Jak działają teraz centra handlowe? Gdzie otwarte są sklepy odzieżowe? [LISTA]

0
fot. Centrum Handlowe Arena
a

Zgodnie z nowymi obostrzeniami nałożonymi przez Rząd w związku z pandemią COVID-19, od 7.11 do 29.11 galerie handlowe musiały ograniczyć swoją działalność. Część centrów otwiera tylko niektóre ze sklepów, usług, lokali gastronomicznych, zaś są i takie, które działają bez zmian.

Sprawdźcie, które centra handlowe we Wrocławiu są otwarte i w jaki sposób pracują. Zakazy w dużych galeriach handlowych nie dotyczą: sklepów spożywczych, aptek i salonów optycznych, sklepów z kosmetykami, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, sklepów z książkami i prasą, sklepów remontowo-budowlanych, sklepów zoologicznych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, punktów medycznych, salonów telekomunikacyjnych, banków, punktów pralniczych, ślusarskich i szewskich, a także logistycznych (wydawanie i odbieranie przesyłek).

Centrum Handlowe Arena (ul. Komandorska 66)

Arena to otwarte centrum handlowe, które z racji na swoją specyfikę i wielkość funkcjonuje bez zmian. W  centrum panuje przyjazny klimat i można otworzyć się na bardziej lokalne, polskie marki. Działają tutaj liczne piekarnie m.in Piekarnia Cukiernie Karłowice, Hert, Jul-Ka, Się Upiekło!, Lukrecja. Można skorzystać z usług garmażerek i sklepów mięsnych – Rożno, Mab Food Service, Kurczak, Mięsny Raj, Darvit, Królewska Spiżarnia.

W tym jesiennym okresie możecie się także zaopatrzyć w naturalne witaminy i minerały w sklepie Lunain, Zdrowotne Tio albo w aromatyczne kawy i herbaty z firmy Jaga. Do dyspozycji klientów pozostają jeszcze sklepy spożywcze, monopolowe i warzywniaki. Jeżeli chodzi o zakupy biżuteryjne to w Arenie jest taka możliwość – są tutaj czynne trzy stoiska z zegarkami i biżuterią (również indyjską). Można skorzystać z oferty firmy Artwald, która zajmuje się pamiątkami, rękodziełem, kadzidłami, świecami, kwiatami. W Arenie czynne są także drogerie – z profesjonalnymi kosmetykami oraz z kosmetykami do codziennego użytku ( All4Beauty, Urszula Żaczek Drogeria). W ofercie znajdziecie również księgarnie TuCzyTam. Jeżeli szukacie ubrań i butów, to w Arenie znajdują się przede wszystkim prywatne sklepy odzieżowe, których oferta jest inna od tych sieciówkowych – np. Avanti Fashion. Są tutaj dostępne 32 sklepy z odzieżą damską, jak i męską. Funkcjonują także usługi tj. Poczta Polska, PZU, fryzjer, krawiec, ATA, ksero.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 19:00
Sobota: 8:00 – 17:00

Więcej informacji: kliknij

C.H. GAJ (ul. Świeradowska 70)

Podobnie działającym centrum jest C.H. GAJ. Tutaj również znajduje się wiele stoisk z różnorodną ofertą zakupową, gastronomiczną i zakupową.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 19:00
Sobota: 7:00 – 16:00

Więcej informacji: kliknij

Wroclavia (ul. Sucha 1)

To najpopularniejsze centrum handlowe we Wrocławiu jest częściowo otwarte. Możesz zrobić zakupy spożywcze w Biedronce, Carrefourze, Five o’Clock, Nespresso, Lindt. Czynne są również księgarnie Świat Książki i Empik oraz drogerie – Hebe, Rossmann, Mydlarnia u Franciszka, Sephora (tylko Click&Collect), L’Occitane i Ziaja. Jeżeli chcesz dokonać zakupu sprzętu RTV i AGD to do Twojej dyspozycji pozostaje Media Markt (Click&Collect) oraz Samsung.

