Jak załatwić kredyt konsolidacyjny we Wrocławiu?

0

Kredyt konsolidacyjny to usługa, w ramach której łączy się kilka kredytów w jeden i spłaca się w wygodnej, niższej racie. To sposób na oszczędność i poprawę bieżącej sytuacji finansowej. O konsolidację można ubiegać się w wielu wrocławskich bankach. Jak to załatwić?

Po co bierze się kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny bierze się z kilku powodów. Pierwszy z nich to chęć uporządkowania swoich finansów. Zespojenie wszystkich kredytów w jeden pozwala na znacznie wygodniejsze płatności i dokonywanie tylko jednego rachunku co miesiąc zamiast kilku lub kilkunastu.

W związku z tym, że rata staje się niższa od sumy dotychczasowych zobowiązań, łatwiej spłaca się zadłużenie i można przy okazji zgromadzić więcej oszczędności. Nie trzeba pamiętać o datach wszystkich rachunków z osobna, bo w grę wchodzi tylko jeden. Na dodatek jego deadline ustala się według własnych preferencji z bankiem.

Kolejny powód do konsolidacji zadłużeń to spodziewane osłabienie płynności finansowej. Czasami klient jest w stanie przewidzieć, że za jakiś czas czekają go znacznie większe wydatki np. w związku z powiększeniem rodziny. Wtedy ma prawo zawczasu obniżyć swoją ratę, aby móc przeznaczyć więcej pieniędzy na zakup niezbędnych przedmiotów dla dziecka i urządzenie pokoiku.

W tym przypadku klucz stanowi odpowiednio szybkie podjęcie decyzji o konsolidacji, ponieważ do jej uzyskania potrzeba zdolności kredytowej. Gdy nie ma się odpowiedniej sytuacji finansowej, nie można liczyć na połączenie dotychczasowych zadłużeń w jedno.

Ostatni z najczęściej podawanych powodów to poszukiwanie lepszych warunków kredytowych. Czasami w ramach kredytu konsolidacyjnego zyskuje się niższe oprocentowanie czy prowizje za udzielone świadczenia i koszty dodatkowe nieco się zmniejszają.

To sytuacja częsta u osób, u których warunki kredytów zaciąganych kilka lat wcześniej uległy zmianie. Zjawisko to często spotyka się w ostatnich latach, kiedy stopy procentowe ulegały wielokrotnym zmianom, a raty kredytów sporo wzrosły. Dzięki konsolidacji otrzymują oni szansę na niższe rachunki, które łatwiej im uiszczać, ponieważ są podobne do tych, na jakie początkowo się zgadzali.

Powody do wnioskowania o połączenie kredytów w jeden są różne i zależą od indywidualnej sytuacji klienta. Dlatego też pracownicy banków do każdej osoby podchodzą indywidualnie i rozpatrują jej wniosek, uwzględniając okoliczności i uwarunkowania. Kluczem jest zdolność kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny we Wrocławiu – gdzie szukać?

We Wrocławiu funkcjonuje mnóstwo oddziałów różnorodnych banków. Niemal w każdym z nich można ubiegać się o konsolidację. Jak to bywa z usługami, każda placówka oferuje zupełnie inne warunki i udogodnienia, dlatego decyzji nie powinno się podejmować pochopnie.

Na stronie internetowej https://www.bankier.pl/smart/kredyty-konsolidacyjne znajduje się ranking porównujący ze sobą wszystkie dostępne aktualnie w bankach oferty na kredyty konsolidacyjne. Zestawienie powstało dzięki doświadczonym analitykom Bankier SMART, którzy wiedzą, na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, aby wyszczególnić najkorzystniejsze opcje.

Witryna gromadzi zestawienia także innych produktów bankowych, a na dodatek ma sporą bazę artykułów poradnikowych na różnorodne tematy finansowe. Można tam znaleźć zarówno konta osobiste, jak i firmowe oraz najkorzystniejsze kredyty na zakup lub budowę nieruchomości.

W przypadku konsolidacji w rankingu wyszczególnia się rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, koszt całkowity świadczenia i wysokość raty miesięcznej. Dane da się dopasować do swoich potrzeb poprzez kalkulator, który znajduje się w górnej części witryny. To bardzo intuicyjne narzędzie, z którym poradzą sobie zarówno młode osoby, jak i seniorzy.

Klarowny ranking pozwala szybko porównać między sobą opcje z różnych banków dostępnych we Wrocławiu. Jeśli okazałoby się, że którejś z placówek jednak nie ma w mieście, to zawsze można zdecydować się na wnioskowanie online. Stolica Dolnego Śląska nie powinna jednak zaskoczyć brakiem żadnego z oddziałów dostępnych w Bankier SMART.

Dzięki porównywarce łatwo znajduje się oferty o najniższych kosztach dodatkowych. Warto zwrócić uwagę m.in. na brak prowizji od usługi, ponieważ niekiedy ta znacznie wpływa na koszty całkowite rachunków.

Jak wygląda proces ubiegania się o konsolidację?

W ramach kredytu konsolidacyjnego łączy się ze sobą m.in. kredyty hipoteczne i gotówkowe. Co więcej, banki biorą pod uwagę nawet debety na kontach osobistych. Z trudnościami spotykają się jedynie osoby z chwilówkami, które rzadko są akceptowane w oddziałach.

Jeśli ma się kilka zapożyczeń w instytucjach finansowych, można przejść do rankingu Bankier SMART. Po wyborze najkorzystniejszej oferty warto skontaktować się z bankiem i umówić na wizytę z konsultantem. Mnogość placówek we Wrocławiu sprawia, że zwykle nie trzeba długo czekać na dogodny termin.

Najlepiej od razu dowiedzieć się, jakie dokumenty trzeba będzie dostarczyć. Z pewnością trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, dokumenty dotyczące zaciągniętych zobowiązań oraz te, na bazie których oblicza się zdolność kredytową. Dodatkowo w punkcie składa się wniosek o konsolidację.

Gdy złoży się wszystkie wymagane formalności, należy oczekiwać na decyzję banku. Ta pojawia się zwykle w ciągu kilku dni roboczych. Warto pamiętać też o ewentualności załatwienia wszystkiego online bez wychodzenia z domu. Wystarczy przejść do formularza kontaktowego z placówką już z poziomu rankingu Bankier SMART.

Jakie inne kredyty można otrzymać we Wrocławiu?

Do innych popularnych usług bankowych we Wrocławiu zalicza się także kredyty hipoteczne i gotówkowe. Czym się charakteryzują?

  • Kredyt hipoteczny – pożyczone pieniądze przeznacza się tylko na inwestycję w nieruchomość. W jego ramach kupuje się mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego czy wybudować dom. Okres kredytowania to zwykle 30 lat.
  • Kredyt gotówkowy – bank nie wymaga podawania celu, na jaki chce się przeznaczyć środki. Suma bywa przeważnie niższa niż w konsolidacyjnym, ale za to daje swobodę dysponowania. Maksymalny czas spłaty wynosi 10 lat.

Przed podjęciem decyzji o konkretnej usłudze bankowej należy dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i sytuację finansową. Przy kilku zobowiązaniach korzyści płynące z konsolidacji okazują się ogromnie pomocne w poradzeniu sobie z dynamicznie zmieniającymi się uwarunkowaniami świadczeń. Specjaliści z wrocławskich banków chętnie pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMobile Vikings rusza z kolejną kampanią społeczną: „Masz wiadomość od seniora”!
Następny artykułWrocławskie Jagodno słynne na całą Polskę. Brawo mieszkańcy! [WYNIKI WYBORÓW]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.