Jak wyglądałby jeden z największych statków powietrznych, gdyby leciał nad Wrocławiem?

0

Tej jesieni kanał National Geographic zabierze widzów w wyprawę szlakiem budowli, które wymykają się ludzkiej wyobraźni. Mowa o sześcioodcinkowej serii „Daniel Ashville i cuda inżynierii”, w której tytułowy bohater podróżuje po świecie, dołączając do wysoko wykwalifikowanych pracowników, by od środka zobaczyć, jak powstają niesamowite konstrukcje. Premiera programu odbędzie się 5 października o godz. 21:00 w National Geographic.

Daniel Ashville to ekspert i pasjonat budownictwa, który zbudował fantastycznie prosperujące przedsiębiorstwo. Ten sukces, w połączeniu z wielką charyzmą i wyjątkowym poczuciem humoru, sprawiły, że Brytyjczyk stał się światową gwiazdą w swojej branży, a także twarzą programu National Geographic. Razem z Danielem widzowie zajrzą za kulisy budowy niesamowitych obiektów, przy okazji zobaczą, jak ciężka praca, rozwój techniki i ludzki geniusz pozwalają dokonać pozornie niemożliwego.

Show o budownictwie, jakiego jeszcze nie było. „Daniel Ashville i cuda inżynierii” zadebiutuje w National Geographic

Dzięki szerokim zainteresowaniom Daniela w serii pojawią się różne typy obiektów — od mostów czy tuneli, przez hale sportowe, aż po środki transportu. W jednym z odcinków udamy się do Doliny Krzemowej, gdzie pewien wizjonerski zespół próbuje wskrzesić marzenie o budowie sterowca. Liczący 122-metry długości obiekt będzie jednym z największych pojazdów powietrznych w historii ludzkości. Zajrzymy także do ultranowoczesnej hali sportowej w Kalifornii, gdzie swoje mecze ma grać drużyna koszykarska LA Clippers. Budowa tego obiektu to ogromne wyzwanie, ponieważ gigantyczne maszyny zmuszone są do działania w ograniczonej przestrzeni.

W serii nie zabraknie przykładu z Europy. W Aplach pomiędzy Włochami i Austrią drążony jest 64-kilometrowy tunel kolejowy. Doświadczymy ogromnej mocy dynamitu i będziemy świadkami, jak dwie „nitki” połączą się w jeden wielki korytarz, po którym już wkrótce przemkną szybkie pociągi.

Serial „Daniel Ashviile i cuda inżynierii” to solidna dawka wiedzy o budownictwie podana w luźnej i łatwo przyswajalnej formie. Program, który uwydatni nam nieskończone możliwości człowieka, zadebiutuje 5 października od godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDolnośląski Szlak Piwa i Wina — 4 lokalne browary rzemieślnicze i winnice, które warto odwiedzić jesienią
Następny artykułZielona rowerowa oś zachodnia – przetarg na budowę alternatywnej dla ul. Legnickiej trasy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.