Gitarowy Rekord Świata online już jutro! Program, nowi artyści, akcje towarzyszące

0
a

Już w piątek, 1 maja, odbędzie się 18. edycja Gitarowego Rekordu – po raz pierwszy w historii w całości online. Legendarne “Hey Joe” pod wodzą Leszka Cichońskiego zagramy w tym roku w domach, w oknach i na balkonach – wrocławianie będą mieli okazję sfotografować się z instrumentami w ramach inicjatywy Quarantanamera.

Podczas Rekordu trwać będzie także akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Do wygrania unikatowa gitara projektu Szymona Chwalisza, twórcy słynnych woodstockowych gitar. Do grona artystów tegorocznego Rekordu dołączyli m.in. Joulie Fox, Mrozu i L.U.C.

Transmisja na żywo rusza 1 maja o 12:00 przez stronę www.heyjoe.pl. Koncert otworzy Leszek Cichoński, dyrygent gitarowej orkiestry i pomysłodawca Rekordu. O godz. 13:00 rozpocznie się blok poświęcony Hendrixowi – w tym roku mija 50 lat od śmierci artysty. Usłyszymy takie kawałki jak “Foxy Lady” czy “Thanks Jimi”. Około godz. 14:30 na scenę wkroczy Jose Torres – wybrzmią największe przeboje Carlosa Santany. Po godz. 15:00 Sebastian Riedel zaśpiewa “W życiu piękne są tylko chwile” – jeden z najpiękniejszych hitów polskiego rocka. Utwór dedykowany będzie personelowi medycznemu na całym świecie. Chwilę później członkowie Budki Suflera Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonają utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki. O godz. 15:45 rozpocznie się finałowa próba generalna (wcześniejsze odbędą o 14:00 i 15:00), a o 16:00 historyczna próba bicia Gitarowego Rekordu Świata online! Wśród artystów, którzy potwierdzili swój udział w imprezie są także m.in. Jennifer Batten, Joulie Fox, Mrozu, L.U.C, Stan Skibby, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Piotr Łukaszewski, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni i Michael Molenda. Część z nich gościć będziemy online w studiu festiwalowym, którego gospodarzem będzie Paweł Gołębski.

 Gramy  w oknach, na balkonach, w ogrodach! I pozujemy do zdjęć!

Żeby wziąć udział w Rekordzie, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Akordy do piosenek dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu w zakładce: ZAGRAJ Z NAMI. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar oraz pozostałe instrumenty strunowe. Do zabawy będzie można dołączyć również z innymi instrumentami, jak skrzypce czy harmonijka. 1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. Organizatorzy zachęcają do wysyłania zdjęć i filmów (w poziomie) ze wspólnego grania na adres: gitarowy.2020@gmail.com oraz dzielenia się nimi na wydarzeniu na Facebooku i na Instagramie (#gitarowyrekord). Wrocławianie, którzy będą grać na balkonach lub w oknach mogą przyłączyć się do specjalnego gitarowego wydania akcji Quarantanamera – należy zgłosić się przez formularz dostępny pod linkiem forms.gle/fhQ2epSfTbu2KhjA6, a uśmiechięta ekipa z fotografem na czele zjawi się pod danym adresem i wykona pamiątkowe zdjęcia z historycznej majówki! Później będzie można je obejrzeć w mediach społecznościowych.

Pomóż dzieciakom i wygraj unikatową gitarę!

Podczas Gitarowego Rekordu Świata trwać będzie akcja charytatywna na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Każdy, kto przekaże darowiznę o wartości minimum 25 zł, będzie miał szansę wygrać unikatową gitarę projektu Szymona Chwalisza, twórcy legendarnych woodstockowych gitar. Wyjątkowy projekt artysty namalowany na gitarze to obraz opustoszałego wrocławskiego Rynku w czasach kwarantanny – miejsca, które od lat gromadzi tysiące ludzi, a dziś jest puste jak nigdy wcześniej. Ogłoszenie zwycięzcy 8 maja. Szczegóły www.zobaczmnie.org

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary.

Więcej informacji na www.heyjoe.ploraz www.facebook.com/GitarowyRekord

PROGRAM – NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

12.00 Rozpoczęcie – trochę wspomnień i realia obecnych czasów
12.15 Nauka utworów: „Hej Joe”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Jest taki samotny dom”
12.45 Rozmowa z  Leszkiem Cichońskim, pomysłodawcą imprezy i dyrygentem  gitarowej orkiestry
13.05 50 LAT PÓŹNIEJ – koncert THANKS, JIMI,   w roli Jimiego Hendrixa – Stan Skibby
13.25 Fundacja ZOBACZ MNIE – gitarzyści wpierają potrzebujących
13.35 Wspólne granie z zaproszonymi gośćmi
14.00 PIERWSZA PRÓBA GENERALNA – gramy w oknach i na balkonach!
14.10 Finał konkursów na gitarę z byle czego i najlepsze przebranie
14.25 VIVA SANTANA! – przeboje Carlosa Santany feat. Jose Torres
15.00 DRUGA PRÓBA GENERALNA – gramy w oknach i na balkonach!
15.10 CAŁA POLSKA DLA MEDYKÓW! – gramy razem z  Sebastianem Riedlem „W życiu piękne są tylko chwile”
15.15 POŻEGNANIE ROMUALDA LIPKI – razem z muzykami Budki Suflera gramy „Jest taki samotny dom, śpiewa  Bart Sosnowski
15.35 Wspólne granie z zaproszonymi gośćmi
15.45 FINAŁOWA PRÓBA GENERALNA – gramy  „HEY JOE”  w oknach i na balkonach!
16.00 BICIE GITAROWEGO REKORDU ŚWIATA ONLINE A.D. 2020 !!!
16.10 Odczytanie oficjalnego wyniku i pożegnanie gestem UNI-VIBE!
16.15 Gramy na bis! Do zobaczenia za rok we Wrocławiu!

Uwaga: podane godziny są orientacyjne, w przypadku nieprzewidzianych okoliczności program może ulec zmianom.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarcie hoteli, galerii handlowych, instytucji kultury już po majówce! [PILNE]
Następny artykułMamy Gitarowy Rekord Świata online – zagrało razem 7 998 gitarzystów!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.