Rusza III edycja Wrocławskiego Serca dla Zwierząt. Prześlij swoje zgłoszenie!

0
fot. StockSnap.io

Ponownie Wrocław pragnie symbolicznie docenić te osoby, które oddają swój czas, pracę oraz pieniądze po to, aby bezinteresownie pomóc zwierzętom. Psy i koty są karmione, leczone i przygarniane do tymczasowych domów. Dlatego też rusza trzecia już edycja Wrocławskiego Serca dla Zwierząt, podczas której zostanie wyłoniony jej laureat. 

To wyróżnienie jest wyrazem podziękowania władz miasta i mieszkańców za działalność na rzecz zwierząt, za misję ich ratowania, także w reakcji na nieraz niebywałe ludzkie okrucieństwo wobec bezbronnych istot, które zaufały człowiekowi – mówi Barbara Borzymowska, pomysłodawczyni akcji i przewodnicząca Kapituły miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt.

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy to pomagające osoby zaczęły być pokazywane. Dzięki temu wiemy ile bezpańskich kotów, porzuconych psów, chorych lisów i ptaków udało się wyleczyć lub znaleźć im schronienie. W 2017 roku rozdano pierwsze nagrody.

Do tej pory zostało wyłonionych trzech laureatów, których nazwiska widnieją na budynku trybuny głównej Wrocławskiego Tory Wyścigów Gonnych Partynice, gdzie odbywa się cala uroczystość.

Każdy może zgłosić kogoś znajomego, kto pomaga zwierzakom. Nie chodzi tutaj o popularność, ale zaprezentowanie osób, które dotąd nie działały publicznie. Plebiscyt jest skierowany do osób, które wykonują zwykłą i systematyczną pracę.

Zgłoś do plebiscytu

Do 15 sierpnia 2018 roku można wypełnić formularz i przesłać swoje zgłoszenie (mogą to zrobić osoby fizyczne, firmy oraz stowarzyszenia).

Laureaci zostaną wyłonieni we wrześniu, a wyniki poznamy już w październiku podczas ceremonii na Torze Wyścigów Konnych Partynice.

W tym roku internauci również mogą oddać swój głos! Zostanie wyłoniony jeszcze jeden laureat, który otrzyma nagrodę publiczności! 

PRZEŚLIJ FORMULARZ

 

źródło: materiały prasowe/wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWernisaż „Kermita” i wydarzenia cykliczne w Firleju
Następny artykułOtwarcie salonu Recman w Magnolia Park!
Odkryj Wrocław na nowo