowania w większym gronie. Ratusz Placu Solnego, Świąteczny Wiatrak, Domek w Bajkowym Lasku, Domek Pod Krasnalem, Młynówka oraz Karczka pod Łosiem – każdy z tych miejsc skrywa w sobie niepowtarzalny klimat świąt.

Atrakcje dla najmłodszych

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Gościem specjalnym będzie krasnal Prezentuś, który odwiedza Wrocław tylko raz w roku. Legenda głosi, że trzeba trzykrotnie dotknąć jego czapeczki, aby spełniły się wszystkie życzenia. Organizatorzy zapowiadają również domek z prezentami, świętego Mikołaja i jego świtę, chatki z bajkami oraz bezpłatne zajęcia dla dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli.

Warsztaty ozdabiania pierników odbywać się będą w dwupoziomowych domkach, a na spacer po Jarmarku zapraszają z korzystaniem z bezpłatnych karuzel i atrakcji dla najmłodszych pod opieką doświadczonych animatorów.

fot. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Dni otwarcia i godziny 

W tym sezonie Jarmark Bożonarodzeniowy wrocławskiego rynku trwać będzie aż do 7 stycznia. Domki będą otwarte codziennie od godziny 10:00 do 21:00, z wyjątkiem kilku dni świątecznych.

24 grudnia i 1 stycznia jarmark będzie nieczynny, natomiast 25 grudnia domki otworzą się od 13:00. Sylwester to szczególny dzień, gdzie niektóre kramy zamkną się o 17:00, natomiast domki z jedzeniem i napojami będą czynne aż do 2:00 w nocy. To wyjątkowa okazja, aby powitać Nowy Rok w magicznej atmosferze Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu.

Tegoroczny Jarmark przyniesie niezapomniane chwile i zapełni serca mieszkańców i gości magią świąt. Wszyscy, którzy zdecydują się na spacer między drewnianymi straganami, bez wątpienia zanurzą się w niepowtarzalnym klimacie Bożego Narodzenia we wrocławskim stylu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł4 mroczne dolnośląskie legendy o duchach i zamkach
Następny artykułWrocław: Festiwal Pierogów, Kawy, Czekolady i Wina! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.