A może potrzebujesz nowych okularów? Wówczas udaj się do Gafas, Muscat, Lynx Optique lub Vision Express. Otwarte są również kawiarnie – A. Blikle, Etno Cafe, Starbucks oraz restauracje – Coco Chang, KFC, McDonald’s, Pasibus, Pizza Hut Express, Salad Story i Wrap Me, ale tylko z opcją na wynos lub w dostawie. Możesz skorzystać z usług fryzjerskich – Jean Louis David, bankowych – Millennium, MBank, operatorów sieci telefonii komórkowych – Orange, Play, T-Mobile. Otwarty jest także Cezar, Kantor Mennica Złota i Polsat Cyfrowy.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Niedziela: 9:00 – 21:00

Więcej informacji: kliknij

Magnolia (ul. Legnicka 58)

W Magnolii możecie nadal zrobić zakupy spożywcze w nowo otwartym Carrefourze (pn.-sob.:  6.30-22.00), który oferuje ryby wędzone na miejscu drewnem w naturalny sposób przynajmniej raz dziennie i szeroką oferta BIO. Czynna jest również Castorama (pn.-sob.: 6.30-21.00) , Decathlon (click&collect), Komfort i Centrum Medyczne. Dodatkowo czynne są drogerie – Rossmann, Sephora (click&collect), Super Pharm, Yves Rocher, Ziaja, księgarnie – Emipk, Świat Książki, sklepy z oraz sklepy z RTV i AGD, saloniki prasowe, optyki i sklep zoologiczny.  Dostępne są usługi kosmetyczne – Fryzjer Broadway, Jean Louis David, Fryzjerek, Manicure Express, Wax Centre, usługi bankowe i telefoniczne. Jeżeli chodzi o ofertę gastronomiczną to na wynos/ z dowozem działają m.in: Pasibus, Ohh! Sushi, McDonald’s, KFC, Subway, Pizza Hut. Na miejscu możecie zrobić zakupy w Cukierni Sowa, Karmello, Centrum Wina, Przysmaki Domu Wiśniowieckich lub napić się kawy w Starbucksie lub Costa Coffee.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Niedziela:  9:00 – 21:00

Więcej informacji: kliknij

Aleja Bielany (ul. Czekoladowa 7/9)

Jeżeli mieszkacie w okolicach Bielan to również tutaj możecie wybrać się do centrum handlowego. W Alejach są otwarte liczne sklepy meblowe tj. Jula, Komfort, Komandor, Concept Home by Vox, Mebel Rust, OBI i nie tylko. Czynne są również drogerie, księgarnie, sklepy spożywcze, Nature House, usługi bankowe, telefoniczne, fryzjerskie oraz oczywiście strefa gastronomiczna na wynos/z dowozem.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Sobota: 10:00 – 21:00
Niedziela: 10:00 – 20:00

Więcej informacji: kliknij

Galeria Dominikańska 

Jeżeli jesteś w okolicach Rynku to możesz wybrać do Galerii Dominikańskiej. W tym centrum można zrobić zakupy spożywcze w Carefour Express, Five O’Clock, Centrum Wina i w Żabce. Czynne są także drogerie – Rossmann, L’Occitane, Yves Rocher oraz sklepy optyczne- Viu Viu, Vision Express, Fielmann a także z działu zdrowie – Lux Med i Apteka DOZ. Są czynne również księgarnie i saloniki prasowe oraz usługi telefonii komórkowych, bankowe i kosmetyczne. Funkcjonuje także strefa gastronomiczna na wynos- Cukiernia Adam Sowa, KFC, Max Restaurant, Mc Donald’s, Pizza Hut, Starbucks, Tostoria.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Sobota: 09:30 – 21:00
Niedziela: 10:00 – 20:00

Więcej informacji: kliknij

Inne otwarte centra handlowe, które funkcjonują w podobny sposób: Arkady Wrocławskie, Centrum Handlowe Marino, Centrum Handlowe Korona, Renoma, Pasaż Grunwaldzki.

Otwarte centra handlowe zapewniają, że handel będzie odbywał się z zachowaniem niezbędnych procedur bezpieczeństwa, ze szczególną dbałością o dezynfekcję i czystość. Dodatkowo obowiązują limity osób w zależności od dostępnej powierzchni handlowej – w sklepach do 100m2 obowiązuje limit 1 osoby na 10m2, zaś w sklepach powyżej 100m2 limit to 1 osoba na 15m2. Informacje o maksymalnej liczbie osób w sklepach znajdują się na witrynach sklepowych. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o godzinach seniorskich (10:00-12:00)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski Aquapark, jako pierwszy kompleks basenowy na świecie wprowadza płatność okiem
Następny artykuł15 rzeczy, których NIGDY NIE MÓWIĄ wrocławianie