IdeaPlace – biznesowe serce Wrocławia  

0

IdeaPlace to firma na stałe wpisana już w biznesową sferę stolicy Dolnego Śląska. Oprócz tego, że miejsce gwarantuje przestrzeń do pracy i świadczy usługi związane z rejestracją działalności, zgromadziło wokół siebie inspirującą się wzajemnie społeczność. Dzięki temu Plac Solny 15 to aktualnie centrum wrocławskiego networkingu i główny punkt kompleksowego wsparcia dla przedsiębiorców. Od ponad 12 lat mają tu swoje miejsce liczne inicjatywy ekosystemu startupowego, meetupy, biznesowe i charytatywne wydarzenia angażujące społeczność oraz branżowe integracje. 

W czym tkwi sukces IdeaPlace?

Bez wątpienia we wnikliwym słuchaniu potrzeb przedsiębiorców, elastyczności i bezpośrednim, stałym kontakcie z biznesowym środowiskiem. Szereg innowatorskich usług, z których każda spełnia oczekiwania nowoczesnych organizacji, pozwala firmie na ciągłe wzmacnianie lokalnej pozycji i rozwijanie potencjału w zakresie docierania do zagranicznych podmiotów. 

Elastyczne formy najmu – przestrzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb 

Coworking, coworking dla zespołów, biura serwisowane, sale szkoleniowe i konferencyjne – elastyczne przestrzenie, które znajdują się w ofercie IdeaPlace od lat stanowią kompleksowe wsparcie dla licznych biznesów. Do niedawna korzystali z nich głównie freelancerzy, małe przedsiębiorstwa i startupy, które w początkowej fazie rozwoju nie chciały inwestować w długoterminowe umowy najmu. Obecnie z przestrzeni typu flex w IdeaPlace korzystają firmy o różnej skali działalności, w tym duże międzynarodowe korporacje. To dla nich bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie wynajmowanej powierzchni do bieżących działań i potrzeb. 

Oprócz oczywistej funkcji, jaką jest zapewnianie komfortowych warunków do pracy przy optymalizacji kosztów utrzymania biura, przestrzenie IdeaPlace sprzyjają budowaniu kultury organizacyjnej i nawiązywaniu długotrwałych relacji. Elastyczne przestrzenie zyskały na popularności wraz z pandemicznymi zmianami w modelach pracy. Korzyści wynikające z usług coworkingu, sal i biur serwisowanych zostały szczególnie docenione przez branże pracujące hybrydowo lub całkowicie zdalnie. Obecnie w IdeaPlace spotkamy nie tylko freelancerów, ale i zespoły programistów, marketingowców, tłumaczy, prawników czy księgowych. Umiejętność dostosowania przestrzeni i specyfiki usług do tak szerokiego przekroju branży, możliwy jest dzięki wieloletniemu doświadczeniu IdeaPlace oraz zwinnemu, elastycznemu odpowiadaniu na stale zmieniające się potrzeby i indywidualne oczekiwania firm. 

Hybrydowa rzeczywistość, czyli wirtualne rozwiązania dla nowoczesnych przedsiębiorstw 

Elastyczność IdeaPlace bez wątpienia należy rozważyć w dwóch kategoriach. Pierwszą są wspomniane już nowoczesne rozwiązania biurowe, natomiast drugą stanowią innowacyjne usługi będące odpowiedzą na hybrydową rzeczywistość. Mowa o wirtualnym biurze i wirtualnej asystentce, czyli usługach, które powstały jako naturalna odpowiedź na zmieniający się rynek i modele pracy. 

Wirtualne biuro to nie tylko prestiżowy adres do rejestracji spółki, ale i kompleksowe wsparcie w kwestiach organizacyjnych i administracyjnych. To usługa, która wspiera jednoosobowe działalności gospodarcze, młodych przedsiębiorców, freelancerów, prawników, szkoleniowców, headhunterów, rekruterów i wielu innych. 

Z kolei wirtualna asystentka to zdalna pomoc dla małych i większych przedsiębiorstw, z której od kilku lat korzystają osoby gotowe oddelegować zadania na zewnątrz, aby zyskać czas na rozwój biznesu, liczne zespoły projektowe, a także zagraniczne firmy lokujące swoje zespoły w Polsce.

Wirtualne usługi to oszczędność czasu, pieniędzy, stałe usprawnianie procesów, czyli wszystko to, czego szukają młodzi i stale rozwijający swoje biznesy przedsiębiorcy. To rozwiązania, które wielu firmom zapewniły stabilność w czasach pandemii, umożliwiły zapewnienie komfortu pracownikom i pozwoliły wprowadzić hybrydowy czy zdalny tryb pracy. 

Odpowiadamy na potrzeby i nie boimy się wyzwań 

W czasach, kiedy usługi wynajmu przestrzeni i wirtualnego wsparcia przechodzą okres weryfikacji, IdeaPlace cały czas umacnia swoją pozycję nie tylko wśród społeczności Wrocławia i na terenie całego kraju, ale i poza jego granicami. Nacisk na relacje, nieszablonowe podejście do wsparcia biznesu, indywidualizacja i elastyczność ofert – to tu tkwi tajemnica sukcesu powierzchni na Placu Solnym 15. 

Od lat trafiają do nas firmy szukające kompleksowego doradztwa, zrozumienia ich biznesowych celów i potrzeb. Menedżerowie korzystają z naszego wsparcia organizacyjnego i wieloletniego doświadczenia, oddając w nasze ręce swoje zespoły. To największy dowód uznania i zaufania, jakie udało nam się zbudować w biznesowym środowisku – tak o IdeaPlace mówi założycielka firmy, Eva Rogoż. – Pandemia i stale zmieniający się rynek pracy utwierdziły nas w przekonaniu, że nasz biznes opiera się na słuchaniu klienta. Dlatego tak ważne jest dla nas budowanie relacji, szczególnie w lokalnym, wrocławskim środowisku, szczególnie dla nas istotnym. 

Obecnie wszystkie usługi IdeaPlace działają na zasadach, które umożliwiają szycie ofert na miarę indywidualnych potrzeb firm z niemal każdej branży. Dlatego właśnie Plac Solny 15 to adres tak bliski wielu wrocławskim (i nie tylko) przedsiębiorcom. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław i policja biorą się za taksówkarzy z aplikacji mobilnych
Następny artykułPo 22 latach Chocianów wraca na kolejową mapę
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.