Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Oznakuj go z policją podczas najbliższej akcji w Magnolia Park

0

Dziesiątki rowerów, „niewidzialne” znakowanie i specjalne nalepki, które pomogą uchronić jednoślady przed kradzieżą. W najbliższy piątek (5 sierpnia) przed wejściem głównym do Magnolia Park rusza kolejna akcja znakowania rowerów z wrocławskimi policjantami.

Podczas każdej z akcji policjanci znakują blisko 70 wrocławskich rowerów. Nie inaczej będzie również w najbliższy piątek. O godzinie 12.00 przed wejściem głównym do Magnolia Park rusza akcja bezpłatnego znakowanie rowerów.

Cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Przed oznakowaniem należy pokazać policjantom dowód osobisty i dowód zakupu roweru. Jednoślad musi mieć działające przednie i tylne światła, a także sprawny dzwonek.

Każdy rower policjanci zabezpieczają:

  • charakterystyczną nalepką z hasłem „Twój rower – Twoja własność”, z unikatowym numerem jednośladu oraz logiem policji,
  • flamastrem fluorescencyjnym w co najmniej dwóch miejscach.

Oznaczenia mają na celu dosłownie odstraszyć potencjalnego złodzieja. Nalepka jest w charakterystyczny sposób pocięta, dzięki czemu bardzo trudno ją zerwać. Dodatkowo numer na nalepce wprowadzany jest do naszego systemu. Znakowanie flamastrem to kolejne zabezpieczenie, które znane jest tylko nam i właścicielowi pojazdu – mówi Łukasz Raczkowski, młodszy aspirant z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Piątkowe wydarzenie będzie czwartą akcją znakowania rowerów przed Magnolia Park w tym roku.

Wiemy, jak bardzo wrocławianie lubią rowery i jak często poruszają się nimi po mieście. Cieszy nas, że każda akcja wzbudza tak duże zainteresowanie cyklistów. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie oznakowali swojego roweru, do udziału w wydarzeniu – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Znakowanie rowerów odbędzie się w godzinach 12.00-16.00. Policjanci będą rozdawać uczestnikom również odblaskowe opaski, kamizelki i dzwonki. – Podczas znakowania rowerzyści bardzo często pytają nas o zasady pierwszeństwa na drogach, dopytują o zabezpieczenia jednośladów, a także o zmiany w prawie, np. dotyczące hulajnóg – mówi  Łukasz Raczkowski.

Tegoroczny cykl oznakowania rowerów w Magnolia Park rozpoczął się z otwarciem sezonu rowerowego, czyli w maju. Do tej pory policjanci oznakowali ponad 200 jednośladów.

Kolejna akcja jest zaplanowana na 9 września.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułObchody 80. rocznicy śmierci Edyty Stein we Wrocławiu
Następny artykułPanorama Racławicka we Wrocławiu [BILETY, GODZINY OTWARCIA, DOJAZD]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.