Hotel The Bridge Wrocław nominowany do nagrody dla światowych ikon hotelarstwa!

0

Hotel The Bridge Wrocław otrzymał właśnie nominację do World Luxury Hotel Awards. 5-gwiazdkowy obiekt na Ostrowie Tumskim otwarty w 2019 roku jest jedynym wrocławskim hotelem w tym prestiżowym gronie.

Na reprezentanta Dolnego Śląska można będzie głosować w aż trzech kategoriach.

The World Luxury Hotel Awards – nagroda dla światowych ikon hotelarstwa

Luxury Hotel Awards to globalne wyróżnienie przyznawane hotelom za światowej klasy udogodnienia i doskonałą obsługę gości. The Bridge Wrocław MGallery został nominowany w trzech kategoriach: Luxury Architecture Design Hotel, Luxury Banquet/Event Hotel oraz Luxury Rooftop View Hotel. Swój głos na ulubiony obiekt oddać może każdy podróżnik. Głosowanie rozpocznie się w sierpniu. W zeszłym roku główną nagrodę zdobył hotel Apurva Kempinski na Bali, a w kategori Architecture Design, w której nominowany jest The Bridge Wrocław, zwyciężył niezwykły Arctic TreeHouse Hotel z Laponii, którego architektura sprzyja obserwowaniu zórz polarnych.

– Nominacje to w dużej mierze efekt wizji projektantów i inwestora, by stworzyć nowy rozdział w historii Ostrowa Tumskiego z hotelem, który otwiera się na miasto i jego mieszkańców – powiedziała Marta Stawinska-Janiec, dyrektor sprzedaży i dystrybucji The Bridge Wrocław. – Stąd architektura i wnętrza nawiązujące do gotyku i stąd otwierany już wkrótce taras widokowy, który pozwoli Wrocławianom i turystom poznać Ostrów Tumski z nowej perspektywy.

The Bridge Wroclaw MGallery

Ostrów Tumski połączony był niegdyś prawym brzegiem Odry mostem. Dokładnie w miejscu tego mostu znajduje się dzisiaj The Bridge Wrocław. Obiekt idealnie wpisuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego dzięki architekturze pełnej historycznych nawiązań. Hotel oferuje 184 stylowo urządzone pokoje, w tym szeroką gamę apartamentów, z których roztaczają się spektakularne widoki na miasto, Odrę oraz katedrę.

W The Bridge Wrocław przeszłość łączy się ze współczesnością, a industrialny design przeplata z historią i sztuką. Wnętrza zdobią wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia, reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych oraz Muzeum Narodowego. W każdym pokoju spotkać można nietypowych gości – 40 postaci historycznych – wśród nich biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina czy dziedziczkę Wilczyc Therese Magdalene Hochberg. Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami. W hotelu spotkamy też rozwiązania nowoczesnych technologii, takie jak, panel w pokoju, poprzez który gość komunikuje się z obsługą i możliwość otwierania drzwi do pokoju smartfonem.

Kulinarnym sercem The Bridge Wrocław jest restauracja i bar CRAFT, bazujące na lokalnych składnikach i rzemieślniczym podejściu do kuchni. Oszczędne wnętrza restauracji zostały zaprojektowane przez pracownię H Hospitality, która stworzyła wiele projektów architektonicznych renomowanych restauracji w Amsterdamie, Dubaju, Londynie, Berlinie i Paryżu. Wnętrza Craftu są ich jedynym polskim projektem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułO pierwszej cukrowni na świecie, która powstała na Dolnym Śląsku!
Następny artykułNa Kępie Mieszczańskiej powstanie wrocławski Central Park!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.