Ile żab waży księżyc – za nami wyjątkowa premiera spektaklu w Teatrze Lalek!

0

Życie Króla jest poukładane i pełne obowiązków – wypełniają je audiencje, konferencje
i przemówienia. Pewnego dnia ten porządek zostaje zakłócony przez pojawienie się tajemniczego, wyjątkowo dociekliwego Chłopca. Dziecko zasypuje dorosłego gradem pytań, na które nie zna on odpowiedzi – między innymi o to, ile żab waży księżyc. Wytrącony z równowagi Król postanawia szybko pozbyć się natręta i wrócić do pracy. Nie będzie to jednak takie proste…

ILE ŻAB WAŻY KSIĘŻYC to historia o zapracowanym dorosłym, w którego świecie nie ma miejsca na relacje międzyludzkie, i o wrażliwym dziecku, które wywraca jego życie do góry nogami. Spotkanie Króla i Chłopca mogłoby przecież wydarzyć się wszędzie: w szkole, w rodzinnym domu, na ulicy, może więc być interpretowane inaczej przez dzieci i ich rodziców. Ale każdemu, niezależnie od wieku, powinno dać nadzieję na to, że do drugiego człowieka da się dotrzeć – i że warto podjąć ten wysiłek.

Agata Kucińska – aktorka, reżyserka i pedagog – postanowiła w swoim najnowszym spektaklu połączyć lalki z autorską techniką „malowania światłem”, stworzoną przez wrocławską grupę Cloud Theater założoną przez Teo Dumskiego, działającą na styku teatru i sztuk wizualnych. Artyści, obecni na scenie podczas każdego spektaklu, będą na żywo malować elementy świata przedstawionego, tworząc niepowtarzalną, multimedialną scenografię.

Kucińska, której autorskie projekty „Sny” i „Żywoty świętych osiedlowych” należą do najczęściej nagradzanych polskich przedstawień lalkowych, w swojej teatralnej twórczości nieustannie poszukuje nowych form wyrazu. Techniką „malowania światłem” była zainteresowana od dawna, szukała jedynie tekstu, który umożliwiałby wykorzystanie jej na scenie. Takim utworem okazała się sztuka Maliny Prześlugi – jednej z najbardziej znanych polskich dramatopisarek tworzących dla dzieci i młodzieży. Sztuka „Ile żab waży księżyc” została nagrodzona w 29. Konkursie na Sztukę Dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (2018), i opublikowana w 44. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Ile żab waży księżyc | 

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia

TWÓRCY I REALIZATORZY:

TEKST Malina Prześluga
REŻYSERIA, SCENOGRAFIA
Agata Kucińska
MUZYKA Łukasz Damrych
KONSTRUKCJA LALEK Rafał Budnik
ASYSTENTKA REŻYSERKI Katarzyna Okurowska
ASYSTENT SCENOGRAFKI Sebastian Siepietowski (Cloud Theater)

WSPÓŁPRACA Cloud Theater:
nowe technologie Teo Dumski
rysunek live Sebastian Siepietowski

OBSADA
CHŁOPIEC: Agata Cejba / Alicja Czerniewicz [gościnnie], STRAŻNICZKA: Patrycja Łacina-Miarka, KRÓL: Radosław Kasiukiewicz, STRAŻNIK: Konrad Kujawski oraz ZEBRA

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJAPETY-kto to widział? – set wiosenny
Następny artykułWszystkie wrocławskie uczelnie zawieszają zajęcia. Nie będzie też juwenaliów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.